Официально

Із сесії районної ради

Із сесії районної ради

Про екологічно небезпечну ситуацію на Червонооскільському водосховищі

sesija28 жовтня відбулася ХІІ сесія районної ради УІ скликання. На сесії було розглянуто багато  питань, найактуальніше - про екологічно небезпечну ситуацію, що склалася на Червонооскільському водосховищі в частині значного зниження рівня води та його негативні наслідки. Щоб з’ясувати причину падіння рівня води у водосховищі й дізнатися, які заходи проводяться для його наповнення, що необхідно зробити, щоб рівень води у Червонооскільскому водосховищі піднявся до НПР (нормативного підпірного рівня), на сесію запросили директора Регіонального управління по експлуатації каналу компанії „Вода Донбасу” Сергія Савельєва (виступає на знімку), начальника Харківського регіонального управління водних ресурсів Олександра Шестакова, начальника дільниці КП «Води Донбасу» Миколу Чіпкого, головного інженера Харківського регіонального управління водних ресурсів Олену Музиченко.

На сесії також були присутні: депутат   Харківської обласної ради Сергій Федченко, Борівський селищний, сільські голови, заступники голови райдержадміністрації, керівники організацій, установ, підприємств. Сергій Савельєв у своєму виступі зазначив, що ситуацією, яка склалася навколо Червонооскільського водосховища,  стурбовані і в їхньому управлінні,  адже це  водосховище входить до складу водогосподарської системи Східної України, важливою складовою якої є канал Дніпро – Донбас. З нього раніше подавалася вода до Сіверського Дінця для компенсації забраної каналом Сіверський Дінець – Донбас для питних і технічних потреб Донецької області. В зв’язку з тим, що по каналу Дніпро – Донбас вода до Сіверського Дінця давно не надходила, забрана вода каналом Сіверський Дінець – Донбас частково компенсувалася з Червонооскільського водосховища, яке  не було наповнене до НПР. Він  розвіяв міф про те, що причиною падіння рівня води у водосховищі є Червонооскільська ГЕС - її потужність не збільшувалася, водоскид постійно контролюється. Основним джерелом живлення водосховища є весняне водопілля, яке в 2011 році було значно нижче норми, і в зв’язку з цим водосховище не наповнилося. Для того, щоб падіння рівня води зупинилося,   було прийнято рішення зменшити водоскид  до 18 кубів/с (хоча необхідний мінімум для наповнення р. Сіверського Дінця 21,5 кубів/с). Зовсім не скидати воду не можна, оскільки велика частина Донецької області залишиться без води. Олександр Шестаков також розповів, які заходи були вжиті для наповнення водосховища: „На сьогоднішній день об’єм води в Червонооскільському водосховищі збільшився на 16 млн. кубів – на 6 млн. кубів  завдяки водоскиду з  водосховищ Харківської області,  також допомогу у вирішенні цього питання надало Донське басейнове водне управління Федерального агентства водних ресурсів – вони збільшили водоскид із Бєлгородського та Старооскільського водосховищ (Росія). Основною причиною зниження рівня води в Червонооскільському водосховищі є те, що не працює канал Дніпро-Донбас. Якби цей канал працював, Сіверський Дінець поповнювався б не тільки з Червонооскільського водосховища, а й із Дніпра,  водоскид із водосховища був би меншим, і це б не призвело до великого падіння рівня води.  Стабілізувати ситуацію на даний час вдалося, але кардинально питання не буде вирішено, доки не запрацює канал Дніпро-Донбас.”

  З проханням вжити дієвих заходів по недопущенню зниження рівня води в Червонооскільському водосховищі, запобіганню екологічно небезпечної катастрофи депутати   Борівської  районної  ради Харківської  області  звернулися до   Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради  та Державного управління навколишнього природного середовища в Харківській області. Депутати Харківської обласної ради, в свою чергу,  мають звернутися до вищих органів із проханням надати фінансування для роботи каналу Дніпро-Донбас.

Внесено зміни до Статутів і до бюджету

Відповідно до ст.ст. 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.78 Господарського Кодексу України  районна рада вирішила внести зміни до Статутів КП „Борівська районна друкарня”, КП „Малятко”, Борівської центральної районної лікарні. Зміни також були внесені до рішення ІІІ сесії районної ради VІ скликання від 30 грудня 2010 року „Про районний бюджет на 2011 рік”. За рахунок  перевиконання бюджету за 9 місяців  Борівській центральній районній лікарні виділили кошти на сплату за енергоносії, за рахунок нерозподілених коштів  надали субвенцію на дошкільну освіту Піско-Радьківській сільській раді та на оплату праці Борівській ЦРЛ.

Також на сесії було затверджено районну Програму      забезпечення судово-правової реформи та діяльності Борівського районного суду Харківської області на 2011-2013 роки і Програму підтримки та розвитку територіальних громад і місцевих ініціатив територіальних громад Борівського району на період до  2011-2015 років. Під час складання проекту районного бюджету районній державній адміністрації необхідно   передбачити кошти на здійснення заходів цих Програм, виходячи з реальних можливостей бюджету. Програму правової освіти населення на 2006-2010 роки, затверджену рішенням ІІ сесії районної ради У скликання від 15 червня 2006 року, було знято з контролю.

Борівське спортивне КП перейменували

Керуючись Законом України „Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, ст. 43, пунктом 10 розділу 5 „Прикінцевих та перехідних положень” Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила прийняти із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області цілісний майновий комплекс комунального підприємства „Борівська районна друкарня” і матеріальні цінності - 12 сумок лікаря (фельдшера)  у спільну власність територіальних громад сіл, селища Борівського району.

Рішенням районної ради перейменовано Борівське спортивне комунальне підприємство «Олімпієць» Борівської районної ради Харківської області в комунальне підприємство «Борівський районний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Борівської районної ради Харківської області, затверджено  Статут цього комунального підприємства.

Обрано народного засідателя

      Розглянувши подання голови Борівського районного суду, враховуючи письмову згоду кандидата, відповідно до ст. 58 Закону України “Про судоустрій  і статус суддів” районна рада  затвердила  кандидатуру Безкровної Ольги Василівни народним засідателем Борівського районного суду Харківської області строком на чотири роки.

Безкровна Ольга Василівна народилася 19.09.1965 року, працює приватним підприємцем, контактні телефони: дом. 6-33-17, моб. 0952523483.|

      У відповідності до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні,”  пункту 3 статті 29-1 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»     районна рада       

затвердила  Положення про помічника-консультанта депутата Борівської районної ради. Відповідно до ст. 16 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад” ухвалено рішення про проведення  звітів депутатів районної ради перед виборцями з 01 листопада 2011 року по 10 грудня 2011 року. До 15 грудня 2011 року депутати мають проінформувати районну раду про результати обговорення звітів, зауваження і пропозиції, висловлені виборцями на адресу районної ради, а також про доручення, дані депутатам у зв’язку з їх депутатською діяльністю.

Звернення депутатів до начальника ДП «Південна залізниця»

  З урахуванням ситуації, що склалася в районі з перевезенням пасажирів до обласного центру м. Харкова і  в зворотному напрямку, враховуючи численні звернення громадян, відповідно до ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 11 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад”, районна рада схвалила  текст звернення депутатів   Борівської  районної  ради до начальника державного підприємства „Південна  залізниця”, депутата Харківської  обласної ради Остапчука Віктора Миколайовича щодо відновлення руху рейкового автобусу за  маршрутом  „Піски-Радьківські - Харків” .

Про роботу КП «Малятко»         

 Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та, враховуючи лист райдержадміністрації, висновки і рекомендації постійних комісій з питань бюджету, інвестицій, розвитку малого та середнього бізнесу, з питань соціально-економічного розвитку, агропромислового комплексу, земельних відносин та використання природних ресурсів, екології, комунальної власності, житлово-комунального господарства та регуляторної політики від 27 жовтня 2011 року, районна рада вирішила оголосити догану директору КП „Малятко” Борівської районної ради Харківської області Зої Кравцовій  за допущені прорахунки в роботі та суттєві недоліки при формуванні (завищенні) цін на послуги і продукти харчування, які надає та реалізує  очолюване нею підприємство, а також зобов’язати директора цього підприємства в місячний термін вирішити питання щодо врегулювання та встановлення  закупівельних та реалізаційних цін на продукти харчування не більше або на рівні середньообласних показників, розрахованих на відповідну категорію товарів і споживачів.