Общество

Цього року новорічні ялинки ставляться на електронний облік

Цього року новорічні ялинки ставляться на електронний облік

Цього року лісогосподарські підприємства Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства планують реалізувати до 40 тис. новорічних ялинок. Всі законно зрубані ялинки обов'язково клеймуються.

В поточному році запроваджується електронний облік реалізованих ялинок. На всі заготовлені новорічні ялинки у верхній частині дерева закріплюється спеціальна бирка. Згідно з номером бирок споживачі можуть отримати інформацію щодо походження придбаної новорічної ялинки.

 

Напередодні новорічних свят у лісогосподарських підприємствах для охорони хвойних насаджень організовано роботу 72 рейдових бригад, 69 постів. Протягом грудня цього року вже виявлено 15 випадків незаконних порубів, зрубано 71 дерево хвойного молодняку.

Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на громадян, винних у здійсненні незаконних порубів, накладаються адміністративні штрафи у сумі від 85-00 до 170-00 грн. і на посадовців - від 119-00 до 204-00 грн. або до кримінальної відповідальності з обов'язковим вилученням новорічних ялинок.

Збитки, заподіяні лісовому господарству самовільними порубами молодих хвойних дерев, в грудні-січні становлять від 190 до 3000 грн. за одну ялинку.