Происшествия

Щоб не затьмарити новорічного свята

Щоб не затьмарити новорічного свята

 Аби цього не сталося, слід пам’ятати, що ялинку необхідно встановити на стійкій основі. Якщо в приміщенні бракує електричного освітлення (наприклад під час ймовірного вимкнення), святкування новорічної ялинки повинне провадитися тільки протягом світового дня.

Ялинку не слід установлювати в проходах, біля входів, на шляхах евакуації.

 

Ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням Правил улаштування електроустановок. У разі використання  електричної освітлювальної мережі без знижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В. Потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт. Електро-проводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами.

Важливим запобіжним заходом є вимога про необхідність підключення     гірлянд до мережі тільки за допомогою штепсельних з’єднань.

Необхідно терміново вимикати ілюмінацію ялинки, якщо виявлені такі несправності, як нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо.

Часто-густо ялинку прикрашають целулоїдними іграшками, а також марлею й ватою, не просоченими вогнезахисним розчином, застосовують для ілюмінації ялинки свічки. Це дуже небезпечно.

Варто нагадати, що під час організації та  проведення новорічних заходів слід дотримуватися  ще й таких вимог:

- за кількості  людей понад 50 осіб слід використовувати приміщення, забезпечені не менш як двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях із перекриттям з горючих матеріалів;

- особи, яким доручено проведення свята, перед початком установлення ялинки зобов’язані ретельно оглянути приміщення та пересвідчитися в повній готовності останніх із протипожежного погляду, зокрема в забезпеченості необхідною кількістю первинними засобами пожежегасіння, справності засобів зв’язку, пожежної автоматики.

Будьте обережні та дотримуйтесь цих правил! Пожежу можна попередити, а свято провести весело і цікаво.

Борівський РС ГУ Держтехногенбезпеки у  Харківській області вітає  жителів району з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим і бажає всім щастя та здоров’я. Бережіть себе.

Юрій ТКАЧЕНКО.

Начальник Борівського РС ГУ Держтехногенбезпеки у  Харківській  області