Люди твои, Боривщино

Тяжка місія патріота

Тяжка місія патріота

Gomon«України, якої ми хочемо, ще немає, але ми можемо створити її у власній душі» – ці пророчі слова великого теоретика й будівничого України Дмитра Донцова повною мірою стосуються й нашого видатного земляка, професора Михайла Гомона. Великий та щирий патріот не тільки рідного краю, а й усієї соборної України, повсякчас і всіма доступними для нього засобами творить навколо себе українську Україну, яка прямо вихлюпується з його душі.

 

Ми знаємо його як непримиренного оборонця рідного слова, суворого борця з фальсифікаторами місцевої історії, мудрого письменника, громадянина з непохитною позицією. Без перебільшення Михайла Гомона можна назвати Нестором-літописцем недавнього минулого Борівщини. Скільки чудових історичних перлин він зберіг у своїй пам’яті та доніс для нас!

Кращі з покоління, до яких належить і наш земляк, пройшли тернистий шлях прозріння. У його житті були війна й голод 1947-го, «відлига» шістдесятих і лицемірство литавр сімдесятих, сподівання та надії вісімдесятих і гіркота розчарувань останніх десятиліть. Тому, хто багато бачив, пережив, є що сказати людям. І Михайло Гомон несе нам свою мудрість у книгах, статтях, новелах, бувальщинах тощо. Свою місію він вбачає в тому, щоб будити приспану національну свідомість, українську гідність і людську совість.

Одержимих, діяльних, безмежно відданих рідному краю та Україні в усі часи не було рясно на наших приоскільських теренах. Але на щастя, саме таким справжнім патріотом був і є наш видатний сучасник Михайло Лук’янович Гомон, якому цими днями виповнилося 75 років.

Лесь Ісаїв