Авторское, Общество

Служу народу України!

СЛУЖУ  НАРОДУ  УКРАЇНИ1Починаючи з 1993 року,  щорічно, 6 грудня,  в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України», відзначається День Збройних Сил України.

Справжній вік Української армії сягає кількох століть, але формально вона була заснована в 1991 році — після розпаду Радянського Союзу. На жаль, протягом всіх років незалежності в Україні Збройні Сили фінансувалися та розвивалися по залишковому принципу. Керівництвом держави ігнорувався споконвічний принцип «Хочеш жити в мирі - готуйся до війни». На момент розпаду Радянського Союзу в Україні базувалося одне з найбільших військових угрупувань в Європі та світі, воно поступалося лише американській, китайській та російській арміям. Маючи унікальний військово-промисловий комплекс (ВПК), який спроможний переозброїти військо сучасними видами озброєння, колишнє керівництво держави не тільки не оновило матеріально-технічний склад, а й зруйнувало те, що було створено за часів СРСР. Всі реформи в армії України були спрямовані на скорочення чисельності частин та обрізання бюджету.

Анексія Криму Росією та початок військових дій на сході України змусили військово-політичне керівництво держави кардинально переглянути своє ставлення до власного війська та згадати відомі слова Наполеона Бонапарта «Народ, який не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу». За неповний рік українське військо фактично відновилося з попелу та на рівних протистоїть добре озброєному ворогу. Внаслідок  мобілізаційних заходів була суттєво збільшена чисельність армії. ВПК України здійснює відновлення законсервованої військової техніки часів СРСР та будує нові зразки озброєння на потреби ВСУ, національної гвардії та добровольчих загонів. Величезну роль в підтримці українських воїнів відіграють волонтери, які забезпечують військо всім необхідним, починаючи від одягу та закінчуючи зразками новітньої зброї (недаремно День волонтера (5 грудня) і День ЗСУ так символічно стоять поруч). Але, незважаючи на всі зусилля держави та суспільства, неможливо за рік відновити те, що знищувалося два десятиліття, тому, для створення справді сучасного війська Україні потрібно докласти ще дуже багато зусиль, ресурсів та часу.

СЛУЖУ  НАРОДУ  УКРАЇНИ2Але найголовніші позитивні зміни відбуваються в психології українського суспільства і наших воїнів. Патріотизм, самовідданість, мужність, стійкість, сміливість, безкомпромісність по ставленню до ворога, бажання битися та стояти до кінця за кожен клаптик землі, за свій народ - це ті якості, які за період війни прийшли на зміну боягузтву, дезертирству, зрадництву, колабораціонізму та бажанню наживи. Геройство українських воїнів буде жити в віках, адже герої не вмирають! А зрадники, які продали Батьківщину заради власної вигоди, зрадили присязі, назавжди залишаться зрадниками, де б вони не були. Це тавро будуть нести на собі їх нащадки багато поколінь поспіль. Українські воїни шаленими темпами відроджують славні традиції княжих дружин Київської Русі та Запорізьких козаків , які протягом тисячоліть нарощували бойову славу України. Саме тому сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю  українського суспільства. Президент України Петро Порошенко в своєму привітанні до Дня ЗСУ зазначив, що сьогодні кожен військовий - людина №1 в Україні, адже кожен з них боронить територіальну цілісність та суверенітет нашої держави.

В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам. Військових, що несуть службу на території Борівського району, напередодні свята привітали голова Борівської  райдержадміністрації  Віталій Кіян та командир військової частини Сергій Грек. Були висловлені слова вдячності за нелегку і небезпечну, але таку необхідну всім нам їхню працю, побажання успіхів в удосконаленні бойової та професійної майстерності, натхнення і віри в силу власної держави та в день завтрашній, а також міцного здоров’я, надійних тилів та кохання.  Додатком до теплих слів та щирих побажань стали солодкі подарунки від районної державної адміністрації.

Кращі військовослужбовці були відзначені Почесними грамотами за високий професіоналізм, сумлінну і самовіддану службу.   Отримуючи нагороди наші воїни, серед яких і дві молоді дівчини, впевнено і гідно відповідали: «Служу народу України!».

СЛУЖУ  НАРОДУ  УКРАЇНИ3Продовжились урочистості святковим концертом, який подарували нашим захисникам працівники культури Борівщини. Своєю творчістю артисти привітали і підтримали бойовий дух всіх присутніх, подарували часточку своєї душі, свого тепла нашим військовим дякуючи за те, що вони охороняють наш мир і спокій, захищають наші землі від ворожих підступних зазіхань і завжди  вірні своїй присязі – служити народу України!

Оксана Дудник.

На фото: під час свята.