Авторское, Образование

Як парость виноградної лози, плекайте мову…

Як парость виноградної лози110 листопада учні Богуславській ЗОШ І-ІІІ ступенів  були запрошені на слово щире, на бесіду мудру, на свято – урочисту лінійку, присвячену Дню української писемності та мови. Метою заходу було подати учням відомості про походження української писемності, активізувати їх знання  про мову як джерело духовного зростання нації, розвивати культуру мовлення, чуття слова, виразного читання поезій; виховувати пошану до рідної мови.

Сила слова безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Коли воно сліпуче, «як проміння ясне» та могутнє, «як хвилі буйні». Коли слова – палкі блискавиці. Тоді воно здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця.

Ну що б, здавалося,   слова...
Слова та голос – Більш нічого.
А серце б’ється –  ожива,
Як їх почує!...
VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100Учні 5-11 класів прослухали інформацію про винайдення писемності, про перші спроби письма, про Нестора Літописця, братів Кирила й Мефодія та їх кирилицю.  Дізналися, що в історії української мови було чимало драматичних моментів, вона не раз офіційно заборонялася, ставилася під сумнів, лукаво витискувалася з різних сфер ужитку царською або радянською владою заради «общедоступного языка». Від часів Російської імперії і до визнання незалежності України наша мова витримала 48 заборон.
Учні  початкових класів також провели свято до Дня української  писемності, але більшу увагу приділили відомому меценату та патріоту – Петру Яцику, який є засновником Міжнародного конкурсу з української мови. Після його смерті   конкурсу було присвоєно  славне ім’я Яцика.

В цей  день учні 3-4 класів  взяли участь у шкільному етапі Міжнародного конкурсу знавців  української мови імені Петра Яцика.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. І куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою.

Раїса Ісаєва.

Вчитель української мови Богуславської ЗОШ.