Общество

Доярка — шанована професія

Доярка - шанована професія

ladanezСТОВ агрофірма «Новий шлях» - одне з небагатьох сільгосппідприємств Борівщини, в якому тваринницька галузь стабільно розвивається, постійно підвищуються надої молока, приріст тварин. Звичайно, є заслуга в цьому генерального директора Олексія Гомона, який приділяє значну увагу розвитку тваринництва, працівникам ферми, але насамперед тваринницька галузь тримається на тендітних жіночих плечах - доярках ферми, які працюють на совість.

Однією з передових доярок на фермі СТОВ агрофірми «Новий шлях» є  Ольга Ладанець. Її ранок  починається о 3 годині. Подоївши двох своїх годувальниць, вона поспішає на роботу - там на неї чекають 50 корів. Після доїння відпочивати ніколи: вдома велике підсобне господарство. Увечері знову на ферму - такий ритм життя витримати непросто, але Ольга не скаржиться, звикла працювати з ранку до ночі.

Свій трудовий шлях Ольга Ладанець розпочала ще навчаючись у школі, в 9 класі - на літніх канікулах влаштувалася на ферму доїти корів. З того часу й прикипіла до цих тварин усім серцем. На роботу йшла з радістю, дбайливо доглядала кожну корівку. За плідну працю юній дівчині керівництво колгоспу подарувало годинник.

- Було дуже приємно, що мене відзначили, я пишалася  подарунком. Це була моя перша нагорода за працю, і я бережу його як пам’ять про перші  трудові будні. До речі, годинник і досі працює, - розповідає Ольга Миколаївна, - дивлюсь на нього і згадую свою юність.

Після того, як Ольга закінчила школу,  керівник колгоспу Анатолій Криворучко дав їй направлення на навчання  в зооветеринарний інститут. Студенткою зустріла свою долю - Володимира Ладанця, за якого у 1992 році вийшла заміж. Молода сім’я переїхала в Першо-травневе, працювало подружжя в місцевому сільгосппідприємстві.  З часом родина поповнилася двома доньками - Катею і Танею. Щоденні сімейні турботи, робота - так у праці пролітали дні за  днями, роки за роками.

У 2009 році сім’я Ладанець переїхала на малу батьківщину Ольги - в с. Чернещина. Володимир пішов працювати в СТОВ агрофірму «Новий шлях» водієм, Ольга - дояркою.  З перших днів роботи Ольги Миколаївни було помітно її завзятість,  наполегливість, працелюбність. Саме завдяки цим рисам характеру вона весь час серед передовиків. За сумлінну працю Ольгу Ладанець неодноразово нагороджували Грамотами, відзначали Подяками й грошовими преміями. В минулому році отримала Почесну грамоту й грошову винагороду від Харківської обласної державної адміністрації і обласної ради.

- Добре, що працю доярок шанують, - говорить Ольга Миколаївна. - Робота важка, але ми отримуємо гідну заробітну плату, за високі показники по надоях молока дають премії. Приємно, що робота в СТОВ агрофірмі «Новий шлях» - це не тільки сірі будні, а й яскраві свята, які влаштовує для працівників керівництво. З теплотою згадуються  пікніки на природі  з незмінними атрибутами: польовою кашею і  веселими піснями, обжинки, на які за-прошуються родинами, Новий рік, коли нас, як у дитинстві подарунками вітає Дід Мороз, 8 Березня та багато інших свят.

Хоча доярки отримують заробітну плату, значно вищу середньорайонної,  не кожен наважиться піти працювати на ферму: важка фізична праця людей не  приваблює. Ольга Ладанець відноситься до тих людей, для яких робота - сенс життя.  Любов до праці прищеплювали їй батьки.   Мама Ольги Єрмола Надія Євгеніївна спочатку працювала завклубом, потім більше 10 років - на фермі, вітчим Семен Павлович 25 років трудився за кермом трактора. Небайдужого до праці й чоловіка знайшла собі - більше двох десятків років Володимир Ладанець працює водієм, дбайливо господарює вдома.  Змалечку до праці привчали й своїх дітей. Старша донька Катерина закінчила фармацевтичний технікум, працює в  аптеці  м. Харків, навчається на заочному відділенні фармацевтичної академії.  Молодша Тетяна ще ходить до школи. Вона - мамина помічниця.

З нетерпінням сім’я Ладанець чекає своє профе-сійне свято - День працівників сільського господарства. В СТОВ агрофірмі «Новий шлях» у цей день ушановуватимуть всіх своїх працівників - вручатимуть їм премії, на їхню адресу лунатимуть найкращі побажання. А потім будуть пісні, танці, душевні розмови за щедро накритими столами. Керівництво агрофірми цінує своїх працівників, тому намагається прикрасити їхні будні, зробити все, щоб робота  приносила задоволення.

Тетяна ГУНЬКО.