Общество

Вклоняюся натрудженим рукам

Вклоняюся натрудженим рукам

nsПідсумовуючи нинішній сільськогосподарський рік, хочу відзначити, що для СТОВ агрофірми «Новий шлях»  насамперед він був плідним, адже нам вдалося досягти результатів в дечому навіть кращих, ніж у минулому році.

Завдяки добросовісній праці трудівників ферм майже на 150 тонн збільшилося валове виробництво  молока, до кінця року воно становитиме більше 2 тис.100 тонн, на одну фуражну корову ми отримаємо молока більше на 300 літрів у порівнянні з минулим роком. Стабільним вже протягом останніх років залишається поголів’я великої рогатої худоби. За високі показники в тваринницькій галузі дякую завідуючим фермам Юрію Скрипниченку і Катерині Павленко, ветфельдшеру Сергію Лузану, обліковцю-лаборанту Галині Скрипниченко, операторам машинного доїння Ользі Ладанець, Марії Топільницькій, Тамарі Вразовській, Надії Петрук, Тетяні Бондар, Тетяні Вахнюк, телятницям Вірі Волохатій, Ніні Павленко та всім іншим працівникам тваринницьких ферм. На жаль, на шпальтах газети просто неможливо назвати імена всіх працівників нашого господарства.

 Вагомі здобутки маємо і в рослинництві. Незважаючи на складні погодні умови у вересні-жовтні цього року, працівниками господарства вчасно і без втрат  було зібрано соняшник і кукуру-дзу, а також проведено весь осінній комплекс робіт по підготовці грунту під посів озимої пшениці та ярових культур. Середня врожайність насіння соняшника - 39 ц/га, кукурудзи на зерно - 57 ц/га. 

Одними з перших у ра-йоні ми посіяли озиму пшеницю під урожай наступного року на площі більше тисячі гектарів. Завдяки вчасному посіву вже маємо гарні сходи.

Хотілося б відзначити гарну роботу головного агронома Віктора Северина, інженера Віталія Павленка, начальника машдвору Юрія Грабаря, обліковця Оксани Родіної, комірників Олександра Северина, Тамари Печериці.

ns2На збиранні соняшнику і кукурудзи добре попрацювали механізатори Олександр Забийворота, Сергій Северин, Юрій Марченко, Василь Бараннік, на перевезенні урожаю - Володимир Єрмола, Сергій Бондаренко, Володимир Солодовнік, Олександр Козлов, Олег Родін, Олег Рибалко.

Підготовка грунту та роботи по посіву були якісно проведені завдяки трактористам  Сергію Забийвороті, Віктору Купріянову, Євгену Волохатому, Сергію Гуньку, Сергію Павленку, водіям Віталію Северину, Віталію Вразовському.  Всі роботи по  завантаженню пізніх культур  на машину здійснювали Валерій Хомчик і Сергій Гунько.

 За забезпечення худоби соковитими кормами дякую механізаторам Валерію Ярмолі, Сергію Борщову та  Ігорю Заворуєву.

Злагоджена праця господарства  залежить і від економіста, і від працівників бухгалтерії, завідуючої відділом кадрів, кухарів їдальні,  обслуговуючої технічної ланки (токаря, зварювальника, коваля),  охоронців, працівників токового господарства. Тому висловлюю подяку за працю і цим небайдужим до своєї роботи людям.

 На жаль, всі наші зусилля, направлені на  підвищення віддачі полів і ферм, були зведені нанівець значним зниженням у цьому році цін на сільгосппродукцію.

Середня заробітна плата в а/ф «Новий шлях» є однією з найвищих у районі  (за 10 місяців 2013 р. 3400 грн.), але ми розуміємо, яку важку роботу доводиться виконувати нашим працівникам, і тому, звичайно, хотіли б її підвищувати. Затримок по заробітній платі немає, вчасно сплачуємо всі податки. Завершуємо розрахунок за паї. В основному пайовики отримують гроші, але за їхнім бажанням даємо в рахунок паю зерно або продуктові товари.

На даний час в агрофірмі завершені всі польові роботи, закінчується поточний ремонт техніки, вона ставиться  на зберігання.

Гарних результатів у рослинництві можна отримати лише за умови застосування сучасних технологій і використання імпортної техніки. Тому щороку в тісній співпраці з інвестором ПРАТ «Агротон» ми оновлюємо машинно-тракторний парк агрофірми. Цього року придбали трактор «Кейс Магнум», 16-рядкову сівалку «Джон Дір», наступного плануємо купити культиватор «Грін Плейс», трактор «МТЗ-82».

Але, звичайно, перш за все, успіх у роботі господарства залежить від  відданої праці трудівників.  Тому хочу подякувати всім працівникам СТОВ а/ф «Новий шлях» за їхню любов до землі, за чуйне, господарське ставлення до тварин, за  добросовісне  ставлення до своїх обов’язків. Напередодні Дня працівників сільського господарства вітаю зі святом всіх працівників, ветеранів, пайовиків а/ф «Новий шлях». Бажаю всім міцного здоров’я, гарного настрою, усіляких гараздів, жити в мирі й злагоді, бути єдиною командою.

Олексій ГОМОН.

Керівник  СТОВ а/ф «Новий шлях».