Авторское, Образование

Плекаймо рідну мову

ПЛЕКАЙМО  РІДНУ  МОВУМи – діти великого українського народу,  коріння якого сягає глибини віків. Давньою і водночас вічно молодою є й наша мова: барвиста, милозвучна, чарівна, солов’їна, калинова. Для нас вона рідна, і ми зобов’язані берегти її , як зіницю ока. Плекаймо кожне слово рідної мови, «полімо бур’яни» у власному мовленні.

З метою розвитку пізнавальної активності учнів, уяви, пам’яті, мислення, мовлення, збагачення словникового запасу, формування творчих здібностей дітей, їх логічної  кмітливості; а також посилення інтересу молодших школярів до української мови з 10.11. по 14.11. 2014 року було  організовано і проведено тиждень української мови у початковій школі Богуславської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Тиждень  розпочався  урочистою лінійкою, присвяченою Дню писемності. Наступного дня учні 3-4 класів  взяли участь у  І етапі конкурсу знавців української мови імені Петра  Яцика, де І місце здобула  Сядриста Ірина, учениця 3 класу та  Дзюба Алєся, учениця 4 класу.

В межах предметного тижня четвертокласники разом зі своєю вчителькою Положенковою  Н.М.  проводили «перерви цікавої  рідної мови»:  ігри, конкурси, ребуси, кросворди з мови. Пройшла виставка творчих робіт, присвячена українознавчій грі «Соняшник».

Тиждень закінчився конкурсно-розважальною грою  «Знавці української мови», де збірна команда хлопчиків «Кобзарики»  змагалася  з командою дівчаток «Україночки».  Діти співали пісні, розпо-відали  вірші про мову, брали участь у різноманітних конкурсах. Вболівальники також не нудьгували, грали в мовні ігри, мали змогу вгадати і отримати призи з «цікавої  торбинки».По закінченню гри команда переможців  «Україночки»  була нагороджена грамотою, а команда  «Кобзарики» — дипломом за участь. А ще всі учасники  отримали листівки на згадку про свято  «Знаю українську».

Також подяками  відзначено найактивніших учасників та помічників  у проведенні тижня:  Присіченка Єгора,    Гойду Артема, учнів 1 класу, Сядристу Ірину – 3 клас, Суліму Жанну, Дзюбу Алєсю, Сабіну Лізу, Томко Вікторію, Чхан Марію, учнів 4 класу.

Тиждень  мови пройшов цікаво, і  всі залишилися  задоволеними.

Наталія ПОЛОЖЕНКОВА.

Вчитель початкових класів Богуславської ЗОШ.