Общество

З повагою до матінки-землі

З повагою до матінки-землі

LISРік тому Яхьяєв Сайд Магомед Дзеудинович очолив ПП фірму «ЛіС». Рішення стати директором сільськогосподарської фірми йому далося нелегко, адже  він нічого не знав про вирощування сільгоспкультур, був малознайомий із сільськогосподарською  технікою.  Крім цього, це був великий ризик:  в підприємство, яке він очолив, потрібно було вкласти чимало грошей. Зазвичай, щоб отримати хороші результати врожаю, ввійти в курс справи, новому керівнику потрібно кілька років. Але директору ПП фірми «ЛіС» це вдалося зробити лише за рік.

 

Врожайність озимої пшениці урожаю 2011 року склала 38 ц/га, ячменю – 33 ц/га, соняшнику – 32 ц/га. На підприємстві є вся необхідна техніка, в минулому році придбали трактор, в цьому - лущильник ЛДГ-10, вантажні автомобілі. Розрахунки за паї проведено в повному обсязі, закінчилися всі польові роботи, незабаром працівники почнуть готувати техніку до весняних польових робіт.  Велика заслуга у стабільному функціонуванні ПП фірми «ЛіС» його працівників, які багато років віддали сільськогосподарській праці – тракториста-машиніста Юрія Литвиненка та комбайнера Володимира Кононенка. Яхьяєв Сайд Магомед Дзеудинович говорить:  йому пощастило, що   ці люди трудяться в його господарстві. Він вдячний їм за  самовіддану працю, високий професіоналізм, досвід роботи. Завдяки цим людям він впевнений:  ПП фірма «ЛіС» буде й надалі рости, розвиватися отримувати гарні врожаї, оновлюватиметься техніка, а значить, їм довірятимуть люди, віддаватимуть свої земельні паї в оренду. Зараз підприємство має в обробітку небагато землі, але кожен її клаптик доглядається дбайливо, по-господарському. Хоча у директора підприємства немає сільськогосподарської освіти, він розуміє найголовніше - землю потрібно  любити, ставитися до неї з повагою.

Значну допомогу   ПП фірмі «ЛіС» у вирішенні багатьох питань надає агроном-консультант ПАТ «Компанія «РАЙЗ»» Євген Дружинін. Він як фахівець  допомагає директору підприємства планувати посіви, радить, яке насіння краще обрати, які мінеральні добрива внести, як захистити сільгоспкультури від шкідників і хвороб. Його поради  Яхьяєв Сайд Магомед Дзеудинович дуже цінує і завжди до них прислухається. Посівне насіння обирається  дороге, високоякісне і перевірене, не економить директор і на підживленні, і на захисті рослин, бо розуміє: щоб отримати гарний врожай, потрібно вкласти в нього багато – і коштів, і сил, і навіть часточку своєї душі. 

Помічник директора у фінансових питаннях на будь-якому підприємстві – головний бухгалтер. Директор  ПП фірми «ЛіС» всі тонкощі й труднощі бухгалтерської справи довірив Тетяні Варибрус.  І вона добре виконує покладені на неї  обов’язки, любить свою роботу. Любов до бухгалтерії Тетяна успадкувала від своєї мами Ліди Петрівни Варибрус, яка багато років працює бухгалтером в СВК «Солоненське».

Напередодні професійного свята  хочеться побажати  працівникам ПП фірми «ЛіС» успіху, щоб земля, до якої вони ставляться з любов’ю і повагою щедро віддячувала їм урожаями!

Тетяна ГУНЬКО.