Соціальні питання — в центрі уваги

Соціальні питання - в центрі уваги

liniyaМинулого тижня у приміщенні редакції відбулася «гаряча лінія» за участі за-ступника голови РДА Сергія Шутька, начальника управління Пенсійного фонду в Борівському районі Валентини Богуславської, заступника начальника управління праці і соціального захисту населення, начальника відділу грошових виплат і компенсацій Ольги Буряк.

Телефонний дзвінок від жителів с.Вище Солоне Віктора Кислого та Миколи Кучугури стосувався проблем роботи радіо на вулиці, де вони проживають. На це питання відповів заступник голови РДА Сергій Шутько:

- Дане питання потребує більш детального вивчення, оскільки зазначена лінія повністю демонтована, тому для її відновлення потрібні кошти, яких на даний час у цеху телекомунікаційних послуг №20 Харківської філії ПАТ «Укртелеком» немає. Це питання я тримаю на контролі, проводиться певна робота по усуненню проблеми.

Раїса Олександрівна з Борової звернулася з питанням до начальника УПФУ в Борівському районі: «Валентино Федорівно, поясніть з якого віку жінки тепер йдуть на пенсію?»

- Збільшення пенсійного віку залежить від  дати народження. Якщо жінка народилась до 10 вересня 1956 р., на пенсію вона вийшла, як і раніше, в 55 років. Пенсійний вік збільшується поетапно.

Але до 1 січня 2015 року збережено можливість виходу на пенсію жінок по  досягненню 55 років при наявності у них не менше 30 років страхового стажу та за умови звільнення з роботи. Проте, в цьому випадку розмір їхньої пенсії зменшується на 0,5% за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Також жителів Борівщини цікавили питання, чи будуть перераховуватися пенсії з 1 грудня 2013 року.

- Так, у грудні відбудеться збільшення розміру пенсійних виплат у зв’язку із ростом прожиткового мінімуму. Мінімальна пенсія буде складати 949,00 грн.

Перерахунок буде здійснено автоматично, він не потребує додаткових звернень пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

З питанням: «З якої вартості розраховується субсидія на придбання скрапленого газу та твердого палива?» до Ольги Буряк звернулась жителька с. Піски-Радьківські Катерина Миколаївна.

- Субсидія на придбання скрапленого газу та твердого палива призначається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 848 від 21 жовтня 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» з урахуванням натуральних норм забезпечення твердим паливом для надання житлових субсидій населенню готівкою  - 2 тонни на домогосподарство на рік та норми забезпечення скрапленим газом – два балони (42 кг) на рік на одну-дві особи, виходячи із розрахункових граничних показників вартості твердого палива – 995,60 грн. за одну тонну та вартості скрапленого газу -127,73 грн. за один балон, затверджених Розпоря-дженням Харківської обласної адміністрації №116 від 29.03.2013 року  «Про за-твердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом для надання в 2013 році пільг та житлових субсидій за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам». Розмір  субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива визначається як різниця між розміром плати за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо і комунальні послуги на календарний рік за встановленими нормами споживання і обов’язковою часткою плати, тобто 10% або 15% річного сукупного доходу сім’ї.

Підготувала  Олена КОЛЕСНІКОВА.


Новости Украины - trudovaslava.info

 
 

Еще из этой рубрики:

Здесь вы можете написать комментарий к записи "Соціальні питання — в центрі уваги"

* Текст комментария
* Обязательные для заполнения поля


Архивы
Наша статистика
Яндекс.Метрика
Читать нас
Связаться с нами