Авторское, Образование

Екскурсія на дитячу залізницю

екскурсія на дит.залізн.В Україні зараз напружена ситуація. Країна, як і її громадяни, відчуває дефіцит коштів. Незважаючи на це, учні 3-10 класів Шийківської ЗОШ І-ІІІ ст. та ще кількох шкіл району цікаво і змістовно провели день відпочинку 18 жовтня на дитячій залізниці м. Харкова. А  відбулася ця чудова екскурсія завдяки турботі народного депутата України, президента громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» В.М.Остапчука. За його словами, юні українці не повинні  відповідати за помилки дорослих, їхнє дитинство має бути щасливим.

Нас гостинно зустріли працівники залізниці. Ми ніби потрапили в дитячу казку для дорослих. Там існує спеціалізована школа залізничників. Зараховують до школи, починаючи з 6 класу.  Опанування шкільними дисциплінами відбувається паралельно зі знайомством із залізничною справою. Діти, що навчаються, мають  відповідну форму залізничників.

Нам особливо сподобалося, що учні цієї школи під наглядом інструкторів самостійно керують локомотивом, відчіпляють і причіпляють вагони, регулюють рух залізничного транспорту. Протяжність колії близько 4 км., дорога ускладнена пагорбами, зворотами, що вимагає неабиякої майстерності та вправності від юного маши-ніста. Дуже вразило, що у вагоні все по-справжньому, як у звичайному потязі, навіть диктор оголошує зупинки, надає необхідну додаткову інформацію. Ми також побували у навчальних кабінетах школи, у музеї залізної дороги. Там привернув нашу увагу макет  дитячої залізної дороги, а також макет залізної дороги, подарований музею відомим естрадним  артистом Дмитром Маліковим.

Цікавинкою музею є скринька, у якій знаходиться лист у майбутнє, написаний колишнім начальником Південної залізниці В.М.Остапчуком у 2010 році. Адресований він поколінню залізничників 2040 року і присвячений 100-річчю заснування дитячої залізної дороги.

Ця подорож залізницею так захопила учнів, що багато з нас виявили бажання вступити на навчання до спецшколи при дитячій залізниці .

Господарі виявилися дуже уважними і турботливими: пригостили нас чаєм, бутербродами, цукерками та фруктами. Екскурсія справила на учнів незабутнє враження.

Щиру подяку за чудове свято, гарний настрій, системну підтримку шкіл  і підростаючого покоління  учні та педколектив Ший-ківської ЗОШ висловлюють народному   депутату  В.М.Остапчуку  і зичать йому міцного здоров`я та успіхів у його нелегкій  і благородній справі.

І взагалі, всі добрі справи, починання, конкурси, змагання, всі «дитячі» проекти депутата виконуються, попри надскладну ситуацію у країні. Таких подвижників, як В.М.Остапчук, сьогодні Україні, на жаль, дуже не вистачає.

Учні та вчителі

Шийківської ЗОШ І-ІІІ ст.