Общество

Коли слово не розходиться з ділом

Коли слово не розходиться з ділом

owmРік тому виборці 177 виборчого округу (Борівський, Куп’янський, Ізюмський,  Шевченківський райони, міста Ізюм і Куп’янськ) обрали народним депутатом України Віктора Миколайовича Остапчука.

31 жовтня цього року в м. Куп’янськ пройшли збори партактиву Партії регіонів, на яких Віктор Миколайович доповів про свою депутатську діяльність протягом року.

Люди, які спостерігають за роботою Верховної Ради України, знають, що Віктор Остапчук не пропустив жодного пленарного засідання, голосує завжди особисто. Він розробив і зареєстрував 10 законопроектів і 2 Постанови Верховної Ради України. Зокрема, декілька законодавчих ініціатив В.Остапчука дають реальні права і фінансові можливості місцевим громадам. Їх прийняття дозволить громадам самостійно залучати інвесторів для виконання повномасштабних проектів з реконструкції бюджетних установ - шкіл, лікарень, дитячих садочків. А розраховуватись з інвесторами  передбачається суто за рахунок економії на оплаті за енергоносії, одержаній завдяки проведеній реконструкції.

В основі депутатської діяльності Віктора Остапчука - соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича. Для реалізації президентських ініціатив народний депутат створив громадську спілку «Соціальний Рух Поваги». Цією спілкою на чолі з Віктором Миколайовичем  успішно реалізовано цілу низку проектів. Зокрема, за підтримки народного депутата протягом літа проводилася підготовка шкіл до нового навчального року. Мінялися вікна та двері, перекривався дах, ремонтувалися системи теплопостачання, оновлювалися фасади, закуповувалося необхідне обладнання. У кількох сільських школах було збудовано «теплі туалети». Крім загальноосвітніх закладів, допомога надавалася також музичним і художнім школам, бібліотекам і клубам. Загалом, робилося все, щоб діти могли вчитися і розвиватися в нормальних санітарно-побутових умовах.

А ще завдяки підтримці Віктора Миколайовича влітку в кращих таборах відпочинку України було оздоровлено 400 дітей пільгових категорій.

Указ Президента України Віктора Януковича «Про проведення в 2013 Року дитячої творчості» стимулював Віктора Остапчука розробити Програму «Творча Слобожанщина». У рамках Програми проведено більше десятка  спортивних турнірів та Спартакіад. В грудні пройдуть 12-ті з початку року спортивні змагання — з шахів. У спортивних змаганнях під егідою «Соціального Руху Поваги» взяли участь кілька тисяч дітей, призерів нагороджували Кубками, цінними подарунками.

В травні в м. Ізюм відбувся фестиваль дитячої та юнацької творчості «Веселковий Розмай», з метою відродження давніх українських традицій  у Борівському, Ізюмському, Куп’янському районах про-йшов багатоетапний фестиваль «Писанковий рай». Добре запам’яталося обдарованим і творчим дітям організоване Віктором Остапчуком інтерактивне шоу «Урок музики» з Дмитром Маліковим.

А нещодавно стартував ряд заходів, присвячених 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка. Зокрема, проведено конкурс читців творів Шевченка, конкурс юних художників.  

За рахунок спілки «Со-ціальний Рух Поваги», головою якої є Віктор Остапчук, збудовано більше 60 спортивних майданчиків, тренажерні та ігрові майданчики. Окремо хочеться відзначити допомогу Віктора Миколайовича в будівництві храмів та створенні духовних центрів. У цьому році за сприяння народного депутата України відкрилася дитяча недільна школа при храмі святої Софії Премудрості Божої. В планах - створення духовно-просвітницького центру в селищі Ківшарівка. Крім храму, планується збудувати реабілітаційний центр, у якому люди, які потрапили в біду, отримуватимуть допомогу - психологічну, лікарську, духовну.

Подякою вчителям за їхню нелегку працю був організований Віктором Остапчуком на День учителя виступ відомих артистів, а 20 кращих педагогів 177-го виборчого округу отримали можливість безкоштовно відпочити в санаторії «Мрія» м. Євпаторія.

Важливим напрямком у діяльності народного депутата України Віктора Остапчука є підтримка ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців. Напередодні Дня Перемоги всі учасники Великої Вітчизняної війни отримали подарунки від спілки «Соціальний Рух Поваги», були виділені кошти на організацію святкових заходів, приурочених до Дня вшанування чорнобильців і Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Серед важливих пріоритетів для Віктора Миколайовича є впровадження різних інфраструктурних проектів, у тому числі екологічних. Наприклад, під час реконструкції музею в Кислівці Куп’янського ра-йону було обладнано зовнішнє освітлення на сонячних батареях.

У своєму виступі Віктор Остапчук зазначив, що основне завдання депутата - розробляти законопроекти. Але як людина, небайдужа до людської біди, він не може стояти осторонь  проблем мешканців округу. Тому завжди намагається допомогти тим, хто цього гостро потребує.

Про плани на майбутнє, заходи, які народний депутат України Віктор Остапчук буде  реалізовувати найближчим часом, він розповів на прес-конференції, що відбулася наприкінці жовтня в редакції міськрайонної газети «Обрії Ізюмщини». У заході взяли участь редактори Ізюмської міськрайонної та Борівської районної газет, радіо «Ізюм», начальник відділу внутрішньої політики Борівської райдержад-міністрації та головний спеціаліст по зв`язкам зі ЗМІ Ізюмської міської ради.

Одним із найактуальніших питань для жителів Ізюма та Ізюмського району є робота Ізюмського тепловозоремонтного заводу. Віктор Остапчук ніколи не дає порожніх обіцянок, тож запевнювати, що потужність цього заводу буде відновлено найближчим часом, він не став. Є низка причин, які гальмують роботу цього підприємства. Однією з головних, на думку Віктора Миколайовича,  є відсутність кваліфікованих спеціалістів, які могли б запропонувати перспективний план розвитку заводу. Але якщо дати замовлення на виготовлення вітчизняних приміських  електро- та дизель-поїздів Крюківському вагонобудівному заводу, одним його субпідрядників може стати Ізюмський тепловозоремонтний, і це дозволить нарешті налагодити роботу підприємства.

Що стосується прохання ізюмчан відкрити залізничне сполучення  від  Ізюма до Києва, на даний час, як зазначив депутат, його виконати поки що неможливо. Щоб зробити поїздку до Києва якомога зручнішою, з ініціативи народного депутата вирішено «підв’язати» електричку з Ізюма до Слов’янська під потяг «Луганськ - Київ». Питання залізничних пасажирських перевезень, руху електропоїздів - дуже непросте, адже керівництво «Укрзалізниці» дбає про те, щоб мінімізувати збитки від пасажирських перевезень, але Віктор Остапчук докладає максимум зусиль для комфорту громадян - щоб не змінювався графік електричок, щоб  не відміняли їхні рейси.

Нещодавно Ізюмський міськвиконком оголосив відкритий конкурс на виготовлення пам’ятника Т.Г.Шевченку. В конкурсі вирішив узяти участь «Со-ціальний Рух Поваги». За завданням спілки проект бюсту готує харківський скульптор Олександр Рідний. Якщо він виграє цей конкурс,  Віктор Остапчук сказав, що бюст подарують місту, а також впорядкують алею, на якій  буде установлений пам’ятник. Також  Віктор Миколайович розповів, що заходи, присвячені 200-річчю з Дня наро-дження Т.Г. Шевченка, тривають. У листопаді в районах і містах 177-го виборчого округу  відбудеться вокальний конкурс, в грудні - конкурс декоративно-прикладного мистецтва. В січні планується провести фестиваль хорів кращого духовного й народного співу, а в лютому пройде інтелектуальний конкурс «Що? Де? Коли?» на знання біографії Тараса Шевченка. Переможці всіх цих конкурсів будуть запрошені 9-10 березня 2014 року в смт. Шевченкове, де відбудеться грандіозний гала-концерт.

На підтримку талановитої і обдарованої молоді розроблено Положення про премії голови  «Соціального Руху Поваги», яка прису-джуватиметься випускникам Борівського, Куп’янського, Ізюмського районів, Ізюма та Куп’янська за високі показники в навчанні, науково-дослідницькій роботі, за досягнення в спортивних змаганнях і творчих фестивалях.

З усіма проблемними питаннями 177 виборчого округу народний депутат України Віктор Остапчук обізнаний дуже добре. Разом із головою Борівської райдержадміністрації Миколою Кравцовим він не-одноразово обговорював проблеми, що найбільше хвилюють жителів Борівщини. За рахунок спілки «Со-ціальний Рух Поваги» планується ремонт дамби Червонооскільського водосховища, допомога у газифікації Пісок-Радьківських і Бахтина. Спільно з керівництвом району Віктор Миколайович шукає шляхи вирішення таких складних питань, як переробка сільгосппродукції в Борівському районі, ремонт Богуславського Будинку культури.

Враховуючи, що лише за рік народному депутату України Віктору Остапчуку вдалося зробити дуже багато добрих справ, реалізувати велику кількість важливих проектів, можна сподіватися, що й наступний рік буде не менш плідним. Тож хочеться побажати нашому депутату міцного здоров’я, витримки, підтримки з боку влади і громади й успіхів у всіх планах.

Тетяна ГУНЬКО.