Авторское, Образование

Здійснили дитячу мрію

Здійснили дитячу мріюСтаршокласники села Чернещина Борівського району за сприяння народного депутата України Віктора Остапчука побували на екскурсії в Харкові.

Наприкінці жовтня Віктор Остапчук приїхав до Чернещини на відкриття встановленого з його допомогою пам’ятника Героєві України Анатолію Криворучку.  Після урочистого заходу до Віктора Миколайовича як президента громадської спілки «Соціальний рух поваги» звернулися викладачі  та учні Чернещинського навчально-виховного комплексу з проханням організувати для місцевих школярів екскурсію до Першої столиці.  Віктор Миколайович пообіцяв виконати дитячу мрію. А Алла Коваленко, Герой України, президент Харківської корпорації «Бісквіт-Шоколад», яка була присутньою під час цієї розмови, запросила дітлахів ще й на своє підприємство.

Варто зазначити, що екскурсії до Харкова та визначних місць Слобожанщини, що проходять з допомогою Віктора Остапчука, стали справжньою традицією для учнів Борівщини. За сприяння «Соціального Руху Поваги» вже понад 300 дітей району безкоштовно завітали на гостину до Першої столиці. Серед них —  учні молодших та середніх класів Чернещинського НВК, діти з малозабезпечених родин та інваліди, для яких ця подорож стала справді незабутньою.

І ось чергова група, до якої увійшли понад два десятки учнів старших класів Чернищини та декілька вчителів,  комфортабельним автобусом відправилася  до Харкова.
- Віктор Остапчук та волонтери «Соціального руху поваги» – неодмінні гості наших свят, - зазначила вчитель Чернещинського НВК Віта Северін. - За їх сприяння у школах нашого району відбуваються конкурси читців, художників, народних майстрів, вокалістів, де як переможці, так і учасники отримують цінні подарунки. До того ж, нашій школі представники громадської спілки презентували необхідні  телевізор, пральну машину, дошку, спортивний інвентар, а дитячому садочку відремонтували дах.
На цей раз у місті на школярів  очікувала закрита екскурсія виробництвом місцевої кондитерської фабрики, де учні віддаленого села Харківщини змогли від початку й до кінця відстежити складний автоматичний процес виготовлення вафель, після чого скуштувати майже усі види солодощів, що виготовляються кондитерами на фабриці, ще й отримати подарункові набори, щоб пригостити своїх батьків та друзів.
Але на цьому день у Харкові для гостей з Чернещини лише    починався.  В обідню годину вони прибули до казкової залізничної країни – Малої Південної. Вже біля славнозвісного символу «маленької залізниці», паровозу Черепанових, який встановлено на вході, гостей зустрічала делегація залізничників разом з екскурсоводом-інструктором, яка понад дві години детально розповідала учням,  що ж таке – дитяча залізниця Мала Південна. Від фойє вокзалу Парк до учбових кабінетів юних залізничників та музею Малої Південної —  кожне приміщення, стенд, симулятор, реле, фотографія — не залишалися осторонь пильних та допитливих дитячих очей. Сидячи за контролером у кабіні машиніста, кожен зміг хоча б на хвилинку відчути себе справжнім залізничником.  Черговий сезон руху поїздів на дитячій залізниці вже минув, тож школярі вільно робили світлини на фоні рухомого складу «Україна» та «Юність Південної».
— Ніколи не здогадувалася, що залізниця – це так весело та цікаво, — поділилася враженнями  учениця 9  класу Чернещинського НВК  Ліза Овчаренко. – Діти тут не лише навчаються, а й беруть участь у спортивних та професійних змаганнях, відвідують секції з шахів, футболу, ходять до басейну, їздять приміськими поїздами – і усе безкоштовно. Наступного року, на відкриття руху поїздів на Малій Південній обов’язково приїду сюди з батьками.
Багато хто зі «старшачків», а особливо хлопців, всер-йоз зацікавилися професією залізничника, адже саме зараз вирішують який навчальний заклад і подальшу спеціалізацію їм обрати.
- У нас в селі залізниці немає, а тому цю професію я й не розглядав, - зазначив Станіслав Робейко. – На перший погляд, усі ці механізми здаються вкрай важкими для розуміння, але яке приємне відчуття, коли ти в змозі їх контролювати!
На згадку про подорож діти отримали пам’ятні буклети та папки про Малу Південну, диски зі своїми фотографіями під час екскурсії, солодкі подарунки, а головне – масу позитивних вражень про незабутню подорож до Першої столиці.

Вікторія Гулько.