Общество

Голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов:

Голова Борівської районної державної адміністрації    Микола Кравцов:

krav«Для влади дуже важливою є підтримка громади»

У рамках виконання соціальних ініціатив Президента України «Дні відкритості регіону» на цьому тижні голова Борівської районної державної адмі-ністрації Микола Кравцов  дав інтерв`ю для читачів районної газети «Трудова слава».

Однією з найважли-віших галузей для нашого району є сільське господарство. Миколо Олексійовичу, розкажіть, яким був рік, що минає, для сільськогосподарської галузі Борівщини?

- Це був дуже непростий рік. Засушлива весна, непомірна спека влітку та дощова осінь наклали свій відбиток на результати у виробничому сільськогосподарському секторі. Але навіть незважаючи на такі погодні умови, маємо непогані результати. Валовий збір ранніх зернових склав понад 62 тис. тонн. У таких сільгосппідприємствах, як ПСП «Світанок», СТОВ «Новий шлях», СТОВ «Шийківське», ФГ «Слобода» середня урожайність озимої пшениці становила більше  40-45 ц/га. Сьогодні збирання урожаю повністю завершено. Гарні результати отримали по збиранню соняшнику, кукурудзи. Закінчився посів озимої пшениці. До речі, площі посіву в поточному році в порівнянні з минулими роками розширено більше, ніж на 2 тис. га. Не може не радувати й той факт, що в цьому році значно підвищилася середня заробітна плата працівників сільського господарства. По темпах її росту Борівський район посідає одне з перших місць у області.

Продовжується оновлення технологічного парку сільськогосподарських машин. Тільки за останній рік сільгосппідприємствами придбано техніки більше, ніж за останні кілька років.  

-           Майже для всіх регіонів України однією з найгостріших проблем є утримання доріг. Якщо порівняти дороги в нашому районі з дорогами інших районів Харківщини, то можна сміливо сказати, що наші в набагато кращому стані. Але утримувати їх із кожним роком, мабуть, все важче?

- Питання утримання доріг є складним і для нашого району. В поточному році на ремонт доріг ви-трачено 164,8 тис. грн. з державного та обласного бюджетів, більше 50 тис. грн. - з місцевих, завдяки чому  відремонтовано 147 тис. кв. м   дорожнього покриття на дорогах загального користування і комунальних дорогах. Велику підтримку отримали від сільгосптоваровиробників для обкошування узбіч доріг. Користуючись нагодою, хочу висловити їм за це щиру подяку. Але, звісно, дороги потребують дуже    великих  капітало-вкладень. Тому розраховуємо в 2014 році отримати потужну підтримку держави, і, крім цього, з  бюджету плануємо виділити на ремонт доріг 1,4 млн. грн. Капітальний ремонт буде зроблено по вулицях Миру і Харківській у смт. Борова, ямковий ремонт - на всіх маршрутах шкільних автобусів.

-           Багато скарг від жителів району надходило і до редакції, і до райдержадміністрації з приводу перевезення  пасажирів і автобусного сполучення. З нетерпінням жителі Борівщини чекали, коли ситуація зміниться на краще.

-           Дійсно, довгий час автобусне сполучення і на приміських, і на міжміських маршрутах не задовольняло пасажирів. Ми змогли створити конкурентні умови для перевізників. На ринок послуг автобусних перевезень зайшов іще один перевізник, який зняв проблему, що існувала на маршруті Борова – Харків. Тепер є можливість поїхати у Харків чи з Харкова до Борової більш комфортабельним автобусом, збільшилася не тільки кількість місць для пасажирів, а й кількість рейсів. Зараз працюємо над збільшенням рейсів по території району, а саме: Борова-Підлиман, Борова - Чернещина-Першотравневе, Борова - Лозова.

-           Миколо Олексійовичу, в якому стані перебуває комунальна галузь району?

-           Навіть у далекі радянські часи комунальна галузь потребувала особливої уваги. Комунальникам доводиться працювати в складних умовах. Нестача коштів, тарифи не є економічно обгрунтованими, заборгованість споживачів за комунальні послуги і ще низка проблем. Не так давно комунальні підприємства ще й мали заборгованість по заробітній платі. Сьогодні підприємства працюють більш стабільно. Їхня безаварійна робота прямо пов“язана з фінансовим станом. У поточному році виконано всі заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період. Опалювальний сезон розпочався раніше на два тижні, але це не застало комунальні підприємства зненацька. Тепло було подано вчасно і до дитячих закладів, і до об“єктів со-ціально-культурної сфери, і до житлових будинків.

-           На сьогодні залишається відкритим питання вивозу сміття з приватного сектору, адже наймати машину для однієї людини – це недешево.

-           У вирішенні цього питання зроблено крок уперед. Так, за кошти екологічного фонду в 2013 році придбано новий сміттєвоз і 100 контейнерів. Селищна рада і комунальне підприємство  «ЖКГ» розробляють  тарифи  для населення і здійснюють організаційні заходи по встановленню контейнерів.

-           У минулому році селище Борова стало освітлюватися більш інтенсивно, з“явилося вуличне освітлення і в деяких селах району. Чи продовжуватиметься робота по освітленню й надалі?

-           Райдержадміністрацією розроблено Програму по освітленню населених пунктів району. Нею передбачено, що до 2016 року освітлюватися будуть усі населені пункти нашого району.

-           Миколо Олексійовичу, скажіть, чи важливим для Вас є зв“язок з громадою і її підтримка, чи відчуваєте Ви її?

-           Для мене дуже важливою є підтримка населення в тих діях, які робить влада. Тільки залучення громади до рішення тих чи інших завдань дає позитивні результати. Як приклад – проведення акції «За чисте довкілля». Тільки восени у прибиранні сміття, очищенні посадок взяло участь більше 2 тисяч громадян. Було висаджено близько 1,5 тис. дерев, ліквідовано 56 сміттєзвалищ, проведено обкіс придорожніх смуг і т. д. Тривають за допомогою населення роботи  по очищенню узбіч від порослі на маршруті Борова- Чернещина –Ізюмське-Дружелюбівка. Я вдячний за активну участь у акції учням загальноосвітніх шкіл, керівникам, працівникам підприємств, організацій, установ.

Прикладом співпраці громади та влади є облаштування спортивного дитячого майданчика та теплого туалету в Ізюмській ЗОШ І-ІІІ ст.

Ідеальною, на мою думку, моделлю співпраці органів самоврядування з населенням є реалізація проектів ПРООН. Завдяки цим проектам було зроблено вуличне освітлення  в с. Підвисоке, встановлено металопластикові вікна в Піско-Радьківській ЗОШ І-ІІІ ст., капітально відремонтовано систему опалення в Підлиманському ДНЗ.

-           У кожної людини є заповітні мрії. А про що мріє голова Борівської районної державної ад-міністрації?

-           Мрію про те, щоб кожен наступний рік був кращий за минулий, щоб зростав добробут людей, родини ставали заможнішими, щоб усі посміхалися один одному, щиро раділи перемогам близьких людей. Щоб новий рік, зустріч якого ми святкуватимемо вже зовсім скоро, приніс затишок і тепло  в кожну оселю, в кожну сім`ю. Надії  усім, Любові та Віри. Віри в себе і в процвітання нашої держави.

  Тетяна ГУНЬКО.