Разное

Борівщині є ким пишатися

Борівщині є ким пишатися

sergshevНа сторінках районки ми неодноразово знайомили вас, шановні читачі, із нашими земляками, які досягли успіху в спорті, праці, творчості. Сьогодні мова йтиме про красивого 20-річного юнака, спортсмена Сергія Шевченка. Таке прізвище належить славетним українцям, тож, мабуть, його енергетика впливає на характер та долю людини. Та про все по порядку.

8 червня 1992 року у Підлимані народився хлопчик Сергійко. Він нічим особливим не відрізнявся від однолітків, добре навчався у Підлиманській школі. Але в 11 класі захопився силовими видами спорту – вдома почав самостійно тренуватися, піднімати штангу, виконував різноманітні вправи на розвиток силових якостей. Згодом, після закінчення школи, у 2010 році вступив до Куп’янського автотранспортного коледжу. Там з’явилася можливість займатися спортом під керівництвом професійного наставника, адже в силових видах спорту дуже важлива допомога кваліфікованого тренера, щоб уникнути травм, правильно скласти графік тренувань та розподілити навантаження на організм. У м. Куп’янськ є ФОК «Олімп», у якому функціонує спортивна секція з пауерліфтингу. Саме її почав відвідувати Сергій.

Заняття спортом йому приносить величезне задоволення, і юнак дуже швидко почав виборювати призові місця на різноманітних змаганнях, першу золоту медаль отримав у 2011 році. Його почали запрошувати виступати на святах у Куп’янську, а місцеве телебачення запропонувало взяти участь у зйомці реклами.  Тренер Сергія, уважно спостерігаючи за спортивними успіхами  юнака,  в минулому році запропонував  йому поїхати на чемпіонат України з пауерліфтингу у м. Черкаси. На цих змаганнях молодий спортсмен здобув перемогу – отримав 2 золотих і 1 срібну медалі у триборстві. На цьому чемпіонаті Сергію присвоїли звання «Майстер спорту України із станової тяги». Цікаво те, що наш земляк виборов перемогу у спортсменів, які вже давно займаються пауерліфтингом.

Наполегливий  спортсмен не залишив тренування. І от зовсім нещодавно, 16 листопада 2012 року, Сергій Шевченко взяв участь у чемпіонаті України в м. Обухів. Повернувся додому знову з нагородами – виборов перемогу з пауерліфтинга, показав високі показники у триборстві (станова тяга, жим штанги лежачи та присідання зі штангою на плечах). На цих змаганнях Сергій отримав посвідчення майстра спорту України з пауер-ліфтинга у триборстві.

Звичайно, Сергієві не вдалося б досягти таких успіхів у спорті, якби не його наполегливість та цілеспрямованість. Адже спорт вимагає щоденної праці над собою, суворе дотримання режиму дня, високої самоорганізації. Юнак веде здоровий спосіб життя, не має шкідливих звичок. Гадаю, що він – приклад для однолітків, адже всього досяг сам. А ще Сергієві притаманні такі якості, як чесність, справедливість. Рідні розповіли, що хлопець дуже вимогливий до чистоти – свій одяг давно пере сам, ніколи не дозволить собі вийти з дому у брудному взутті, прибирання в помешканні теж завжди робить дуже ретельно.

Про нього з теплотою говорять у коледжі, в якому він зараз навчається на ІІІ курсі. Після закінчення навчання хлопець планує продовжити тренування з пауерліфтингу. На даний час тренер Сергія пішов у відпустку, тому доручив юнаку проводити заняття замість себе. Хлопець залюбки погодився і зараз тренує підростаюче покоління спортсменів.

Люди, які знають  Сергія Шевченка, відмічають у ньому неординарні якості особистості, тому  запропонували взяти участь у щорічному конкурсі «Людина року»…

Щиро зичимо Сергію міцного здоров’я, нових здобутків і перемог,  вірних друзів та звичайного людського щастя.

І наостанок хотілося б сказати: дуже добре, що Борівщині є ким пишатися.

Тетяна КОЛЕСНІК.

PS. Пауерліфтинг або паверліфтинг (англ. powerlifting: power — сила, і lift — підіймати) — силовий вид спорту, у якому підіймають штангу. Паверліфтинг також називають силовим триборством. Пов’язано це з тим, що в якості змагальних дисциплін у нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві, і тяга штанги, які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена.

У паверліфтингу, на відміну від бодібілдингу, важливі силові показники, а не краса тіла.

Під час  виступу порівнюються показники спортсменів в одній ваговій категорії. Оцінка йде за сумарною максимально взятою вагою у всіх трьох вправах. При однакових показниках перемога присуджується спортсменові, який володіє меншою вагою.