Авторское, Образование

Зустріч з майбутніми абітурієнтами

Зустріч  з  майбутніми  абітурієнтами28 листопада  тимчасово виконуючий обов’язки помічника начальника кадрового забезпечення Борівського РВ ГУМВС України в Харківській області капітан міліції Анатолій Євтихієв спільно із куратором міськвідділу інспектором ВКПС УКЗ Головного управління МВС України в Харківській області капітаном міліції Ігорем Зінов’євим  провели зустріч з   учнями випускних класів шкіл Борівського району.

Учні переглянули відеофільм про Харківський національний університет внутрішніх справ, а також за-слухали інформацію про порядок вступу та проходження служби в ОВС України.

Ігор Зінов’єв детально розповів про навчально-наукові інститути та факультети університету, спеціальності, за якими готують фахівців для органів внутрішніх справ за бюджетним замовленням.

- Вибір професії -  складний і відповідальний крок у житті. Підходити до нього треба з усією сер-йозністю.  Можливо, дехто ще не визначився з вибором професії, але, мабуть, серед вас є й ті, хто мріє стати співробітником міліції, – розпочав своє звернення до випускників Ігор Зінов’єв.

Безумовно, кількість бажаючих поповнити ряди міліціонерів говорить про те, що серед населення професія користується популярністю, але беззаперечно в цьому є певна заслуга створеного в кіно красивого образу співро-бітника міліції, який, на жаль, дуже далекий від реального. Важливо,  обираючи майбутню професію, мати про неї усю необхідну інформацію для того, щоб  не помилитись, приймаючи рішення, яким визначається майбутнє.

Чимало дітей цікавить професія міліціонера, про це свідчить безліч запитань, які задавали школярі гостям. Зокрема, випускники цікавились необхідним переліком документів для вступу до ВНЗ системи МВС України, порядком проходження навчання,  конкурсом для вступників, порядком прийому на службу до ОВС дівчат, вимогами до них.

На всі запитання було надано повні відповіді, які задовольнили випускників.

Також школярам було роз’яснено необхідність враховувати те, що порядок вступу до вузів МВС України має істотні відмінності від порядку вступу в інші вищі навчальні заклади України, і на оформлення документів для вступу до вузів МВС необхідно значно більше часу. Пов’язано це з тим, що, вступивши до відомчого учбового закладу, кандидат фактично відразу стає співробітником органів внутрішніх справ, у зв’язку з чим на усіх  оформляється особова справа, в якій накопичується інформація про здоров’я, освіту та інші особисті дані кандидата та членів його сім’ї. Тому вступ включає виконання певних дій, до яких відносяться проходження медичної комісії у відомчій поліклініці, психологічне тестування і ряд інших обов’язкових процедур.

Наприкінці зустрічі юнаки та дівчата отримали буклети та плакати з інформацією, щодо вступу до ХНУВС.