Авторское, Общество

Про розбиті дороги, аварійний клуб

ПРО  РОЗБИТІ  ДОРОГИГолова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян провів виїзний прийом громадян в с.Лозова Богуславської сільської ради.

Серед наболілих проблем лозівчан – стан доріг в селі та на під’їздах до нього. Ще в 2012 році там проводились геологічні дослідження, в результаті яких лозівські шляхи і зазнали певних руйнувань. Під час прийому були здійснені відповідні телефонні дзвінки, дані доручення і вже наступного дня розпочалися ремонтні роботи. На сьогоднішній день дороги підсипані і розрівняні грейдером.

Прийом громадян проводився в сільському клубі, а це ще одна лозівська проблема – він руйнується і розвалюється буквально на очах. Вже близько 20 років приміщення не опалюється, стіни і стеля вкриті тріщинами, двері і вікна від старості мають великі щілини. І це при тому, що сільський клуб – єдине місце дозвілля для місцевих дітлахів та і взагалі жителів села. Тут знаходиться бібліотека, зала для проведення святкових заходів, кімната відпочинку, де діти збираються на канікулах і у вихідні дні. На жаль, здійснити капітальний ремонт клубу зараз нереально. Голова райдержадміністрації дав доручення до 20 грудня належним чином облаштувати одну кімнату в СБК, створити в ній прийнятні умови для відпочинку лозівчан.

За допомогою до голови райдержадміністрації  звернулась також завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом Світлана Мірошниченко – в будівлі ФАПу під впливом часу зіпсувалась віконна рама. За інформацією Богуславського сільського голови Володимира Мальченка на сьогоднішній день раму вже замінено.

Після особистого прийому Віталій Кіян відвідав Богуславський дитячий садок і школу, поцікавився в яких умовах проходить навчально-виховний процес, який температурний режим в закладах, як налагоджено харчування дітей, які існують проблеми і потреби.

В Богуславській школі нещодавно частково було замінено систему опалення. З початком опалювального сезону вчителі і школярі одразу ж помітили позитивні наслідки виконаних робіт – в класах тепер тепло і затишно, як вдома.

Теплом та затишком зустрів і дитячий садочок.  Але тут виявились і певні труднощі. Коли в нашому районі працював волонтер Корпусу Миру США Блейклі Нефф, з його допомогою почалася реалізація грантового проекту в ДНЗ – встановлення сучасної сантехніки для дітей і прокладення каналізації. На жаль, через швидке зростання цін в країні, завершити розпочатий проект не вдалося. Закуплене новеньке обладнання стоїть в дитсадочку, але не функціонує. Потребує санвузол дитячого закладу і новенької пральної машини.

Всі ці проблеми і побажання взяті до уваги керівництвом району. Будемо сподіватись, що найближчим часом шляхи їх вирішення будуть знайдені, про що ми обов’язково повідомимо своїх читачів.

Оксана Дудник.