Общество

Нелегка, але благородна праця

Нелегка, але  благородна  праця

У наш бурхливий час дуже актуальними є слова Івана Франка: «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим». Для більшості тих, хто присвятив своє життя роботі у со-ціальній сфері, ці слова стали сенсом життя.

На Борівщині, як і скрізь в Україні, є багато соціальних служб. Одна із них – управління праці та соціального захисту населення Борівської РДА. Працюють тут віддані своїй справі люди, для яких допомога незахищеним верствам населення – не тільки службовий обов’язок, а й поклик душі.

Робота цього управління направлена на реалізацію соціальної політики держави, в тому числі соціальних ініціатив Президента України. Тут надають допомогу багатьом незахищеним верствам населення - здійснюють  оформлення та виплату субсидій, державних допомог, забезпечують інвалідів засобами реабілітації, путівками в санаторії. З метою забезпечення пільгами громадян, які їх потребують, працівниками установи створений та підтримується в актуальному стані реєстр громадян пільгових категорій. Отримують допомогу інваліди, ветерани війни, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, багатодітні сім’ї та інші пільгові категорії громадян. Управління тісно співпрацює з іншими установами соціальних служб, наприклад, із Територіальним центром со-ціального обслуговування населення (надання со-ціальних послуг) Борівської РДА. Громадяни, які потребують соціального обслуговування працівниками Терцентру, звертаються з письмовою заявою до працівників управління праці та соціального захисту населення Борівської РДА, спеціалісти визначають платність чи безоплатність надання послуг. Також здійснюється нагляд за правильністю призначення та виплатою пенсій управлінням Пенсійного фонду України в Борівському районі Харківської області. Але це далеко не повний перелік виконуваної роботи.

Зрозуміло, що працювати з найвразливішими категоріями громадян повинні люди із особливим складом характеру, для яких головним кредо є допомога іншим. Саме таким є колектив управління праці та соціального захисту населення, який налічує 21-го працівника     на чолі з О.І. Гаморою. Цих людей вирізняють такі якості, як уважність, доброзичливість, енергійність, працелюбність.

З  2003 року трудиться в цій установі і Наталія Косович. Людина, яка є високим професіоналом своєї справи. Вона закінчила Харківський автотранспортний технікум, отримала спеціальність «бухгалтерський облік». Раніше Наталія Миколаївна працювала бухгалтером-касиром Гороховатської сільської ради,  виконувала обов`язки уповноваженої особи з прийому документів для призначення субсидій та соціальних допомог.  Тому вона отримала багато практичних навичок, необхідних у роботі. Зараз трудиться в  управлінні на посаді головного спе-ціаліста відділу грошових виплат та компенсацій. Не буде перебільшенням сказати, що це – дуже компетентна, розсудлива та відповідальна людина, яка зважено приймає рішення. Колеги говорять про Наталію Миколаївну тільки хороші слова: ця жінка завжди відгукнеться на чужу біду, прийде на допомогу, ввічлива, добросовісна, надійна колега.

Крім того, що ця жінка справжній професіонал, вона ще й прекрасна господиня, мама. У неї гарний син Денис, який зараз навчається в 10 класі. Наталія дуже любить квіти, і це відразу можна помітити, якщо про-йти біля подвір`я, де мешкає її родина. Тут з ранньої весни й до пізньої осені квіти радують безперервним цвітінням. Скільки тут красенів - тюльпанів, а ще  більше троянд. Одразу відчуваєш, що тут живе людина, яка любить красу природи, створює її та постійно піклується...

У переддень  професійного свята зичимо усім працівникам соціальних служб міцного здоров’я, достатку, невичерпної енергії для творення добра, заслуженої поваги та вдячності людей, родинного благополуччя.

Тетяна КОЛЕСНІК.