Общество

Підсумовуючи зроблене. СОК «Рідний край». «Восток агро 2004»

Підсумовуючи зроблене

sokrk«Земля на зернині стоїть», – так кажуть у народі. Бо саме на колосі - звичайному і дивовижному - споконвіків трималася людська доля.

День працівників сільського господарства – це загальнонаціональне свято, адже аграрна галузь – це фундамент економіки нашої країни. І вже стало доброю традицією напередодні професійного свята проводити аналіз зробленого за рік, а також робити плани на найближче майбутнє.

Саме про це розповідають керівники СОК «Рідний край» Іван Любий і СТОВ «Восток агро 2004» Валерій Шевченко.

- Цього року на полях наших господарств вирощували озиму пшеницю і ріпак, кукурудзу на зерно і соняшник. Незважаючи на те, що погодні умови протягом року були досить складні, кінцевими результатами ми задоволені. З кожного гектара було зібрано по 27,2 ц озимих, 40 ц насіння соняшнику і близько 50 ц зерна кукурудзи.

Озима пшениця займає 40% від усіх посівних площ, бо це основна зернова культура, яка має провідне місце за врожайністю і виробництвом продовольчого зерна. Тому її вирощуванню приділяємо багато уваги. Останнім часом вирішили не експериментувати з сортами і надали перевагу таким, як «шестопалівка», «одеська 267», «антонівка» і «смуглянка». Саме ці сорти добре пристосовані до тих погодних умов, які останнім часом встановилися у нашій кліматичній зоні.

Щоб отримати хорошу врожайність, озимі сіяли з мінеральними добривами, застосовували всі необхідні засоби захисту рослин, мікродобрива.

Під урожай наступного року посіяли вже названі сорти. Цьогорічна осінь дозволила провести сівбу в оптимальні строки і згідно з технологією, на даний час отримали сходи озимої, які знаходяться в гарному стані. Час покаже, в якому стані вони вийдуть із зими.

Що стосується інших культур, слід зазначити, що сівбу проводили лише з мінеральними добривами, вносили гербіциди, мікродобрива. Обираючи сорти кукурудзи, вирішили закупити і посіяти ранньостиглі гібриди, дотримувалися технології вирощування качанистої, тому отримали досить високу врожайність даної культури.

Практика показує, що навіть за посушливої погоди, але при дотриманні всіх норм технології вирощування, можна отримати високі врожаї соняшнику, за умови, якщо посівне насіння буде високо кондиційне, імпортних гібридів. Цього року ми надали перевагу гібридам фірми «Піонер».

Щоб оптимізувати роботу на полях, аби всі польові роботи, особливо весняні, проводити у найбільш стислі строки, вирішили оновити машинно-тракторний парк. Придбали новий трактор фірми «Нью Холланд», культиватор і розрихлювач «Кейс» і 16-рядкову сівалку «Кінза». До речі, більшість полів до наступного року підготовлено вже новою технікою.

До кінця листопада ми  повністю розрахуємося з пайовиками за оренду земельних ділянок.

Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.