Авторское, Общество

Альтернатива – сланцевий газ

сланцевий газВ Борівському РБК відбулося засідання круглого столу по проекту Українського інституту газу нетрадиційних джерел» (далі ІГНД) , який реалізується компанією «Шелл» за підтримки Британської ради в Україні, в рамках виконання угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться в межах Юзівської ділянки. До обговорення були запрошені голова райдержадміністрації, голова районної ради, селищний, сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій району та ін. З інформацією щодо проекту присутніх ознайомив завідуючий кафедрою медіасистем і технологій Харківського національного університету радіоелектроніки Володимир Ткаченко.

Перед початком обговорення присутні переглянули фільм «Сланцевий газ: міфи і реальність» та презентацію про видобуток сланцевого газу в Україні. Зокрема йшлося про підписання попередньою українською владою (24 січня 2014 року) договорів з фірмою «Шелл» про видобуток сланцевого газу на території України, особливості процесу видобутку, можливі ризики і вигоди  та  інформаційну війну, розв’язану сусідньою державою з цього приводу з метою не допустити енергетичної незалежності України.

сланцевий газ (1)У місцевих громад в Україні і безпосередньо в Харківській області існують деякі побоювання щодо проектів з розвідки та видобутку вуглеводнів. Населення не має можливості порівняти пов’язані з цими проектами потенційні ризики та гарантовані соціально-економічні вигоди. Це і стало причиною створення даного проекту на замовлення фірми «Шелл», партнерами в якому стали Науковий парк «Радіоелектроніка та інформатика», створений на базі Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ), Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області та Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України. В рамках проекту створена і викладена в мережі інтернет для вільного доступу геоінформаційна система моніторингу впливу розвідки і видобутку вуглеводнів на соціально-економічний розвиток місцевих громад Харківської області» (ГІС МВВ). В системі на карті області відображаються: межі ра-йонів та місцевих громад; підприємства нафто-газового комплексу, які проводять розвідку і видобуток газу; аналітичну інформацію про стан екології, ринку праці, обсяги надходження до бюджету та інші дані. Користувач має можливість переглядати на карті поточний стан соціальних, економічних та екологічних показників, які характеризують вплив проектів розвитку та видобутку вуглеводнів по кожній з громад (сільрада, райрада) області та отримати відповідь на запит щодо динаміки змін в часі кожного з показників по тій чи іншій громаді. У кожній з 466 місцевих рад, які є членами Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, будуть навчені фахівці з адміністрування даних у цій системі.

Ознайомитися з системою можна на сайті: http://www.gasmonitoring.org.ua