Официально

Харківська область толерантна до представників різних національностей

           Харківська область толерантна до представників  різних національностей

Про це в ході прес-конференції на тему: «Реалізація у регіоні завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин» заявила директор Департаменту масових комунікацій Харківської ОДА Вікторія Маренич.

«У Харківській області проживають представники 111 націй та народностей, які становлять 29,7% від усього населення регіону. В області створено 82 громадських об’єднання національних меншин. На сьогоднішній день ми вибудували тісну співпрацю близько з 30 представниками громадсько-культурних націй та об’єднань. Ми відкриті абсолютно для всіх и готові до співпраці. Ми зобов’язані створити належні умови для того, щоб будь-яка людина, яка не є етнічним українцем, могла почувати себе на території Харківщини зручно і як вдома», – сказала Вікторія Маренич.

В  ефірі програми «Від влади до громади» на обласному радіо голова Харківської ОДА Михайло Добкін зазначив: «Харків і область традиційно були, є і, я впевнений, будуть територіями, де абсолютно спокійно і комфортно проживають люди різних національностей і народностей. Мало того, що у нас практично не було конфліктів на національному грунті, так у нас ще завжди існувала можливість зберегти і показати всі культурні особливості і відмінності кожній національності і кожному народу, який проживає на території Харківської області.  У нас реалізуються завдання Президента України про зміцнення міжнаціонального порозуміння. Сьогодні абсолютно спокійно забезпечена можливість вільного віросповідання представникам різних релігійних громад, церков і рухів», - заявив губернатор. Також він підкреслив, що для того, щоб дати можливість реалізуватися великій кількості людей різних національностей, які шанують і зберігають століттями свої традиції, в області проводиться безліч заходів. Наприклад, наступного року планується проведення фестивалю національних культур «Слобожанський віночок».

    Обласний госпіталь для  інвалідів та учасників війни –   якісне лікування

«Всі роботи, пов’язані з відновленням цього важливого медичного реабілітаційного закладу, повністю завершені. І в матеріальному, і в технічному плані ця установа може бути зразком як для Харківської області, так і для України. Виконуючи завдання Президента України щодо поліпшення соціального і медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, ми довели і харчування, і медикаментозне забезпечення кожного пацієнта цієї клініки до тих стандартів, які дозволяють не витрачати ні копійки власних коштів цієї категорії громадян на їх лікування або реабілітацію», - сказав Михайло Добкін.

«В обласному госпіталі для інвалідів війни кожен ветеран з найвіддаленішого села може отримати якісне лікування», - відзначив головний лікар Харківського обласного госпіталю для інвалідів війни Юрій Федченко під час прямої лінії газети «Слобідський край». Він розповів про особливості лікування ветеранів, як потрапити до госпіталю та повідомив про те, що нещодавно в госпіталі завершилися масштабні роботи з реконструкції та капітального ремонту приміщень. 

«Мені дуже приємно зазначити, що починаючи з 2010 року, в Харківській області згідно із завданнями Президента України реалізуються заходи щодо поліпшення медичного обслуговування та медикаментозного забезпечення інвалідів війни. Значна увага приділяється нашому госпіталю, як основному закладу, де відбувається лікування інвалідів війни. З 2010 року почали міняти покрівлю та вікна на всіх будівлях, відремонтували приймальне відділення, змінили ліфт. У госпіталі організовано нове приймальне відділення, бальнеологічне відділення, якого там раніше не було, стерилізаційне відділення, відремонтовано всі палати, встановлено нові ліжка, функціонує лабораторія, абсолютно новий операційний блок і реанімаційне відділення», – зазначив Юрій Федченко.

Також, за його словами, повністю відремонтовано всі процедурні і придбано нове обладнання. Уперше за останні 30 років придбано нове фізіотерапевтичне обладнання, установлено новий рентген-апарат і апарат УЗД.