Разное

Досвід-його багатство

Досвід-його багатство

shutko333Ювілей – це не лише свято, яке приємно відзначити у колі друзів, це і певний рубіж, переступаючи який людина замислюється про вже зроблене, намічає плани на найближче майбутнє.

Свій 45-річний ювілей переступив заступник голови РДА Сергій Шутько, тому звернулася до нього з проханням розповісти про свою роботу, які нагальні питання вирішуються у сферах, якими йому доводиться опікуватися.

 - Сергій Павлович, ви народилися і живете в Боровій, тому, мабуть, і трудовий шлях почали тут?

- У 1992 році, після закінчення Харківського автодорожнього інституту, відслуживши в лавах армії, як молодий спеціаліст прийшов працювати  до Борівської дорожньої ремонтно-будівельної дільниці, де трудився 10 років на різних інженерно-технічних посадах.

У 2001 році мене призначили головним архітектором району, а згодом – на посаду заступника голови РДА з питань ЖКГ, будівництва, транспорту, зв’язку та паливно-енергетичного комплексу. Вже працюючи на даній посаді, закінчив Харківський регіональний інститут державного управління при Президентові України і здобув кваліфікацію магістра державного управління.

- Практично всі галузі, роботу яких ви координуєте, знаходяться у складних умовах. І це стосується не лише нашого району, а й країни в цілому.

- Як би важко не було, але слід зазначити, що жодного разу опалювальний сезон в районі не розпочинався пізніше визначених строків.

- Жителів багатоповерхівок дуже хвилює питання високих тарифів на житлово-комунальні послуги.

- Дійсно, вартість житлово-комунальних послуг висока. Але в даному питанні необхідно розподіляти вартість на дві складові. Головною причиною є практично постійне підвищення цін на енергоносії: газ і електроенергію. Друга складова – енергозбереження на підприємствах. І тут є про що сказати, оскільки практично всі котельні Борівського ПТМ переведені на топкові з енергозберігаючим обладнанням. Це дало можливість зменшити споживання природного газу та електроенергії більше, ніж на 15%. І на даний час роботи по енергозбереженню продовжуються. До кінця поточного року на котельній по вулиці Поштовій, буде проведено модернізацію за кошти держбюджету на суму 800 тисяч гривень.

- Для сіл району актуальним залишається питання газифікації. Які проблеми і перспективи?

- За останні роки завершено газифікацію другої черги с.Підлиман та будівництва підвідного газопроводу с.Піски-Радьківські. На даний час займаємося вирішенням питанням по виділенню коштів у сумі 1,5 млн.грн. на будівництво вуличних газопроводів по Пісках-Радьківських. На контролі знаходиться питання газифікації села Бахтин.

Що стосується транспорту, слід сказати, що практично повністю оновлено автобусний парк ВАТ «Оскіл», що дає можливість підприємству стати головним і єдиним перевізником району.

- Всім цікаво дізнатися як йдуть справи на будівництві спорткомплексу?

- Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу розпочато за ініціативи губернатора області Михайла Марковича Добкіна. Більшість жителів вже бачили, що роботи по будівництву тривають, але на даний час є проблеми з фінансуванням.

- У нас вже є сумний досвід щодо будівництва спортивного комплексу, який розвалюється на очах. Чи не стане це черговим довгобудом?

- Така ситуація жодним чином не буде допущена. Оскільки плановий показник завершення будівництва – кінець поточного року.

- На якому етапі знаходиться будівництво спорткомплексу?

- Змонтовано каркас, проводяться роботи по внутрішньому облаштуванню. Можна сказати, що роботу проведено приблизно на 50%.

- Які плани на майбутнє?

- Що стосується підприємства теплових мереж,  плануємо подальшу модернізацію всіх об’єктів. Вже сьогодні подані інвестиційні проекти на наступний рік на загальну суму близько 5 млн.грн.

У транспортному сполученні – розширення мережі руху автобусів.

З питань будівництва теж є плани. Разом із селищним головою Олександром Тертишним та спеціалістами розробили детальний план забудови центральної частини Борової. Він передбачає реконструкцію центрального парку, будівництва центрального стадіону, спортивного майданчику зі штучним покриттям, дитячих ігрових майданчиків та багато іншого.

Великі плани і щодо подальшої газифікації населених пунктів, і соціальної сфери району.

- Читачам цікаво знати про вашу сім’ю.

- Дружина Ірина працює у Борівському районному центрі служб для сім’ї, дітей та молоді, старший син навчається у Харківському державному політехнічному університеті, а молодший – другокласник.

Олена КОЛЕСНІКОВА.