Безопасность

10 листопада – День ветеранів органів внутрішніх справ

10 листопада – День ветеранів органів внутрішніх справ

Повість про районну міліцію

Історико-документальна повість «Міліція Борівщини» - результат семирічної копіткої роботи підполковника у відставці В.М. Гамори. Колишній начальник Борівського районного відділу міліції відображає в своїй праці сорокарічну епопею (1967-2007 рр.) життя та службової діяльності свого колективу. Саме стільки років знаємо один одного (познайомилися, працюючи в органах внутрішніх справ).

 

Матеріали книги побудовані на різних документах, які вдало своїми спогадами доповнювали не лише товариші по роботі, а й журналісти районної газети «Трудова слава» Василь Колісник та Любов Мухіна своїми чудовими нарисами - їх більше  тисячі з 390 фотодокументами.

- Надруковано багато, - говорить керівник апарату Борівської райдержадміністрації Г.Л. Логвіненко, - чого раніше не публікувалося або згадувалося на сторінках офіційних документів і давним-давно забуто.  Книга Володимира Миколайовича «Міліція Борівщини», - продовжує Ганна Леонідівна, - вагомий внесок в спадщину нашого краю.

Доволі солідне видання (680 сторінок) тиражем 500 екземплярів приваблює читачів не лише художньо оформленою обкладинкою, а й змістом. В чотирьох розділах автор показує роль і місце районної міліції на різних етапах нашої дійсності. Починаючи від зміцнення й перебудови соціалізму, до будівництва незалежної України.

Книга розрахована не лише на працівників правоохоронних органів, а й для людей, у кого «болить» голова за спокій і порядок.

Перший її екземпляр В.М. Гамора подарував рідному колективу райвідділу міліції, з автографом, де, зокрема, зазначив: «... Ви вміло продовжуєте героїчну працю на наших бойових традиціях, захищаючи права і свободу громадян зовсім не в простій політичній ситуації. Дякую!»

Своє дітище автор подарував також близьким соратникам, обласному музею трудової та бойової слави органів внутрішніх справ, районній бібліотеці (на жаль, сільським книга не дісталась).

Володимир Гамора дякує колективу видавничого Будинку «Балдрук» та керівнику фермерського господарства «Моноліт» С.Г. Супруну, без фінансової підтримки якого світ не побачив би книгу. Батько Супруна, Григорій Олександрович, капітан міліції, довгий час служив в цьому підрозділі.

Міністерство внутрішніх справ нагородило автора книги В.М. Гамору та спонсора видання С.Г. Супруна медалями «За сприяння органам МВС України».

Колишній начальник Борівського РВВС В.М. Гамора, на прикладах пам'яті минулого, показує теперішнім охоронцям правопорядку форми і методи роботи. Зупиняється і на негативних моментах. Факти достовірні, прізвища не змінені.

Старший слідчий Петро Рогов мав гаряче серце, але нечисті руки: карні справи закривав за хабарі. Його було притягнутого до карної відповідальності. Відбувши вісім років позбавлення волі, П. Рогов попросив у В.М. Гамори вибачення. Визнання провини - то крок до виправлення.

Борівчани щиро вдячні більшості працівникам міліції за сумлінну службу. Перш за все, міліцейським династіям Варибрусів, Гомонів, Афанас'євих, Пугачів, Голиків.

В різні роки тут служили батько й син Гура. Старший Анатолій Харитонович (в майбутньому полковник міліції) трудився заступником начальника райвідділу у В.М. Гамори. Син Валерій, підполковник, рівно через 30 років пішов у відставку з посади начальника Борівського райвідділу міліції.

- Мій наставник Володимр Гамора, - говорить Анатолій Гура, - особливо гостро відчував життя в усіх його проявах. - Чотирирічним малюком лишився Володя круглою сиротою, - продовжує Гура. - В своїй повісті, - завершує розповідь Анатолій Харитонович, - В.М. Гамора щиро й непідробно переживає за долю рідної Борівщини, особистий склад райвідділу міліції.

За покликом - він історик, та юрист за фахом. Пройшов Гамора основні офіцерсько-міліцейські посади: дільничний інспектор, оперативник, заступник начальника райвідділу міліції. Останні 17 років підполковник міліції Володимир Гамора очолював найбільш віддалений від обласного центру Харкова Борівський РВВС (сільський район межує з Донецькою та Луганською областями).

- За будь-якої ситуації він тримав себе в руках, згуртував бойовий колектив, - говорить Н.Й. Вишнякова, яка четверть віку працювала секретарем та головою Богуславської сільської ради, - де «один за всіх - всі за одного». - До підлеглих та людей Гамора відносився по-батьківському.

Повість В.М. Гамори «Міліція Борівщини» - єдина книга про районну міліцію. І не тільки на Харківщині, а й, можливо, на всі 490 сільських районів України. Автор звертається до кращих почуттів в душі кожного з нас: вірності обраній справі, своїй маленькій батьківщині.

Володимир Миколайович працює над другим томом, не менш об'ємної і цікавої книги.

Творчої наснаги, шанований ветеран органів внутрішніх справ. З професійним святом!

Олексій СЕРЕДА.

Ветеран органів внутрішніх справ. Майор міліції у відставці.