Авторское, Безопасность

Інсульт

Інсульт- порушення мозкового кровообігу є одним із частих і тяжких захворювань нервової системи. Разом з тим сучасна діагностика та раціональне лікування часто не тільки зберігають життя хворого, але і значно зменшують тяжкі наслідки порушення мозкового кровообігу, допомагають зберегти працездатність і полегшити перебування хворого в сімґї.

При інсульті виникає раптове порушення мозкового кровообігу, розрив або закупорка однієї з судин головного мозку, як наслідок людина при цьому втрачає чуттєвість в кінцівках правої чи лівої сторони, можливість рухатися, втрачається можливість спілкування. Такий стан хворого вимагає негайного інтенсивного лікування.

Смертність від інсульту посідає третє місце після серцево – судинних та онкологічних захворювань. Щороку 100 тисяч наших співвітчизників стають жертвами цього підступного захворювання. Майже 40 тисяч з них помирають.

Головними причинами, що призводять до цієї ситуації  є поширеність артеріальної гіпертензії, це 80% всіх, хто переніс інсульт; серцево – судинні захворювання, цукровий діабет, паління, зловживання алкоголем.

При інсульті необхідна термінова медична допомога. Якщо раптом виникли:

-           слабкість;

-           раптово порушився зір на одне або обидва ока;

-           розлад мови або її розуміння;

-           втрата рівноваги, порушення координації;

-           втрата свідомості;

-           гострий головний біль без видимої причини;

-           оніміння губи або половини обличчя -  негайно звертайтесь до лікаря.

Щоб запобігти інсульту, контролюйте свій артеріальний тиск , відмовтесь від куріння, вживання алкогольних напоїв, обмежте вживання кухонної солі. Слід позбутися надмірної ваги, більше рухатися, посміхатись та уникати стресових ситуацій.