Авторское, Люди твои, Боривщино

Людина на своєму місці

Людина на своєму місціНаталія Долбін – секретар Першотравневої сільської ради, однієї з найбільших сільрад на Борівщині.  Хоча Наталія Сергіївна не любить публічної уваги, не любить про себе розповідати, мені таки вдалося розговорити її. Як виявилося, вона - корінна жителька Першотравневого. Після закінчення школи вступила до одного з технікумів Харкова і отримала диплом по спеціальності бухгалтер. У 2005-му закінчила ХНАУ ім. Докучаєва по спеціальності облік і аудит, кваліфікація економіст з бухобліку і фінансів.

Після декретної відпустки певний час працювала у місцевому сільгосппідприємстві, потім - у приватного підприємця і вже у 2006 році, після того як жінку обрали депутатом сільської ради, за пропозицією Першотравневого сільського голови її обрано секретарем сільської ради.

Вона  -  чудовий фахівець, працьовита і відповідальна людина. А ще  має прекрасні риси характеру, такі як щирість і готовність завжди відгукнутися, подати руку допомоги. Про таких як вона кажуть: людина на своєму місці.

Свою щоденну роботу не вважає особливою. Та кожен, хто працює з людьми, знає, що нелегка це справа вислухати, розрадити, допомогти, а іноді й посварити потрібно. Усім догодити неможливо. Таке життя. А в селі тим паче, бо всі на виду. Кожен має діло до секретаря: довідка потрібна, довіреність, дитину зареєструвати, молодих розписати і ще багато іншої роботи виконати.

Коли запитала Наталію Сергіївну чому вона вирішила балотуватися депутатом сільської ради, вона на мить замислилася і відповіла:

- Мабуть, все-таки для того, щоб мати можливість допомогти своїм сусідам, які в основному люди похилого віку. Адже я балотувалася на своїй дільниці. І вдячна всім, хто тоді мене підтримав.

Цього року до мене особисто на прийом приходили 42 чоловіки з різноманітними питаннями. Комусь потрібні були роз’яснення, комусь – допомога на рівні нашої чи районної ради. Я розумію як людям важливо, особливо сьогодні, відчути турботу з боку органів державної влади, тому по мірі можливості й прагну вирішувати їх проблеми. Звичайно ж, разом зі своїм колективом.

Окрім цього, сельчани звертаються й з іншими питаннями, в основному со-ціально-побутовими, нота-ріальними.

Зараз на території сільської ради зареєстровано 15 вимушених переселенців із Луганської та Донецької областей. Один чоловік потребував одяг, іншій жінці були конче необхідні кошти для лікування травми. Ми звернулися за допомогою до районної організації Червоного Хреста. Хоча, звісно, і сільська рада допомагає.

Весь час проводимо обстеження умов проживання ветеранів, інвалідів та учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах. З`ясовуємо, чи готові до зими одинокі люди похилого віку, аби своєчасно надати допомогу. Так, цього року довелося оформити у будинок інтернат 2 жительок, у яких немає родичів і які вже не мають можливості себе обслуговувати – В.В.Гриценко і  К.В.Шевченко.

Не секрет, що на селі сусіди не завжди ладять між собою -  то межу на городі не поділять, то хтось із сусідів не там складе купу гною та багато іншого. Ось і доводиться мирити їх між собою. На жаль, нам це не завжди вдається, але що поробиш, згадаймо хоча б «Кайдашеву сім’ю».

Непоодинокі випадки, коли наш сільський голова Оганес Гайкович Нерсісян мусить вирішувати проблеми завдяки допомозі спонсорів – провести певний захід, привезти дрова одиноким людям похилого віку, почистити колодязі.

Тому дуже хочеться подякувати усім, хто не байдужий до людських проблем і надає спонсорську допомогу в їх розв`язанні: Т.В.Головченко, Б.І.Головченку, Г.Н.Нерсісяну, В.Гошовець, І.Рєпці, В.Рєпці, В.Шматьку, народному депутату України В.М.Остапчуку. Віктор Миколайович допоміг матеріально і ми мали можливість замінити водопровідні труби та насос у Зеленому Гаю.

Обов`язки секретаря сільської ради  полягають не лише у спілкуванні з людьми - основна робота з документами. Секретар скликає сесії ради,  веде засідання, організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд; забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням, забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради; сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень та  вирішує інші питання, пов’язані з діяль-ністю ради та її органів. А це значить – їй необхідно знати всі необхідні Закони України – про місцеве самоврядування, землеустрій, соціальний захист та багато інших.  А у зв’язку з тим, що останнім часом виникають часті зміни в законодавстві, необхідно весь час бути в курсі відповідних поправок.

- Мені було б важко працювати на даній посаді, аби не підтримка нашого невеликого дружного колективу, - продовжує Наталія Сергіївна. -  Для мене дуже важливо, що з сільським головою у нас повне взаєморозуміння. Головним бухгалтером сільради працює Тетяна Подрєзєнко – відповідальна людина, чуйна, добра жінка. На посаді землевпорядника перший рік трудиться Іван Кучма, Наталія Молодан відмінно справляється з роботою касира, на неї ж покладено обов’язки соціального працівника.

Наш колектив завжди бере участь у спортивних змаганнях до Дня місцевого самоврядування і Дня державного службовця. А я торік, після перемоги в ра-йонному конкурсі, брала участь у обласному - «Краща посадова особа місцевого самоврядування».
Я серцем прикипіла до своєї роботи і в іншу сферу працювати б уже не пішла, бо люблю наших людей, працьовитих, щирих, доброзичливих, опікуюся їхніми проблемами.

Напередоні професійного свята щиро вітаю  з Днем місцевого самоврядування всіх, причетних до даної сфери, бажаю мирного неба, процвітання громаді та нашій країні, здоров’я і добробуту.

Олена Колеснікова.