Общество

Голова Борівської районної ради Євген Жук:

Голова Борівської районної ради Євген Жук:

jyk«Головне завдання - залучення громади до активної співпраці»

Місцева влада є сьогодні найбільш наближеною до людей і зрозумілою їм. Тому саме на місцеві ради покладається головна відповідальність за нормальну життєдіяльність наших селища і сіл, району в цілому. Зі своїми проблемами, болями, труднощами люди йдуть насамперед у місцеву раду.

     Три роки минуло, як працює це скликання. У селищної та сільських рад є багато наболілих проблем, які вони частково намагаються вирішувати самостійно. І, незважаючи на всілякі фінансові негаразди, за цей час ними чимало зроблено для комфортного життя своїх виборців. Напередодні Дня місцевого самоврядування голова Борівської районної ради Євген Жук поділився в інтерв’ю  досягненнями органів місцевого самоврядування.

- Євгене Дмитровичу, яку головну задачу Ви поставили перед собою, обійнявши посаду голови районної ради?

 - Головним завданням для мене було і є  залучення всіх жителів територіальних громад до активної співпраці заради покращення добробуту всіх людей.

-Розкажіть, будь ласка, коротко про роботу Борівської районної ради.

-  Борівська районна рада представляє спільні інтереси територіальних громад селища та 37 сіл. На території району діють районна, селищна та 9 сільських рад.  До загального складу районної ради входить 20 депутатів. Основною формою роботи районної ради є робота кожного депутата, проведення пленарних засідань сесій та засідань постійних комісій, президії і, безумовно, робота виконавчого апарату ра-йонної  ради. 

- У селищної,  сільських рад  Борівського району є багато наболілих проблем. Як вони їх вирішують?

 - Частково намагаються вирішувати самостійно, за рахунок власних надхо-джень, коли для цього не потрібно великих капіталовкладень. З  метою надання необхідної консультативно-інформаційної та технічної допомоги організаціям територіальних громад Борівського району для розробки і впровадження спільних проектів, вдосконалення планів залучення технічних та фінансових ресурсів для реалізації ініціатив громад в районній раді функціонує  консультативно-дорадчий орган Ресурсний центр розвитку громад Борівського району. До роботи в Ресурсному центрі залучено також волонтера Корпусу Миру США Блейклі Неффа.

Ресурсним центром спільно з сільськими головами було утворено 5 сільських та 1 районну громадські організації. Громадські організації активно беруть участь у конкурсах та проектах різноманітних міжнародних організацій, таких, як портал «Громадський простір», USAID, міжнародний фонд «Відродження», NUSEP, Громадські ініціативи, фонд Східна Європа, ресурсний центр розвитку громадських організацій «Гурт» та інші.

У районі було впрова-джено 4 проекти ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», 3 проекти обласної ради «Разом в майбутнє», 4 проекти Корпусу Миру США, 1 проект «Громадські ініціативи», 1 проект Сумського обласного комітету молодіжних організацій, 5 місцевих проектів.

За результатами Всеукраїнського конкурсу Ресурсний  центр Борівського району посів перше місце як найкращий в країні  і був нагороджений ком-п’ютером та планшетом.

У цьому році Борівський район виграв 2 гранти Державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування в Україні. Це відновлення водопостачання в селі Гороховатка вартістю 100 тис.грн. та ремонт сільського клубу села Новоплатонівка на суму 50 тис.грн. Зараз виготовляється проектно-кошторисна документація на ці об’єкти.

- У серпні-вересні 2012 року Ви вивчали досвід державних структур США за програмою USAID «Громадські зв’язки» на тему «Доступ до інформації як запорука прозорості влади». Що дало Вам це навчання?

- За 20 днів нашого перебування в м.Коламбус та м.Вашингтон ми навчилися, як співпрацювати з громадами та бути відкритими для мешканців району. Ми створили свій сайт Борівської районної ради, підключили до інтернету всі сільські та селищну ради, зареєстрували в Фейсбуці ресурсний центр розвитку громад Борівського району. На всіх цих сайтах постійно оновлюється інформація про роботу Борівської районної ради. Співдружність нашого району з Корпусом Миру США дала можливість мені  особисто побувати на прийомі у посла США в січні 2012 року  з нагоди 20-річчя відкриття посольства США в Україні. Також Борівський район прийняв запрошення до участі в Програмі співробітництва громадських лідерів «Україна-Міннесота» в Україні на 2014-2017 рр. Згідно з договором 15 мерів міст штату Міннесота в травні 2014 року приїдуть на Харківщину, а 15 представників місцевого самоврядування Харківської області у  вересні 2014 року побувають в штаті Міннесота США для обміну досвідом.

  - Минулого року були успішно реалізовані проекти ПРООН  на  території кількох сільських рад нашого району. Чи продовжуватиметься ця робота надалі?

-   Наш район бере участь у ІІ фазі проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ», який фінансується Європейським Союзом при підтримці ООН. У цьому проекті беруть участь Борівська селищна рада, Підлиманська, Підвисочанська, Піско-Радьківська сільські ради.  Проекти, які вже впроваджені на території цих рад: заміна вікон і дверей в Піско-Радьківській загальноосвітній школі; капітальний ремонт дитячого садка в с.Підлиман; відновлення вуличного освітлення в с.Подвисоке. Нещодавно офісом ПРООН в Україні було прийнято рішення про продовження грантових програм з нашими двома сільськими радами: Піско-Радьківською та Підлиманською. Їх проекти по енергозберігаючому освітленню вулиць перемогли в черговому конкурсі. На сьогоднішній день на рахунки громадських організацій цих сільських рад вже на-дійшли кошти по 150 тис.грн. кожній від ПРООН. Тому наступного року, з настанням весни, розпочнеться реалізація цих проектів. 

- У яких ще проектах беруть активну участь селищна і сільські ради?

-  У березні поточного року конкурсна комісія визначила переможців обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє». Серед проектів-переможців і наш район. В І категорії міні-проекту Борівська селищна рада (ініціативна група смт.Борова) виграла проект «Облаштування дитячого ігрового майданчика в смт. Борова Борівського району Харківської області загальним обсягом фінансування в сумі 27 100 грн.  Результатом участі в цьому конкурсі стала також заміна електромережі в СБК с.Підвисоке та встановлення    сучасних     обігрівачів направленого випромінювання.

      За підсумками конкурсу проектів 2012 року Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні дві громади Борівського району стали переможцями і отримають кошти на економічний розвиток. Це проекти «Заміна водозабірника на насосній станції с.Гороховатка», «Покращення дозвілля на селі», Борівська селищна рада.

- На початку цього року було створено новий проект «Онлайн події в органах місцевого самоврядування та третьому секторі». Розкажіть більш детально про цей проект.

- 28 лютого 2013 року був підписаний Договір між Борівською районною радою та ТОВ Телерадіокомпанії «Моріон» м.Євпаторія і громадської організації «Інститут розвитку креативних технологій та Мас Медіа» про створення проекту «Онлайн події в органах місцевого самоврядування та третьому секторі», що дозволяє в реальному часі обмінюватися і миттєво публікувати інформацію про події на місцях, ефективно висвітлювати розвиток місцевого самоврядування в Україні. 16 грудня п.р. за за-прошенням голови Офісу Ради Європи в Україні я їду в Кабінет Міністрів України на нагородження районної ради, як переможця конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування України 2013 року», оскільки наш онлайн-проект посів перше місце в цьому конкурсі.

 Також у цьому році мною зайнято друге місце в конкурсі Харківської обласної ради «Кращий працівник місцевого самоврядування Харківської області» в номінації «Кращий голова районної ради».

- Можна сказати, що працівники органів місцевого самоврядування зустрічатимуть День місцевого самоврядування з вагомими здобутками. Що побажаєте їм з нагоди професійного свята?

- Я дуже вдячний селищному, сільським головам  і головам громадських організацій, які щоденно працюють над покращенням життя місцевих жителів, над розвитком і вдосконаленням інфраструктури. Окремо хочу подякувати депутатам районної ради – керівникам фермерських господарств, які надають фінансову допомогу сільським радам в реалізації цих проектів.

 Отже, усім причетним до цього свята  хочеться подякувати за їхню роботу та побажати міцного здоров’я, благополуччя, миру, злагоди, добра.

Нехай щира людська вдячність та повага будуть вашою нагородою за нелегку працю, а любов та підтримка ближніх зігрівають серця серед щоденних турбот.

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.