Официально

Інспекція праці допоможе Вам на робочих місцях!

   Інспекція праці допоможе Вам на робочих місцях!

Під такою назвою в країні проходить інформаційна кампанія, ініційована Державною інспекцією України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці.

Причиною впровадження нових методів роботи державних інспекторів праці є непоодинокі випадки використання найманої праці без належного оформлення, виплата заробітної плати «в конвертах», недодержання гарантованих державою мінімальних гарантій з оплати праці, спроби роботодавців мінімізувати видатки на оплату праці.

Основною причиною таких порушень є недостатність знань щодо своїх прав й обов’язків як у працівників, так і в роботодавців.

Лише впродовж 2011 року в країні більше половини порушень, виявлених інспекцією праці, стосувалися оплати праці. Було виявлено більше  8 тис. працівників, які працювали без належного оформлення! А отже, без будь-яких соціальних гарантій, без права на гідні умови праці, на відпочинок,  на заробітну плату,  на відшкодування шкоди, завданої здоров’ю.

Тому мета інформаційної кампанії — звернути увагу суспільства на нинішні проблеми у сфері праці, роз’яснити широким масам працівників і роботодавців їхні права та обов’язки, дати зрозуміти, що інспекція праці — це насамперед помічник і порадник, а тоді вже — контролюючий орган.

Яким же чином проходить ця кампанія?

Інформаційно-роз’яснювальна робота проводиться інспекторами праці в першу чергу під час перевірок, прийому громадян, участі в роботі семінарів і тренінгів та в роботі комісій з питань погашення заборгованості  із заробітної плати.

Кампанія має донести до суспільства думку, що миритися з системними порушеннями трудового законодавства вже не можна!

Ми впевнені, що інформаційно-роз’яснювальна робота інспекторів праці спонукатиме роботодавців поглянути під іншим кутом зору на стиль ведення свого бізнесу, усвідомлюючи відповідальність перед своїми працівниками.

Завдяки інформаційній кампанії «Інспекція праці допоможе Вам на робочих місцях!» кожна людина має можливість одержати саме ту інформацію, яка сприятиме реалізації її особистих потреб і можливостей у світі праці.