Авторское, Общество

Уклін вам, сивочолі ветерани!

уклін вамВічна слава солдату – герою, і солдату без нагород. Хто загинув хоробро від бою, захищаючи рідний народ...

Минають роки, відлітають у вічність. 70 років тому на українській землі  замовкли останні по-стріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю мир довгожданний, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя.

Все далі відходять грізні і важкі роки другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя.

28 жовтня в Боровій відбувся мітинг, присвячений 70-й річниці  визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Біля братської могили - почесна варта юнаків з державними прапорами, у національних костюмах. Це  славні нащадки тих, хто відстоював нашу свободу і незалежність у роки Великої Вітчизняної…

Перед присутніми виступив голова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян. Він, зокрема, сказав:

«Дорогі ветерани, земляки!

Нині ми з радістю та одночасно і з болем в серці відзначаємо 70-ту річницю визволення України від фашистських загарбників. З радістю – за відвойоване право жити в незалежній державі, яка впевнено вибудовує європейську перспективу, з болем – за мільйонами загиблих на фронтах і в тилу ворога наших українців.

Довгі три роки Україна була окупована гітлерівцями, які завдали багато горя і втрат нашому народові. Та завдяки мужності й героїзму наших співвітчизників, країна вистояла в смертельній боротьбі, відродилася з руїн і попелу.

уклін вам1З того часу минуло вже 70 років. Нині ще живі свідки тих жахливих подій та учасники визволення України від фашистської навали. Тож, ми маємо передати нащадкам спогади про події 1941-1945 років і щохвилини дякувати воїнам-визволителям за те, що сьогоднішнє небо над Борівщиною розривають, хіба що, звуки мирних святкових салютів.

Шановні ветерани та діти війни! Щиро бажаю вам міцного здоров’я, довгих років життя, любові та уваги рідних.

Дорогі борівчани! Миру і добробуту вашим родинам, а також довгих літ під мирним небом суверенної держави, заради чого і воювали наші батьки, діди та прадіди!».

Своїми спогадами про нелегке дитинство,яке припало на воєнні та повоєнні роки  поділився Віктор Віннік. Його тато загинув, виконуючи інтернаціональний обов`язок у братній Польщі. Віктор Якович привітав всіх з 70-ю річницею визволення України, побажав всім миру, здоров`я, благополуччя.

уклін вам2Пам`ять загиблих вшановано хвилиною мовчання. На братську могилу лягли квіти. Дівчатка в українських вишиванках привітали квітами всіх присутніх на мітингу ветеранів.

…Уклін вам, сивочолі ветерани! Хай мир запанує на нашій  землі!

 

Любов Мухіна.

Оксана Дудник.