Общество

Праця хлібороба славна урожаєм

Праця хлібороба славна урожаєм

WNШурхотить земля яскравим килимом з опалого листя, дерева скинули із себе  золотаво-червоні наряди. Листопад…

За доброю традицією у цей час, коли зібрано врожай і комори заповнені збіжжям, ми відзначаємо свято працівників сільського господарства і висловлюємо подяку господарям землі, невтомним її трудівникам, людям, для яких нелегка праця була і залишається сенсом життя.

Середина листопада – не кінець календарного року, але кінець сільськогосподарського, а тому є можливість перепочити і підбити підсумки.

Про зроблене, проблеми та досягнення розповідає керівник СТОВ «Добробут плюс» Василь Назарько:

- Ми працюємо у зоні ризикованого землеробства і цим все сказано. Кожен рік ставить перед нами, аграріями, нові проблеми, кожен рік неповторний, а тому працювати «під копірку» не виходить. Ось і нинішній рік видався непростим – навесні довго, понад 40 днів, не було дощів, ми всі сумнівалися щодо врожаю озимої пшениці, а потім опади були вибіркові, грозові дощі. І все ж, не зважаючи на це, ми отримали з кожного гектара по 35,5 ц озимої пшениці завдяки дотриманню технології вирощування даної культури.

Цього року ми посіяли 442 га озимих, перевагу надали сортам одеської селекції, а також «ярмак» і «єсаул», які добре зарекомендували себе в умовах посушливої весни та спекотного літа. Всі знають, що нинішня осінь видалася надто дощовою, тому були проблеми зі строками посіву озимої. Сіяли трьома способами, в тому числі і по нульовій технології. На даний час отримали сходи пшениці, і вона знаходиться у задовільному стані.

Зважаючи на осінню негоду, всі польові роботи проводили у найкоротші строки, у період, коли не було дощів. Тож на сьогодні поля нашого господарства вже повністю готові до весняних робіт – проведено оранку, культивацію, сівбу.

І знову ж таки, незважаючи на те, що осінь не поскупилася на дощі, ми встигли зібрати урожай соняшнику практично без втрат, урожайність склала 35,4 цга. Щоправда, вологість насіння була вища за норму, тому довелося досушувати його на зерносушарці ДСП-50. Цим займалися Володимир Заїка, Володимир Погрібняк, Анатолій Борисенко. Зараз насіння соняшнику знаходиться у критому складі, підготовлене до реалізації.

Велика заслуга вчасного і якісного проведення всіх агротехнічних заходів протягом року – праця нашого дружнього колективу, професіоналів своєї справи. І сьогодні, у переддень їх професійного свята хочу подякувати усім за добросовісну працю і назвати кращих трударів. Добре працювали комбайнери Олександр Сємєнєнко, Олександр Рівчак, водії Володимир Погрібняк, Сергій Захарченко, трактористи Григорій Малій, Юрій Погрібняк, Сергій Шабалдас, Олег Кушка, Віктор Носик, Дмитро Носик,

Також в господарстві закінчено розрахунки з орендодавцями земельних паїв, кожному безкоштовно зорано городи. За бажанням пайовики отримали м’ясо, зерно пшениці, а також гроші. Зважаючи на те, що цього року селяни не отримали потрібний врожай овочів, закупляв картоплю, цибулю, моркву, капусту і видавав на паї.

Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.