Общество

Високі технології на службі у аграріїв

Високі технології на службі у аграріїв

ss1Не кожна людина здатна трудитися на селі, адже сільська праця вимагає особливого ставлення і є специфічною. Це і недоспані ночі, напружені дні від весни до літа, хвилювання за вчасні дощі, тепле літо і не дуже морозну зиму…

 Достаток і добробут хліборобів залежать від вирощеного і зібраного врожаю сільгоспкультур, бо недаремно говорить народна мудрість: «Як вродить жито, то будемо жити». 

А на полях сільгосппідприємств «Світанок» (генеральний директор Тамара Головченко) і «Слобода» (керівник Богдан Головченко) завжди високі врожаї, тому працюючі в обох господарствах не хвилюються за свій добробут, вони вчасно отримують достойну заробітну плату.

Названі господарства  першими в районі почали впроваджувати високі технологічні досягнення у виробництво, про це веду розмову з Тамарою Василівною Головченко:

ss2-  На сьогоднішній день ми повністю оновили машинно-тракторний парк, на важливих об’єктах та транспорті встановлено GPS –навігатори і системи «автотрек», всі працюючі мають корпоративні мобільні телефони, а спеціалісти - iPadи, що дуже полегшує роботу і дозволяє проблемні питання вирішувати у найкоротший час. І, не відриваючись від виробничого процесу (бо недарма ж говорять, що  весняний день рік годує), проводити онлайн-конференції замість того, щоб щодня збиратися в офісі на планерки, як було раніше. Зважаючи на те, що мобільний зв’язок діє не на всій території наших господарств (маю на увазі віддалені поля),  встановлено свою міні –АТС0, і додатково працівники  забезпечені радіо-зв’язком.

- Коли   зайшла  до офісу господарства, звернула увагу на те, що механізатор Борис Гой проглядає на планшетці досвід роботи на новому комбайні Джон Дір.

- У зв’язку з тим, що ми прагнемо хоч трішки крокувати у ногу з часом і закупляємо нову сучасну техніку, необхідно, щоб працівники вміли керувати нею. А для цього зараз є Інтернет, спеціальні програми для навчання.

- Я зрозуміла, що ті часи, коли механізатори приходили додому після роботи виморені й брудні від пилу, давно минули?

- Як минули й часи, коли бригадир рослинництва з рулеткою бігав по полях, щоб виміряти зроблене за день. Тепер, перш ніж механізатор приступить до роботи на певному полі, всі дані супутникової навігації заносяться в комп’ютер, обробляються, програмується обсяг робіт, все це переноситься на електронні носії, і коли флешка із завданням вставляється у відповідне місце на тракторі чи комбайні, всі агрозаходи проводяться у найкоротший строк і якісно. А механізатор при цьому як прийшов з дому у чистому одязі, так ввечері й пішов чистим.

- Якщо не помиляюся, останнім часом в обох господарствах немає плинності кадрів?

- Так, у нас підібрався дружній, працьовитий колектив однодумців. Всі трудяться добросовісно, без порушень трудової дисципліни. І я з Богданом Івановичем щиро вдячна всім трудівникам господарств за їхню працю.

- Всі польові роботи вже практично закінчено, можна підбити підсумки нинішнього року. Він був нелегким, але докладено усіх зусиль, щоб виростити гарний урожай?

- Так, дійсно, рік видався непростим, але, незважаючи на всі проблеми, вважаю, ми виростили непоганий урожай всіх сільгоспкультур. З кожного гектара було зібрано по 46,2 ц озимих, 40 ц насіння соняшнику, а врожайність кукурудзи та сої порахуємо, коли закінчимо досушування зібраного збіжжя.

- Озимі займають чималий клин обох господарств, ви експериментуєте щороку чи вирішили надати перевагу певним сортам пшениці?

- Останнім часом добре себе зарекомендували такі сорти озимих: «донецька 48», «трипільська», «шестопалівка», «Богдана», тому їм і надаємо перевагу.

Все зібране збіжжя ми повністю готуємо до сівби чи для продажу - доочищуємо на зерноочисних машинах «Алмаз», БЦСМ-50, «Петкус», при потребі досушуємо на зерносушарці.

- Плідна робота ваших трудових колективів – це високі врожаї сільгоспкультур. Кого напередодні професійного свята хочете назвати серед кращих?

ss3- Важко виділити когось окремо, бо всі трудилися добросовісно, тому хочеться назвати всіх і ще раз подякувати за відданість своїй справі і вагомі трудові здобутки: механізаторам Борису Гою, Анатолію Лантуху, Геннадію Любому, Івану Духу, Анатолію Сидоренку, Володимиру Колеснику, Миколі Сидоренку, Олександру Мозговському, Олександру Стрельнику, Ігорю Саєнку, водіям Олександру Панченку, Леоніду Ковтуновичу, Івану Гриценку, Михайлу Гриценку, Сергію Духу, слюсарям Юрію Петрачкову, Валерію Школьному, Руслану Саєнку, Володимиру Нестеру, зварювальнику Юрісу Жалпісу, працівникам їдальні Ользі Скрипник та Інні Літвіновій, завідуючим та працівникам токових господарств – Наталії Пантелей, Ользі Рубцовій, Наталії Сідельник, Олександру Піхлецькому, Віталію Богатиру, Дмитру Горбатку, Катерині Давидовій, Миколі Ліпі, механіку зерноочисних машин Євгену Глєбі, охоронцям Євгену Коста-рєву, Олександру Пахомову, Миколі Пахомову, Олексію Сотникову, Сергію Нємцову, Юрію Талавирі,  Андрію Цибуліну, В’ячеславу  Вишнякову, бухгалтерам Ніні Болгарській, Наталії Віннік, Світлані Куценко, системному адміністратору Сергію Сергі, завідуючому майстернею В.Тараканову, агроному О.Козлову, менеджеру В.Виноградському, економісту Володимиру Рашевському.

- Щиро вдячна за розповідь, бажаю міцного здоров’я, високих урожаїв, щедрих і вчасних дощів, сніжної і теплої зими, добробуту і подальшого процвітання.

Інтерв’ю провела Олена КОЛЕСНІКОВА.

На знімках працівники ФГ «Слобода» і ПСП «Світанок».