Авторское, Официально

Про найактуальніше

Із засідання громадської ради

Відбулося спільне засідання Громадської ради при райдержадміністрації з  керівниками органів місцевого самоврядування району, представниками громадських організацій.

Розглянуто питання «Про заходи, які вживаються органами місцевого самоврядування в частині забезпечення всім необхідним переселенців з Автономної Республіки Крим, Донецької і Луганської областей та підтримки мобілізованих борівчан до Збройних Сил України та інших військових формувань на час проведення антитерористичної операції в східних областях країни»; «Про стан роботи з ци-вільного захисту населення району (наявність захисних споруд, їх місце розташування та технічний стан, можливість застосування та призначення, функціонування систем оповіщення населення) на випадок надзвичайних подій»; «Перспективи соціально-економічного розвитку Борівського району в контексті реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні».

З першого питання доповідали селищний та сільські голови. Всі вони постійно піклуються про мобілізованих та переселенців, які проживають у їхніх селах. Вимушеним переселенцям регулярно надаються допомоги в оформленні соціальних виплат, забезпеченні, дровами, одягом, необхідною побутовою технікою.

В Ізюмському, наприклад, встановлені скриньки, де збирають кошти на забезпечення школярів-переселенців безкоштовним гарячим харчуванням. У Підлиманській сільраді  облаштована кімната для гуманітарної допомоги.

Всі родини мобілізованих до Збройних Сил України обстежені, вивчені їх запити. Вони в основному стосуються  виділення земельних ділянок, забезпечення паливом,  допомоги у приватизації житла, забезпечення зимовим обмундируванням тощо.

Доповідаючи по другому питанню, заступник голови РДА Сергій Шутько розповів  про наявність  на території  району захисних споруд та укриттів, про схему оповіщення населення на випадок надзвичайної ситуації.

Заступник голови ра-йонної ради Анатолій Васильєв зупинився на питанні  формування бюджету району на 2015 рік в умовах децентралізації.

Закінчились часи, коли влада країни виділяла кошти на ті чи інші проблеми. Сьогодні необхідно самим планувати бюджети й контролювати їх використання, розвивати території.

Анатолій Іванович звернув увагу на залучення до цієї справи громадських організацій, представників широкого кола громадськості. Зокрема, сказав, щоб визначитись з основними напрямками розвитку (ремонту, будівництва), необхідно, щоб вони направили письмові пропозиції. Конкурсний комітет, який буде створений при районній раді із числа активістів  громадських організацій, відбиратиме найбільш важливі і актуальні та публікуватиме їх в засобах масової інформації. Лише завдяки спільній активності органів влади і громади можна досягти бажаних результатів та прозорості у витраті бюджетних коштів, спільно управляти ресурсами, економікою та розвитком громад.

Для контролю й участі в розробці та реалізації всіх проектів чи програм Анатолій Іванович запропонував також створити асоціацію громадських організацій, яка буде і контролювати, і ініціювати діяльність по фінансових витратах та закликав долучатися до співпраці.

Телефони для довідок: 6-15-20, 6-13-92, 6-17-31.

Підготувала Любов Мухіна.