Советы юриста

Про удосконалення порядку призначення субсидій населенню

Про удосконалення  порядку  призначення субсидій населенню

У зв`язку з початком опалювального періоду надходять масові звернення громадян за призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. На сьогодні  управлінням праці та соціального захисту населення Борівської райдержадміністрації  призначено субсидій  1674  сім`ям.

 

Для призначення субсидії громадянин подає органу праці та соціального захисту населення заяву та декларацію про доходи і майновий  стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, а також  довідки про доходи цих осіб  (крім довідок про розмір пенсії  та  соціальної допомоги).

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 774 запроваджено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання,   які   впливали   на   можливість   малозабезпечених   родин   оформити субсидію.

Зокрема, надано право громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня  2006 року, отримувати субсидії

Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім'ям, в яких члени

родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб  та на підставі обстеження умов проживання.

Спрощено   також   деякі   питання   щодо   врахування   майнового   стану

громадян. Зокрема, при призначенні субсидій не будуть враховуватися транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 728 підвищено соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми або інвалідами.

З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім'ї, до складу яких входять діти або інваліди І II груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (за існуючих умов такі сім'ї сплачують 10 відсотків, якщо дохід на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму).

Перерахунок розміру субсидій виходячи із зменшених відсотків обов'язкової частки плати для сімей, які отримуватимуть субсидії станом на 1 січня 2012 року, буде проведено автоматично, без додаткових звернень.

Документи для призначення субсидій жителі сіл подають до сільських рад, жителі смт. Борова – до Управління праці за адресою: вул. Партизанська, 3«а». Тел. для довідок: 6-11-18.

О.І.Гамора.

Начальник управління праці

та соціального захисту населенння .