Образование

Толерантністьу сучасному суспільстві

 Толерантністьу сучасному суспільстві

tolerantПонад 10 років світ святкує Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений «Декларацією принципів толерантності», затвер-дженою у 1995 р. на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО.

Розуміння толерантності не однакове в різних культурах, тому що залежить від історичного досвіду народів. У англійців толерантність  розуміється як готовність і здатність без протесту сприймати особистість, у французів – як певна свобода іншого, його думок, поведінки, по-літичних і релігійних поглядів. Для китайців бути толерантним означає дозволяти великодушність стосовно інших. У арабському світі толерантність – прощення, терпимість, співчуття іншому, а в персидському – ще й готовність до примирення.

Зараз під толерантністю розуміють повагу і ви-знання рівності, відмову від домінування та насилля, визнання прав інших на свої думки та погляди. Отже, толерантність – це насамперед прийняття інших такими, якими вони є, і взаємодія з іншими на основі згоди.

Толерантні люди добре знають свої недоліки та переваги. Вони критично ставляться до себе і не прагнуть у всіх бідах звинуватити когось, не перекладають відповідальність на інших. Толерантна людина не ділить світ на «чорний» і «білий».

1996 р. Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-учасникам щорічно святкувати Міжнародний день, присвячений терпимості, проводячи цього дня заходи щодо поширення ідей толерантності, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

У Борівській ЗОШ №1 теж проводилося свято толерантності та культурного спілкування. Учні школи підтримали рух толерантності у світі – створили шкільний світ культури, поваги, розуміння та терпимості один до одного. Проводилося голосування на визначення найтолерант-ніших юнаків та дівчат школи. Містер-толерантність – Шейко Олексій (учень 11-Б класу), міс-толерантність – Коверіна Оксана (учениця 8-А класу), але це переможці 5-11 класів. А учні молодшої школи теж обрали собі найвихованіших однолітків – Калюга Ліда та Абрамов Даня (учні 4-А класу) вважаються міс- та містером-толерантність молодшої ланки.

Вітаємо цих учнів! Давайте будемо брати приклад з толерантних людей та наслідувати їх у спілкуванні!

Наталія Кам’янська. 

Практичних психолог Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1