Общество

Українську ниву живлять працьовиті руки

Українську ниву живлять працьовиті руки

niva1Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією з пріоритетних сфер розвитку економіки країни. Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими землями. Важливість праці трударів сільського господарства підкреслювалася ще з давніх часів.

Нелегко сьогодні працювати на землі. Але лише завдяки наполегливій праці та умілому господарюванню полиці наших магазинів все більше й більше наповнюються високоякісними українськими продуктами, а в кожній українській оселі є хліб і до хліба.

niva2На полях ФГ «Нива 2006» закінчуються польові роботи. Про осінні фермерські турботи, нинішній рік та плани на майбутнє розповів керівник господарства Калюга Василь Григорович.

- Василю Григоровичу, скільки років Ви працюєте в сільському господарстві?

- Агроном за освітою, через любов до землі з 1971 року присвячую себе сільському господарству, тобто більше 40 років.

- Яким  для господарства видався 2013 рік? 

- На жаль, 2013 рік  для нас виявився складним, неординарним та не таким, як всі попередні. Викликане це несприятливими погодними умовами, адже вперше за десять років дощі земля побачила тільки у вересні й жовтні. А до цього була висушена, запасів вологи в метровому  та в орному шарах весною практично не було, тому отримати сходи посіяних культур було дуже важко. Та незважаючи на це, весняні польові роботи розпочалися вчасно – 30 березня. За три дні посіяли ячмінь, горох, овес, нут, затрималися лише з посівом цукрового буряка, але не по нашій провині, а через борг Савинського цукрового заводу, який  на 1 квітня складав близько 150 тисяч гривень. Через це довго вагалися, але ризикнули: в середині квітня було посіяно буряк, а заборгованість заводу була погашена лише в кінці серпня. 5 разів проводився хімічний обробіток у боротьбі зі шкідниками, які були на всіх культурах, у тому числі й на соняшнику вже після дозрівання шляпки.

- Чи планується на наступний рік посів цукрового буряка?

- Обов’язково наступного року буде сіятися буряк, крім того, планується під його посів удвічі збільшити площу. Дивує позиція держави, що цукор можна закуповувати в Бразилії, Китаї, якщо споконвіку український цукор вважається найякіс-нішим з усіх інших держав.

- Що Ви можете сказати про цьогорічну урожайність?

- На всій посіяній площі, зокрема 540 га  озимих культур, були гарні сходи. Але через відсутність вологи в грунті, що є основним фактором впливу на урожай, урожайність озимих культур низька (35 центнерів з гектара), але якісна. Говорять, що причиною цього  є відсутність новітніх технологій, але, як приклад, хочу навести ФГ  сусідніх районів «Золота нива» та «Агрохлібопродукт», які вирощували посів за новітніми технологіями, а урожайність отримали таку ж саму. Тож, можна все зробити: вчасно посіяти, обробляти гербіцидами, вирощувати за новітніми технологіями, та якщо не буде вологи – не буде урожаю .

- Чи придбали або плануєте придбати нову техніку?

- За останній час було придбано новий трактор «Білорусь 1025», дискову борону, 8-метровий культиватор, сіялку СЗ 5,4, зернонавантажувач, зробили реконструкцію зерноочисного комплексу ЗАВ 20, плануємо закупити імпортну посівну і грунтообробну техніку.

- А що  можете сказати про колектив працівників та їхнє ставлення до роботи?

- Значна заслуга в  тому, що отримуємо гарні врожаї, – наших працівників. Колектив злагоджений, дружній. Дуже приємно, що основну частину складає молодь, яка працює на благо  рідного села.  Вчасно виплачується заробітна плата, майже повністю завершилися розрахунки з власниками земельних паїв.

niva3На даний час своїми силами збираємо урожай буряку. Трудяться молоді механізатори: Пелих С., Стужко О., Пьянзін  О., Матвієнко А. Найбільша заслуга на цукрових буряках Кравцова Ю., який якісно зробив посів, займався хімічним обробітком, а зараз займається вантаженням на цукропогрузчик. Досвідчений механізатор Пелих О. задає тон у всьому, допомагає, ділиться  знаннями. Нещодавно почав працювати Голованік О., який добросовісно та сер-йозно ставиться до своїх обов`язків і  вже встиг за-служити довіру та повагу колективу. Стрілець О. спе-ціалізується на токовій техніці, водії – Бібіков С., Глухачов М., Передрій А., Губар В.

Користуючись нагодою, хочу подякувати всім працівникам ФГ «Нива 2006» за їхню сумлінну працю та привітати з наступаючим професійним святом. Нехай не переводиться селянський рід на нашій землі, а праця відданих їй трударів буде завжди шанованою.  Щастя, злагоди в кожну домівку!

- Дякую, Василю Григоровичу, за розмову. Хочу теж привітати Вас і Ваших працівників зі святом, що наближається. Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ваші ниви, втілюються в життя плани, задуми та сподівання.

Наталія Василенко.