Образование

Патріотичне виховання в школі

Патріотичне виховання в школі

patr1Виховання патріотизму, любові до України та рідного краю є одним з важливих напрямів виховання в Богуславській школі. Ведучи широку пошуково-краєзнавчу роботу, наші учні, як завжди, взяли активну участь у Всеукраїнській експедиції «Моя Батьківщина – Україна». Їх роботи перемогли на районному етапі й були направлені на обласний етап експедиції.

 

Хоча на обласний етап і було представлено 303 роботи з 38 районів Харківської області, та все ж учні нашої школи перемогли за трьома напрямами з восьми. Шишкіна Поліна (11 клас) стала лауреатом за напрямом «З попелу забуття». Пономарьов Микола (10 клас) переміг за напрямом «Славні імена земляків», підготувавши дослідження про видатного поета й публіциста Росії Віктора Тимофєєва, який родом з Борової. Сахаров Олександр став абсолютним переможцем за напрямом «Козацькому роду нема переводу» за роботу про козацьке минуле Борівщини та відродження сьогодні козацьких традицій Борівським козацьким куренем. Його робота направлена в Київ для участі в республіканському етапі конкурсу.

Усі троє юних краєзнавців були нагороджені відповідними грамотами, подарунками, а дослідження Пономарьова М. і Сахарова О. були повністю опубліковані в збірнику кращих робіт конкурсу. Це їхні перші друковані роботи.

patr2

Керівником вищеназваних учнів, який організував пошукову роботу та допоміг учням підготувати високоякісні дослідження, є Заслужений працівник освіти України, вчитель історії Ісаєв О.Я.

patr3

12 листопада ц.р. у Харкові в обласному Будинку вчителя відбулася підсумкова обласна конференція, де перед 250 учасниками звітували кращі з кращих. Серед виступаючих слово надали десятикласнику Пономарьову М. та його вчителю Ісаєву О.Я. Завдяки саме учням нашої школи Борівський район відзначено, як один з кращих учасників експедиції «Моя Батьківщина – Україна».

patr4

Уже 26 рік працює в школі краєзнавчий музей, організатором і незмінним директором якого є  Ісаєв О.Я. Цікаві екскурсії проводяться не тільки для учнів нашої школи, а й для школярів інших шкіл, навіть сусідніх районів. У жовтні гостями музею були учні Борівської та Дружелюбівської шкіл.

У жовтні ж перед учнями школи виступив Представник Гетьмана Українського козацтва, осавул Єрмолаєнко С.В. Він докладно розповів про сучасне козацтво, напрямки його роботи, зокрема, зупинився на діяльності Борівського козацького куреня. Учні з захопленням слухали осавула, задавали йому багато питань, особливо щодо вишколу сьогоднішніх козаків та бойового гопака.

Протягом листопада учні 5-11 класів переглянули в школі документальний фільм Леоніда Щибрі та Леся Ісаїва «Половецький витязь» про археологічні розкопки вченими кургана, де був похований знаменитий половецький воїн. Його поховали у наших степах 750 років назад зі зброєю та вірним конем поруч, а на вершині кургану встановили кам’яний пам’ятник, так звану «половецьку бабу». Розкопки велися влітку ц.р., тоді ж авторами й був відзнятий фільм, який широко демонструвався регіональним телебаченням Ізюма, Слов’янська, Краматорська та Донецька.

В.Рещиковець – директор Богуславської ЗОШ I-III ст.