Авторское, Люди твои, Боривщино

Хліборобському роду — нема переводу

хліборобському родуБагато свят є в календарі, але це  особливо близьке нашому району – свято тих, хто своє життя присвятив праці на благодатній землі, сільському господарству.

Святкується День працівника сільського господарства щорічно третьої неділі листопада. В цей особливий день хочеться розповісти про особливу людину – високого професіонала, справжнього майстра своєї справи, авторитетного керівника, який більше 30 років життя віддав розвитку сільського господарства Борівщини – Анатолія Олеговича Пахомова.

Народився Анатолій Олегович в слободі Суходол Бєловського району Курської області в 1948 році в сім’ї колгоспників. Більше того, обидва його дідусі працювали головами колгоспів. Батько 7 років служив на флоті в Севастополі, а Анатолій змалечку допомагав мамі по господарству, доглядав за молодшими сестричками Валею, Людою та Ліаною, з якими й пройшло все його дитинство. І навіть зараз, згадуючи ті часи, Анатолій Олегович говорить про них з особливою братською теплотою в голосі, в якій чується одночасно турбота і гордість. Дівчата виросли, вивчилися, стали педагогами, як їхня бабуся, про яку знали, на жаль, лише з розповідей рідних. Вона працювала директором школи, та в 1943 загинула від рук німецько-фашистських окупантів.

Сам Анатолій вирішив піти шляхом своїх дідів. Після служби в армії вступив до Курського сільськогосподарського технікуму, який закінчив з відзнакою та не зупинився на досягнутому. Одразу ж продовжив навчання в Курському сільськогосподарському інституті, де отримав спе-ціальність вчений агроном. Під час навчання, а точніше навчальної практики, в одному з сіл Курської області зустрів свою долю – дівчину на ім’я Раїса, яка стала йому коханою дружиною, вірною супутницею, мамою єдиного сина і надійним другом на все життя.

Вже 43 роки Анатолій Олегович і Раїса Миколаївна ділять навпіл всі радощі і смуток, надії і сподівання, турботи і клопоти.

Анатолій Олегович пройшов довгий трудовий шлях. Ще до навчання в технікумі працював водієм колгоспу, потім – виконуючим обов’язки керуючого відділенням відгодівельного пункту у себе на Батьківщині.  В 1974 році доля привела його на Харківщину, в Дергачівський район, де спочатку був агрономом, потім інженером-гідротехніком радгоспу «Проходянський», керуючим відділенням імені 60-річчя Радянської України. В Борівський ра-йон, а саме в Богуславку, Анатолій Олегович приїхав в 1981 році за запрошенням Анатолія Григоровича Чепурного, який на той час очолював колгосп «Зоря».

Приїхав подивитись господарство, та тут і залишився головним агрономом і заступником голови колгоспу. Господарство розвивалось, виходило на новий рівень, показники стабільно росли.

В 1985 році Анатолію Пахомову запропонували очолити один з колгоспів району, а саме - «Ленінський шлях». Багато чого змінилося з тих часів: змінилась держава, на зміну командній економіці прийшли ринкові відносини, відбулося повне реформування аграрного сектору, колгосп «Ленінський шлях» перетворився на СВК АФ «Солоненське»… Та господарство, очолюване майже 30 років Анатолієм Олеговичем Пахомовим продовжувало розвиватись,  давати високі показники урожайності, забезпечувати робочими місцями населення, розвивати інфраструктуру, наповнювати бюджет. Відчуття нового, пошук шляхів більш ефективної діяльності, демократичні принципи управління, висока працездатність – риси, які характеризують Анатолія Олеговича, як керівника. За часи його керівництва, завдяки впровадженню нових форм господарювання, передового досвіду СВК АФ «Солоненське» стало одним з найкращих сільськогосподарських підприємств. За останні роки значно збільшились обсяги виробництва. Покращується і добробут селян, адже турбота про людину для Анатолія Олеговича - головний пріоритет. Завдяки йому майже в кожній оселі є газ і водогін, люди забезпечені робочими місцями і заробітною платою.

хліборобському роду1Опікування проблемами своїх односельців, високий професіоналізм і наполегливість у роботі здобули йому заслужений авторитет і повагу серед населення. Він п’ять скликань поспіль був обраний депутатом районної ради, та вже четверте скликання підряд очолює постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та використання природних ресурсів, екології, комунальної власності, житлово-комунального господарства та регуляторної політики.

За вагомий внесок у розвиток аграрного комплексу району, за досягнення високих  результатів у розвитку сільськогосподарських культур, сумлінну добросовісну працю, високий рівень професіоналізму, активну діяльність, спрямовану на соціально-економічний розвиток регіону, високі виробничі показники А.О.Пахомов та очолюваний ним колектив неодноразово нагороджувались Почесною грамотою Борівської ра-йонної ради та Борівської районної державної адмі-ністрації, Подякою та Почесною грамотою Харківської обласної ради та Харківської обласної державної адміністрації в 2007, 2008, 2011, 2012 роках, в 1996 році – Почесною грамотою Міністерства сільського господарства і продовольства України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у збільшення виробництва сільськогосподарської продукції, а в 2011 році – Почесною відзнакою Борівської районної ради «Бо-рівська слава».

Асамблея ділових кіл України нагородила А. О. Пахомова  Почесною відзнакою і Золотим знаком «Лідер підприємства України» за вагомі заслуги та значні досягнення в професійній діяльності та розвитку галузі. Нещодавно Анатолій Олегович отримав ще одну нагороду Асамблеї ділових кіл України, Лицарського легіону України - почесне звання «Лицар Вітчизни»,  орден («Золотий хрест честі і звитяги») та іменну шаблю за високу національну гідність, патріотизм та активну участь у розбудові Української держави.  Такої нагороди удостоєні лише 37 громадян нашої держави.

хліборобському роду2Зараз в СВК АФ «Солоненське» новий інвестор, новий господар. Завдяки 30-річній самовідданій праці Анатолія Пахомова все працює, як відмінно налагоджений механізм: землі зорані до останнього гектару, завезена нова техніка, розвивається тваринництво, інфраструктура, жителі села мають роботу і зар-плату. Саме в такому стані отримали господарство нові господарі.  А Анатолій Олегович в цьому році ви-рішив піти на заслужений відпочинок, більше часу приділяти сім’ї, вихованню онука, якого теж, до речі, звуть Анатолій Олегович Пахомов. Вже зараз маленький Толик заявляє, що хоче займатися справою свого дідуся і намагається в усьому його наслідувати. Будемо сподіватися, що він піде шляхом свого діда, як колись його дід обрав шлях своїх дідів. І хліборобському роду ніколи не буде переводу на нашій землі. Анатолій Олегович передасть весь свій досвід і господарський хист Анатолію Олеговичу молодшому, а українська благодатна земля отримає доброго господаря і надійне майбутнє.

Оксана Дудник.