Авторское, Безопасность

Ваш психічний стан

Всесвітній день психічного здоров’я почали відзначати з 1992 року за підтримки всесвітньої організації охорони здоров’я, та з ініціативи «Всесвітньої федерації психіатричного здоров’я».

Про актуальність даної проблеми свідчить той факт, що цей день входить до переліку всесвітніх і міжнародних днів, які відзначаються Організацією Об’єднаних Націй щороку в жовтні кожного року.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я найпоширенішими розладами психіки є : депресії, (45%),алкогольна, наркотична ігрова та інші залежності (15%), психози (12%);

Половина психічних хвороб є причиною інвалідності.

У статуті ВООЗ написано : «Здоров’я це стан душевного і соціального благополуччя, а не лише відсутність захворювань і фізичних вад». Психічне здоров’я припускає відсутність виражених психічних розладів, наявність певного ресурсу, що дозволяє долати несподівані стреси і труднощі, а також рівновагу між людиною і навколишнім світом, гармонії між ними і суспільством, співіснування уявлень окремої людини з уявленням інших людей про  об’єктивну реальність.

Давно відомо, що «Здоровье трудящихся в руках самих трудящихся». Здоров’я як повітря, поки воно з нами, ми його не помічаємо і як тільки воно погіршується, відчуваємо дискомфорт. Здоров’я на 60% залежить від способу життя, на 20% - від навколишнього середовища, на 12% - від природно- генетичного фактору і тільки на 8% - від медицини.

Останнім часом вище зазначені фактори не сприяють покращенню здоров’я, особливо психічного. Нестабільність, безробіття, невпевненість в завтрашньому дні, події на сході України– все це сприяє депресії. Депресія в свою чергу веде до алкоголізму, наркотиків та інших аморальних явищ.

Відмова від алкоголю і куріння, заняття спортом, належна виховна робота серед підростаючого покоління - це запорука міцного здоров’я і довгого життя.

Віктор Трикоза.

Лікар психіатр.