Безопасность

Прокуратура Борівського району інформує (річний звіт)

Прокуратура Борівського району інформує

Упродовж поточного року прокуратурою Борівського району Харківської області порушено 4 кримінальних справи (розглянуті з винесенням обвинувальних вироків), внесено 96 приписів та подань, принесено 51 протест, до відповідальності притягнуто 68  посадових осіб, у тому числі 22  службових особи органів контролю, відшкодовано за актами прокурорського реагування 1млн. 27  тис. грн., у тому числі до бюджету - 30 тис. грн.

 

Стан законності по Борівському району характеризується зростанням заборгованості по заробітній платі, значною заборгованістю по сплаті податків до державного та місцевого бюджетів, боргами за енергоносії та спожитий природний газ.

Прокуратурою Борівського району Харківської області була проведена перевірка діяльності Борівського комунального підприємства теплових мереж, в ході якої виявлені порушення вимог діючого законодавства в частині проведення розрахунків за спожиті енергоносії та сплату податків.

Станом на 10.11.2011 заборгованість за спожитий природний газ за зазначеними договорами складає 2 млн. 85 тис. грн. ( рівень розрахунків 49,6 %). Затверджений норматив відрахувань коштів на рахунок ДК «Газ України» для цього підприємства складає 62,03%. Крім того, є  заборгованість минулого року в розмірі 295,8 тис. грн.

Станом на 10.11.2011 заборгованість споживачів за спожиту теплову енергію перед Борівським КПТМ становить 1 млн. 205 тис. грн. Борг підприємств, що фінансуються з бюджету, становить 464 тис.грн.,  борг місцевого бюджету – 269 тис. грн., однак підприємством будь-які заходи, в тому числі цивільно-правового характеру, до боржників не застосовуються. Незважаючи на заборгованість населення у розмірі 761 тис. грн., підприємством протягом 2011 року подано до суду лише 33 заяви на загальну суму 104,2 тис. грн. Наведене є порушенням вимог ст. 25 Закону України «Про теплопостачання» та ст. 15 Закону України «Про енергозбереження».

Прокуратурою району  було направлено подання до Борівської районної державної адміністрації з пропозиціями щодо вжиття конкретних заходів, направлених на покращення стану погашення заборгованості з розрахунків за енергоносії. 

У сфері оподаткування станом на 01.11.11 заборгованість становить 3234 тис. грн..

Реагування на вказаному напрямку здійснено шляхом внесення 7 приписів та подань,

притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 осіб. На напрямку представницької діяльності прокуратурою району внесено 55 позовів на загальну суму 321 тис. грн., з них: 50 позовів в порядку цивільного судочинства, 5 позовів в порядку адміністративного судочинства.

В 2011 році прокуратурою Борівського району проведено перевірку дотримання вимог законодавства щодо поводження з відходами в діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Борівського району Харківської області.

На території району розташований 1 полігон для розміщення твердих побутових відходів та 10 сміттєзвалищ. Усі сільські сміттєзвалища експлуатуються за відсутності проектної документації, а також відповідних рішень, що забезпечують експлуатаційну надійність цих об’єктів; без виконання інженерних заходів, що забезпечують стійкість полігонів як споруд, їх довговічність і безпеку навколишнього природного середовища, за відсутності даних розрахункового терміну експлуатації полігонів та сміттєзвалищ.

Перевіркою, проведеною в Борівському КП „ЖКГ”, встановлено, що  утримання полігону твердих побутових відходів здійснюється з порушенням Санітарних норм та правил облаштування та утримання полігона твердих побутових відходів №2811-83 та СанПІН 42-128-4690-88 «Утримання території населених місць».

Сільські звалища експлуатуються відповідними сільськими радами. Майже всіма сільськими радами району в порушення вимог ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про відходи» не вирішуються питання щодо збирання транспортування, утилізації та знешкодження твердих побутових відходів, благоустрою населених пунктів. Не вживаються заходи щодо оформлення та паспортизації існуючих сміттєзвалищ, придбання контейнерів та необхідної техніки. Виділені кошти йдуть на підтримання в належному стані та рекультивацію стихійних сміттєзвалищ.

 Практично відсутня система роздільного збирання твердих побутових відходів. Через відсутність належної системи збирання твердих побутових відходів щорічно утворюються сотні малих стихійних сміттєзвалищ, які не піддаються достовірному обліку, та на ліквідацію яких щороку витрачаються значні кошти.

За допущені порушення вимог Законів України до дисциплінарної відповідальності було притягнуто винних посадових осіб.

Андрій КОРОБОВ.

Прокурор Борівського району.