Общество

Праця, сповнена душевного тепла

Праця, сповнена   душевного   тепла

soc1У   першу  неділю    листопада, а цього року - це  3-є листопада, відзначається День працівника со-ціальної сфери України. Це свято було створене, щоб виявити повагу до людей, завдяки яким виконуються соціальні програми в країні. І в чому б не полягала робота установ соціальної сфери, основна мета їхньої діяльності – допомога людям, а головна риса характеру – людяність. День соціального працівника – професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки через службові обов’язки, а й за велінням совісті та покликом душі, це свято людей, які приймають на себе хвилі людських проблем і в міру своїх можливостей допомагають у їх вирішенні.

Соціальний робітник – це людина, яка виконує комплекс робіт по догляду за пенсіонерами, інвалідами та одинокими непрацездатними громадянами похилого віку. Про головні цінності й обов’язки  в  роботі терито-ріального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Борівської РДА  розповіла  його директор Зоя Тихонівна Костюченко.

 -Зоє Тихонівно, розкажіть, будь ласка, про кількість працівників за-кладу та  його структуру.

soc2- На даний момент в територіальному центрі трудиться 48 чоловік, з яких 36 – соціальні робітники, як старшого, так і молодшого віку. Клименко Л.А. ( смт. Борова) сумлінно  працює вже більше 10 років, обслуговує 12 чоловік, постійно бере активну участь у приготуваннях зустрічей клубу    «Надвечіря»; Топоркова О.В. (смт.Борова) працює лише 2 роки, але вже встигла за-служити довіру та повагу колег і своїх підопічних, яких у неї 15 чол.; Дворнік Г.І. (с. Загризове) працює з 2001 року, обслуговує 12 чол.;  Шепітко О.М. (с.Гороховатка) - вже більше 15 років, на обслуговуванні  8 одиноких; Вахненко Л.В ( с. Першо-травневе) 4 роки працює, обслуговує 7 чол.; Шутько Г.І. - начальник відділу надання адресної і грошової допомоги  та інші працівники, які опікуються проблемами людей, забезпечуючи їхні  потреби,  намагаються усім допомогти, підтримати, подарувати приємні хвилини спілкування, тепло і часточку своєї душі. До складу територіального центру входять три структурні підроз-діли: відділення соціальної допомоги вдома, відділення організації надання  адресної натуральної та грошової допомоги  та нове відділення соціально – побутової адаптації, що почало функціонувати з червня 2013 року, метою якого є надання безоплатних соціально – педагогічних послуг по організації дозвілля і відпочинку (проведення лекцій, тестування, зустрічей, створення художньої самодіяльності колективів, гуртків).

-Скільки людей на даний момент перебуває на обліку в територіальному центрі?

- Територіальним центром обслуговуються  1189  пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, в тому числі відділенням со-ціальної допомоги вдома - 489 одинокопроживаючих громадян, відділенням організації адресної натуральної та грошової допомоги - 585 чоловік та відділенням  соціально – побутової адаптації – 115 чоловік.

- На території яких сільських рад  працюють соціальні робітники?

- Територію Борівської селищної ради обслуговують 6  наших працівників, Піско – Радьківської сільради – 5, Підлиманської - 4, Підвисочанської – 3, Ізюмської – 3, Вищесолоненської – 4, Богуславської – 3, Гороховатської – 2  та Першотравневої -1. Хочеться відмітити, що не тільки жінки дарують людям надію на краще й вчасно подають руку допомоги тим, хто цього потребує, а й чоловіки, яких  у нашому великому дружньому колективі двоє: Безкровний О.О.( Підлиманська сільська рада) та Корх А.В. ( Ізюмська  сільська рада).

- Які послуги надаються терцентром?

- Багато підопічних   мають городи та присадибні ділянки, тож соціальні робітники територіального центру допомагають в їхньому обробітку, заготівлі  овочів та фруктів для зимового споживання. Борівський район газифікований не повністю, 231 підопічний має пічне опалення, таким людям надається допомога в придбанні та завезенні дров і  вугілля. Крім цього, надаються послуги по придбанню продуктів харчування, пранню, прибиранню житла, дрібному ремонту одягу, в приготуванні їжі, виносу сміття, побілці будинків, митті вікон, доставці води з колодязів,  просто бесіди, яку, пенсіонер, можливо, потребує більше, ніж будь – яку  послугу та багато іншого. Середнє навантаження на со-ціального робітника відділення соціальної допомоги вдома складає 11 підопічних. Відділенням організації надання адресної і грошової допомоги надаються послуги перукаря та гуманітарна допомога  речами, що були у вжитку, а також при наявності безкоштовно надаються  напрокат  засоби реабілітації (інвалідні візки, крісла, милиці). З допомогою сільських рад регулярно проводяться виїзні засідання клубу « Надвечір`я». Нещодавно  ми відвідали  села Вище Солоне, Піски – Радьківські, Першотравневе, Маліївку, Загризове та Підлиман. Частували пенсіонерів польовою кашею, пирогами, варениками, різними салатами  та бутербродами. Запрошені люди похилого віку залишились задоволеними тим, як вони провели свій час.

 Найближчим часом  планується  завітати й до інших сіл.

- Чи співпрацює терцентр з іншими організаціями?

- Територіальний центр  тісно співпрацює з центральною районною лікарнею, амбулаторіями ЗПСМ, сімейними лікарями, з  товариством Червоного Хреста, з районним центром зайнятості.

- Що Ви можете сказати  про роботу  соціального працівника?

- Я вважаю, що на долю соціальних робітників завжди випадав найбільший тягар. Їх можна побачити в будь –яку погоду та пору року і з цвяхами на даху, і з відрами, чи навіть бідонами води, і з величезними повними сумками з продуктами харчування. Їх з нетерпінням чекають підопічні, рахуючи хвилини до їхнього приходу, адже вони заміняють стареньким найближчих людей, яких немає поряд. Ця праця  скромна  і не  завжди помітна, але завжди сповнена душевного тепла. Тож від щирого серця  хочу привітати із професійним святом  людей, на яких покладена дуже відповідальна і почесна місія. Зичу вам міцного здоров`я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, нехай вас завжди супрово-джують милосердя та доброта, бажання та спроможність бути корисним людям. Хай невичерпною буде чиста криниця ваших душ, а заслужена шана додасть сил і наснаги на нові здобутки у справі, яка перетворилася на вашу нелегку, але щасливу долю. Зі святом вас!

- Дякую, Зоє Тихонівно, за цікаву змістовну бесіду. В свою чергу, приєднуюсь до привітань на адресу всіх соціальних працівників  та бажаю всім  здійснення всіх ваших задумів і мрій!

Наталія Василенко.