Общество

Професія — захищати Вітчизну 2012

Професія -  захищати Вітчизну

viys«Бажаєш жити в мирі - готуйся до війни», - говорить мудре народне прислів’я. А ще народна мудрість каже, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою своїх джерел, але захистити себе земля не може. Це свята справа тих, хто їсть хліб, п`є воду, милується красотами своєї землі.

Україна ні з ким не воює, але наші військові, як ті, що обрали армійську службу своїм фахом, так і ті, що служать лише рік, завжди пам’ятають, що служіння Вітчизні - священний обов’язок кожного.

На території нашого району розташована військова частина  А0478. Це окрема радіолокаційна рота, яка несе бойове чергування по охороні та обороні повітряного просторунад важливими державними об’єктами та державним кордоном України.

Особовий склад підрозділу задіяний і на несенні бойового чергування,  і на охороні об’єктів військової частини.

Вже два роки командиром частини служить Ігор Величко. Молодий офіцер добре зарекомендував себе як справжній фахівець своєї справи і влітку отримав чергове військове звання майора.

Народився Ігор у м. Сватове Луганської області. Ще змалку прагнув все доручене йому робити самостійно, допомагав батькам. У школі вирізнявся серед своїх однолітків надто серйозним ставленням до навчання, до доручених йому справ, брав участь у різних олімпіадах - з фізики, математики. Був відповідальним і дисциплінованим.

Отримавши атестат про повну загальну середню освіту, де були лише дві «четвірки», не довго вагаючись, у 2000 році вирішив вступити до Харківського військового університету (ХВУ).

Хоча навчання там пролетіло швидко, ті роки запам’ятав на все життя. Перші 3 роки всі курсанти були на казарменому стані, а перші півроку приділені загальновійськовій підготовці майбутніх офіцерів. По фізпідготовці курсант завжди був першим, особливо з бігу на різні дистанції. Та й зараз він може «дати фору» новобранцям, адже весь час підтримує себе у гарному фізичному стані.

А  вже потім вивчав вищу математику, фізику, хімію. Слід сказати, що Ігор на своєму курсі був серед кращих, йому подобалося пізнавати все нове, тому і закінчив Харківський університет Повітряних Сил ім. І.М. Кожедуба (ХВУ після реформування) з відзнакою.

Отримав розподілення і прибув до Полтави в окрему роту, де пробув лише тиждень, а потім перевівся до Борової. Тож з 2005 року його служба проходить у військовій частині А0478. Поступово піднімався ка-р’єрною сходинкою від начальника радіолокаційної станції, у 2007 році – заступник командира роти з тех-нічної частини і з грудня 2010 року він - командир роти.

Як розповів Ігор  Васильович, його заступниками служать однокурсники – заступник командира роти з технічної частини капітан Андрій Штефан, заступник командира роти з виховної роботи Сергій Грек.

Також він повідомив, що їх підрозділ ретельно готувався до проведення Євро - 2012, бо залучався для охорони повітряного простору місць проведення футбольних матчів.

- Технічний склад підрозділу – начальник радіолокаційної станції ст. лейтенант Артем Колеснік і заступник з ТЧ капітан Андрій Штефан -  підтримують боєготовність техніки на належному рівні, – продовжує розповідь командир роти. - З особовим складом підрозділу проводиться культурно-виховна робота, всі беруть участь у спортивних змаганнях. Слід також зазначити, що умови проживання і проходження служби у нас хороші.

А радіотехнічна бригада, до складу якої входить і наш підрозділ, посів І місце серед інших радіотехнічних бригад України.

Вже стало доброю традицією, коли колишній командир частини В.Ю.Суботін вітає юнаків строкової служби зі святом, готуючи для них солодкий стіл.

Хочеться також подякувати Борівській РДА за допомогу у відновленні тепломережі нашого підрозділу, придбання труб, а В.Ю.Суботіну - за допомогу у їх зварюванні. Тепер особовий склад проходить службу у теплих приміщеннях.
Користуючись нагодою, хочу привітати з Днем захисника Вітчизни всіх чоловіків та юнаків Борівщини, побажати міцного здоров’я, незламної волі, надійного родинного тилу, здійснення всіх мрій, щастя, творчої наснаги і успіхів у нелегкій праці захисника Батьківщини.

Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.