Авторское, Общество

Дороги «одягаються» в асфальт

дорогиНа вулиці осінь. Буйство кольорів змінюється прозорістю та сірістю, дерева прощаються зі своїми шатами, повітря холоднішає… Природа готується до довгого зимового сну. Та не спить наша Борова. На одній з центральних вулиць кипить робота – проводиться такий довгоочікуваний, такий жаданий, що навіть складно в нього повірити,  капітальний ремонт дороги. Багато чуток шириться Боровою стосовно того, кому ж завдячувати за такі приємні зміни в нашому селищі. За роз’ясненнями ми звернулися до заступника  голови райдержадміністрації Сергія Шутька.

- Сергію Павловичу, цієї осені борівчани стали свідками деяких змін по стану доріг в селищі. Нещодавно проведено ремонт під’їзних шляхів на 14 кварталі, в районі ринку, по вулицях Московській та Жовтневій з матеріалів вторинного використання. Зараз спостерігаємо роботи по вулиці Харківській.

- Так, дійсно, згідно постанов Кабінету Міністрів України на капітальний ремонт вулиці Харківської в Боровій ви-ділені кошти із державного бюджету. Райдержадміністрацією разом з селищною радою протягом серпня було виготовлено проектну документацію та підготовлено кошторис витрат. Загальна вартість об’єкту -  817 тис.грн., з яких 333 тис.грн. – субвенції  з  державного  бюджету (отримані завдяки наполегливій цілеспрямованій роботі райдержадміністрації), решта коштів – бюджет розвитку селищної ради.

- Чому саме вулиця Харківська?

- Рішення приймалось депутатами Борівської селищної ради за ініціативою райдержадміністрації в результаті обговорень. Зазначена вулиця є центральною вулицею селища, де сконцентрована значна кількість торгівельно-побутових об’єктів і фактично є одним з основних місць відпочинку мешканців і гостей Борової . До того ж, саме по ній здійснюється підвіз товару до магазинів.

- Хто здійснює ремонтні роботи?

- Підрядна організація з міста Ізюм.

- Чому ремонтні роботи не проводяться силами Борівського райавтодору?

- На жаль, складна ситуація склалася не лише в Борівському райавтодорі, а й взагалі у всій службі доріг держави. В наявності є документи, згідно яких проходить реорганізація райавтодорів, в тому числі і Борівського. Борівською райдержадміністрацією це питання піднято на певних рівнях, направлені відповідні листи, щоб зберегти філію. Підтримав позицію райдержадміністрації і депутатський корпус районної ради, підготувавши відповідне звернення.

- Попереду зима. Якщо райавтодор зупиняє свою роботу, то що, ніхто не буде чистити і посипати дороги взимку?

- Ні в якому випадку. Одним з першочергових завдань районної державної адміністрації в складних природно-кліматичних умовах є життєзабезпечення та робота інженерно-транспортної інфраструктури. Для реалізації цього завдання нами вжиті заходи щодо збереження в районі спеціальної дорожної техніки для роботи в зимовий період, поповнено матеріальний резерв РДА паливно-мастильними матеріалами, підготовлено відповідні розпорядчі документи щодо робіт по зимовому утриманню доріг, в тому числі із залученням техніки інших підприємств, які працюють на території району. Крім того, передбачені кошти субвенції на кожну сільську раду на зимове утримання доріг (більше 50 тис.грн.). Таким чином, максимум зусиль буде докладено для вирішення всіх «зимових» проблем.

- Питання доріг – це головний біль держави. Кажуть , які дороги – така й держава. Які є шляхи утримання доріг, особливо комунальної власності, тобто вулиць в межах населених пунктів?

-  Щорічно Центральним органом виконавчої влади – Кабінетом Міністрів України, готуються відповідні постанови на підставі пропозицій обласних державних адміністрацій, районних державних адміністрацій, погоджених органами місцевого самоврядування. В результаті проведеної роботи кожен район отримує перелік доріг, які будуть ремонтуватись, але на жаль, в межах визначеної субвенції.  Така ситуація склалась і по вулиці Харківській.

- Дуже хочеться, щоб вулицею Харківською ремонти доріг в нашому селищі не закінчувались. Що ви можете сказати з цього приводу?

- На даний час вирішуєтьса питання щодо облаштування асфальтобетонного покриття по провулку Миру за рахунок коштів обласного бюджету.

- Яка саме ділянка буде відремонтована?

- Це ділянка дороги від відремонтованої два роки тому вулиці Котовського до житлових будинків по провулку Миру 1-4. Також далі по провулку Миру буде здійснено ямковий ремонт. Є сподівання, що всі ці питання будуть вирішені найближчим часом.

P.S. Коли газета готувалась до друку, на зазначеній ділянці дороги вже лягло новеньке асфальтобетонне покриття.

Такі приємні зміни в селищі дуже радують. Залишається лише подякувати всім, хто до них причетний і побажати нашій Боровій і борівчанам рівненьких доріг виключно до щасливого майбуття.

Оксана Дудник.