Образование

Подорож до Одеси

Подорож до Одеси

odessaБагаторічну шкільну традицію – побачити найвизначніші історичні, культурні, архітектурні пам’ятки нашої країни своїми очима – нині підтримує нове покоління учнів Піско-Радьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

На осінніх канікулах  учні  Піско-Радьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів у супроводі керівників групи Титаренко З.І., Русанової Л.Л. та волонтера корпусу миру США Блейклі Неффа здійснили незабутню подорож до Одеси — одного з найстаріших міст України, розташованого на чорноморському узбережжі, де знаходиться різноманітна кількість історичних пам’яток.

Нет ничего лучше путешествий - ведь это масса новых и свежих впечатлений, открытий неизведанных далей, отвлечение от привычного уклада, отдых от повседневности. Но чтобы путешествие действительно принесло удовольствие, необходимо всегда иметь крышу над головой. Выполнить поиск и бронирование отелей поможет сайт www.onetwohotels.ru. Это удобнейший поиск гостинничных номеров во всех городах любой страны мира. Не нужно теперь перелопачивать сотни ресурсов для подбора подходящего места ночлега, теперь это сделает упомянутый сайт, вам нужно лишь ввести город , дату заезда и выезда, немного подождать и получить готовый результат. Система подскажет страну, область, когда вы будете вводить название города: так при вводе "Одесса" выдавало одноименные города в Украине и в США. В результатах поиска присутствуют все доступные для бронирования номера гостинниц и отелей, есть информация о качестве обслуживании, ценах, адреса, ссылки на сервисы бронирования и онлайн оплаты.

 

Одеса зустріла нас сонцем і теплом, і ми розпочали свою екскурсію з першої величної споруди, яка зустрілась на нашому шляху -  храму святого Пантелеймона. Далі вразили нас своєю величною красою будівлі  міської ради, археологічного, літературного музею, готелю «Бристоль», Одеської філармонії. По дорозі до центру міста ми оглянули пам’ятник О.С. Пушкіну та Хосе де Рібасу, якому Одеса вдячна своїм розвитком. Ми відвідали «Сад скульптур» з цікавими пам’ятками архітектури та скульптури. Та досягши центру міста, ми не змогли втриматись від захоплення величчю і красою Одеського театру опери та балету, побудованого в стилі італійського бароко, архітектурна споруда якого  визнана  однією  з найкрасивіших у Європі. Скільки іноземних туристів прибуло в той день до Одеси! Звідусіль чути англійську, німецьку, іспанську. І в душі кожного з нас піднялася хвиля гордості за красу України!

     Ми вийшли на Приморський бульвар — найкрасивіший у місті. Звідси добре видно панораму порту. Уздовж всього бульвару тягнуться прекрасні архітектурні ансамблі. Ми  піднімались і спускались славнозвісними Потьомкінськими сходами, нарахувавши 192 сходинки, фотографувались біля символу Одеси - пам’ятника «батькові» міста Дюку де Рішельє та величного пам’ятника Катерині ІІ. В порту, найбільшому в Україні, ми милувались океанськими лайнерами, незчисленними яхтами та виставкою якорів. Було сонячно, але Чорне море зустріло нас штормовим попередженням. І ми відправились на  екскурсію в Одеські катакомби, де дізнались, що ці каменоломні - справжній загублений світ, лише частина якого досліджена. Саме там, у перші місяці окупації міста німецько-фашистськими військами, дислокувався партизанський загін опору. Екскурсія до Музею партизанської слави - це не лише огляд наземного музею, основний час екскурсії зайняла подорож підземним лабіринтом. Зрозуміло,  відомим маршрутом, з розміткою і підсвічуванням, у супроводі гіда-провідника. Але навіть у цих досить комфортних умовах похід виходить вражаючим. 70 сходинок вниз - і веселі туристи немов потрапляють в інше життя. Його антураж був відтворений на основі свідчень партизан, що залишилися  живими після Великої Вітчизняної війни, з використанням предметів, знайдених у цих місцях. Десь там угорі - супермаркети, нові житлові комплекси, ресторани і пляжі. Тут, унизу, - кам’яні нари в «спальнях», майстерні з виготовлення саморобної зброї, тир, штаб із загоновим прапором, бібліотека, кухня із залізною бочкою як піч….Після підземного вояжу фарби світу стають яскравішими, а звичайні життєві радощі - дорожчими.

     Ми продовжили нашу екскурсію  не менш визначною пам’яткою міста  вулицею Дерибасівською, названою так на честь засновника міста Осипа Дерібаса  та прилеглим  до неї Міським Садом, одними з найулюбленіших місць відпочинку мешканців і гостей міста. Тут ми фотографувались біля відомих літературних персонажів з роману Ільфа і Петрова «Дванадцять стільців» та пам’ятника  Л. Утьосову, милувались красою парку.

     Далі наші знання в галузі мистецтва були поглиблені  екскурсоводом найвідомішого в Одесі Музею Східних і Західних мистецтв. В оригінальній, змістовній формі наш гід, член Спілки художників України, розповів нам про картини  італійських, французьких, фламандських майстрів ХVІІ-ХІХ століть.

      Життя в Одесі не завмирає навіть уночі. Вражені ілюмінацією вечірнього міста, ми повернулись на Приморський бульвар, оглянули Воронцовський палац та цікаву споруду - житловий будинок у вигляді однієї стіни, катались на фунікулері. По бульвару їздили карети, грали на бандурі музиканти, порт сяяв вогнями, і під сигнали відпливаючого корабля ми покинули Одесу.

     Усім побаченим учні школи завдячують своїм вчителям, батькам,  начальнику Південної залізниці  Остапчуку В.М., його помічникам.

Людмила РУСАНОВА.

Директор Піско-Радьківської ЗОШ І-ІІІ ст.