Разное

21 листопада — День Св. Архистратига Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних

    21 листопада - День Св. Архистратига Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних

nУ кожного християнина від дня охрещення його в ім’я Пресвятої Живоначальної Трійці – Отця, і Сина, і Святого Духа є свій Ангел Охоронитель. Так учить нас вірувати свята Церква Христова. І ця віра в присутність біля віруючих Св. Ангела Охоронителя так само давня серед людей, як давня сама віра в єдиного Бога –     Творця й Опікуна світу і людей. Пам’ятаємо, як Авраам, посилаючи раба свого ви-брати дружину синові з благочестивого дому Нахора, відправив його з молитвою, щоб Господь послав йому в поводирі Ангела свого. Або як Яков, благословляючи дітей своїх, благословив їх од лиця Ангела Божого, який супроводив його, навчав і охороняв через ціле життя. Або як ангел Божий супроводив, навіть видимо, благочестивого Товії, захищав його перед багатьма небезпеками, зцілив сліпоту батька його і сам говорив Товійові: «Я був з тобою завжди, коли ти робив добрі діла свої, й зносив молитви твої до Бога».

У церкві апостольській ця св. Віра в нерозлучність з кожним із віруючих Св. Ангела Охоронителя така була запальна й сильна, що, коли апостол Павел, який чудесно звільнився із в’язниці Ангелом, стукнув у ворота дому, де віруючі творили свої нічні молитви, то всі вони промовили: це Ангел його. Сам Господь наш Ісус Христос, навчаючи розумної обережності в обхо-дженні з дітьми, говорив: «Не зневажайте ані одного з малих цих, ангели бо їх завжди бачать лице Отця Мого, котрий на небі». А св. апостоли вчили, що ангели Божі суть духи служебці, що їх посилається на службу тих, котрі хочуть наслідувати спасіння. Тому св. Церква вірує: що при самому вступленні кожного з нас у благодатне царство Христове, при самому народженні до нового життя во Христі, через св. хрещення, Отець небесний, усиновлюючи нас Собі, дарує кожному одного з св. Ангелів Своїх, котрий перебуває з нами до самого кінця життя нашого: до того страшного моменту, коли по смерті нашій Суд Божий напише нашу долю – чи то в радості й блаженстві, чи в тузі й печалі, ждати на останній Суд Христовий. Хоч Ангел Охоронитель дається християнинові на все життя, але, як тільки людина робить що-небудь беззаконне і зле, чого не може терпіти чисте, святе око Ангела, якщо людина не кається за свої гріхи та погані вчинки, цілком віддається страстям і доходить до жорстокості в грісі, - то Ангел Охоронитель, ображений нечистотою і смородом гріха, відходить від цієї людини. І тоді заволодіває людиною янгол темряви, злий дух.

Тож будемо молитися до Бога, щоб наш Ангел Охоронитель упродовж усього нашого життя охороняв нас від усього злого та вів би нас дорогою до спасіння нашої душі, до вічного життя.

Протоієрей отець  Іоанн.

 Настоятель Борівського храму.