Официально

Медичне обслуговування в період реформування

Медичне обслуговування   в період реформування

radaНа черговому засіданні Громадської ради, яке про-йшло за участю членів ради, голови районної ради Євгена Жука, керівництва райдержадміністрації, були заслухані питання, що на даний час хвилюють усіх жителів району. Перше питання стосувалося стану медичної галузі району в період реформування, проблем розвитку медицини, перспектив поліпшення медичного обслуговування мешканців району. З інформацією виступила головний лікар Борівської ЦРЛ Любов Віннікова. Вона, зокрема, повідомила, що діяльність галузі охорони здоров’я району спрямована на  реалізацію   пріоритетів   охорони здоров’я матері та дитини, розвиток  первинної   медико - санітарної допомоги  на засадах сімейної медицини, зміцнення  матеріально-технічної бази закладів, поліпшення кадрової ситуації, боротьби   з  найбільш поширеними хронічними неепідемічними і епідемічними хворобами.

З метою впровадження  на території району єдиної стратегії лікування серцево-судинних захворювань, цукрового і  нецукрового діабету, лікування катаракти, аденоми простати, слухо-протезування та зубопротезування створено відповідні реєстри хворих.

У районі охоплено комплексним медичним оглядом 98,3% інвалідів  та учасників війни. Минулого року слухові апарати для даної категорії громадян виділялися,  зараз  слухопротезуванню підлягають 7 осіб, але кошти  не виділялися. У  2012 році з приводу катаракти проведено 10  операцій учасникам та інвалідам ВВВ на суму 60000 грн.

Для надання медичної та невідкладної допомоги жителям Борівського району в ЦРЛ відсутні лікарі: анестезіолог, інфекціоніст, онколог, невропатолог, дерматолог, значний час в поліклінічному відділенні був відсутній лікар-хірург.

Основною проблемою при запрошенні як молодих спеціалістів, так і лікарів зі стажем роботи, є відсутність для них житла.

У ЦРЛ працює телефон «гарячої лінії», за  яким кожен  житель району може отримати відповіді на всі запитання про реформу охорони здоров’я.

Про повноваження та перелік послуг, що надаються на території району відділом державного санітарного нагляду Ізюмського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідемслужби України в Харківській області інформував начальник відділу Олександр Бабарика. Він повідомив, що протягом поточного року проведено 48 планових обстежень шкільних та дошкільних за-кладів, сільгосппід-приємств, а також обстеження за зверненням громадян. Згідно з законодавством, роботу приватних підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування, можна перевіряти лише після звернення громадян. На жаль, останнім часом непоодинокі випадки, коли на прилавках лежать прострочені продукти і обмеження роботи працівників держсаннагляду є проблемою.

Відповідаючи на питання, що стосується вакцинації проти грипу, Олександр Андрійович відповів, що вакцину можна купити в аптеках району, а щеплення проведуть працівники первинної медико-санітарної допомоги.

Про розвиток громадянського суспільства в районі  інформував завідувач сектору масових кому-нікацій апарату РДА Юрій Бондаренко.

Олена КОЛЕСНІКОВА.