Общество

Чернещинська сільська рада святкує ювілей із гарними здобутками

Чернещинська  сільська  рада  святкує ювілей  із  гарними  здобутками

shernsilrІсторія створення сільської  ради

9 грудня Чернещинській сільській раді виповнюється 20 років. До 1992 року села Чернещина,  Пролетарське, Новосергіївка, Островське входили до Андріївської сільської ради. Рішенням 8-ї сесії Борівської районної ради народних депутатів 21-го скликання від 24 січня 1992 року  на території названих населених пунктів утворено Чернещинську сільську раду. Першою сесією Чернещинської сільської ради, яка  відбулася 9 грудня, утворено виконавчий комітет сільської ради народних депутатів.

Ювілей і День місцевого самоврядування сільський голова і працівники сільської ради святкуватимуть із гарними здобутками, адже для забезпечення виконання основних завдань Програми соціально-економічного розвитку сільської ради  вони докладають чимало зусиль. 

Із початку створення й до сьогодні Чернещинська сільська рада є однією з кращих у районі. Значний внесок для її розбудови зробив Анатолій Криворучко, який довгий час очолював колгосп «Новий шлях». Саме завдяки йому у селах з’явилися нові будинки, а в будинках - газ, вода. В Чернещину й зараз на постійне місце проживання приїжджають люди із сусідніх Донецької та Луганської областей, у той час, як із багатьох  інших сіл  люди виїжджають. У ви-рішенні багатьох проблемних питань сільській раді постійно допомагає нинішній керівник агрофірми «Новий шлях» Олексій Гомон.   

Колектив сільської ради

З 2003 року на посаді Чернещинського сільського голови працює Світлана Вразовська. Колектив, очолюваний нею,  невеликий - секретар Ірина Павленко, головний бухгалтер Людмила Дацюк, землевпорядник Олена Гніденко. Але  ці люди з великою відповідальністю ставляться до своїх обов’язків, бо розуміють, що від їхньої плідної праці залежить добробут усіх жителів Чернещинської сільської ради.   

Соціальний захист громадян

На території сільської ради розташовано 3 населених пункти, станом на 01.01.2012 року в них проживало  667 чоловік. Велика увага сільською радою приділяється соціальному захисту громадян. З липня 2012 року на території сільської ради працює фа-хівець із соціальної роботи Борівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Старикова.  Завдяки спільним зусиллям соціального працівника та сільської ради координується робота громадської комісії у справах дітей при виконавчому комітеті сільської ради,  відвідуються родини, які знаходяться під соціальним супроводом. Таких родин 5, у них виховується 18 дітей. На території сільської ради проживає 6 багатодітних родин, в яких виховується 25 дітей.10 громадян похилого віку обслуговує со-ціальний працівник Територіального центру  Купріянова Т.М.

Медичне обслуговування

На території сільської ради стабільно функціонує амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Медпрацівниками систематично проводяться  профілактичні медичні огляди, зокрема, флюоро-графічне обстеження та щеплення населення, обстеження на глаукому, вміст цукру в крові, електрокардіографічне обстеження, здійснюються фізіотерапевтичні процедури апаратами «Біоптрон - 2» та «Маг». У поточному році вирішено проблему роботи аптечного пункту. Тепер населення може придбати всі необхідні ліки в приміщенні амбулаторії.

Опалювальний сезон в амбулаторії розпочався вчасно завдяки виконанню умов ПАТ «Харківгаз» сільською радою - проведення оплати за послуги по технічному обслуговуванню котлів, попередньої оплати за природний газ, вирішення питання щодо дозволу підключення без сигналізатора загазованості в приміщенні кочегарки амбулаторії.

Покращено умови для навчання і виховання дітей

У  Чернещинському НВК 65 учнів навчається в загальноосвітній школі, 20 дітей виховується в ДНЗ. І хоча утримання закладу та навчання учнів здійснюється за рахунок коштів ра-йонного бюджету та спонсорської допомоги, сільська рада постійно робить вагомий внесок для покращення умов навчання і виховання дітей. Цього року з допомогою Героя України Анатолія Криворучка на території дитячого садка встановили новий, яскравий дитячий майданчик. За кошти сільської ради, батьків та спонсорської допомоги зробили ремонт у дитячому садочку - відремонтували дах, встановили нову дитячу сантехніку, переклеяли шпалери, придбали нові штори. І в школі, і в садочку проведено ремонт системи опалення, придбано необхідний комплект посуду для харчування дітей. А ще в НВК завдяки спонсорам з’явився новий  телевізор, система караоке, спортивні знаряддя для занять фізкультурою. За кошти СТОВ агрофірми «Новий шлях» у школі встановлено  вхідні металопластикові двері, що допоможе зберегти тепло в холодну пору року.

Культурне життя

Чернещинський СБК та сільська бібліотека-філія  забезпечують достатній рівень для духовного розвитку і задоволення потреб населення. За кошти сільської ради в СБК зроблено поточний ремонт, встановлено  металопластикові вікна у фойє та куплено жалюзі. В користування СБК сільською радою наданий комп’ютер. Свята у Будинку культури відзначають  часто і, як кажуть, з розмахом. Приємні спогади залишилися про свято «День сіл Чернещинської сільської ради», в якому взяли участь  артисти художньої самодіяльності з Ківшарівського будинку культури, за підтримки СТОВ АФ «Новий шлях», сільської ради, та приватних підприємців Забийвороти В.А., Северин О.М. розігрувалися призи святкової, традиційної на свято, лотереї. Дітям добре запам’яталися атракціон -надувна гірка і солодка вата. На високому рівні завдяки допомозі СТОВ АФ «Новий шлях» було проведено День перемоги, День захисту дітей, День людини похилого віку, День працівників сільського господарства. Осередком духовного життя села є храм у с. Чернещина, який на вихідні й на свята відвідують мешканці не тільки Чернещинської сільської ради,  а й сусідніх сіл, районів і областей.

Благоустрій

населених пунктів

Села, розташовані на території Чернещинської сільської ради, найчистіші в районі. Тут не побачиш смітників біля подвір’їв, магазинів чи купи використаного будівельного матеріалу. Працівники сільської ради приділяють благоустрою особливу увагу, та й самі мешканці сільради з розумінням ставляться до підтримання чистоти території, на якій проживають.  Щоб полегшити роботу по приведенню населених пунктів до належного санітарного стану, сільською радою придбано бензокосарку та краскопульт для фарбування. Прибирання сміття на узбіччях доріг, обполювання клумб, побілка бордюрів, благоустрій території Свято-Миколаївського храму, обкіс бур’янів, вирубування порослі дерев - всі ці заходи проводяться в селах протягом року систематично. В жовтні  за кошти - субвенцію з державного бюджету зроблено ремонт дороги по вул. Центральній у с. Чернещина. Завдяки фінансуванню СТОВ АФ «Новий шлях» на території сільської ради освітлюються вулиці, утримується водогін, взимку вчасно розчищаються дороги від снігу.

Громадяни забезпечені товарами першої необхідності

Торгівельною діяльністю займаються 4 підприємці, товари по замовленню доставляють громадянам додому і листоноші. Ці послуги зручні для населення похилого віку та одиноких  громадян. Важливим у соціально - економічному розвитку  сільської ради є функціонування поштового відділення і філії «Ощадбанку» .

Приватним підприємцем Забийворотою В. А. продовжується робота по риборозведенню  з подальшою реалізацією риби за доступною ціною всім бажаючим.

У   Пролетарському громадяни отримують товари першої необхідності завдяки  виїзній торгівлі.

Досягнення та прагнення

В поточному році завершено проведення грошової оцінки земель сіл Пролетарське та Новосергіївка. Протягом І півріччя розпайовано сіножаті та пасовища.

За підсумками 10 місяців 2012 року бюджет Чернещинської сільської ради виконано на 118%.

Але, як і в кожній сільській раді, є свої проблеми. Одна з головних - заміна системи опалення в сільському Будинку культури. На такий ремонт потрібні великі кошти, бю-джетом сільської ради вони не передбачені, але в той же час  з бюджету сільської ради вилучається 103 тис. грн. Тож сільський голова Світлана Вразовська зараз думає над тим, як вирішити це болюче питання, щоб у СБК було тепло й затишно. Вистачає у працівників  сільської ради й щоденних, поточних проблем, кожного дня громадяни звертаються до них за допомогою. Прагнуть допомогти всім, щоб люди відчували підтримку й захист, щоб кожен, хто живе на території Чернещинської сільської ради, радів життю і пишався своєю малою батьківщиною.

Тетяна ГУНЬКО.