Авторское, Общество

Позачергові вибори народних депутатів

OLYMPUS DIGITAL CAMERA«Найкраще, що ти можеш зробити для своєї країни - це проголосувати на виборах» Бернард Маннес Барух.

26 жовтня Україна обирала новий парламент. На виборчих дільницях Борівщини проголосувало 7056 чол.,  явка по району склала  48,7%  від загальної кількості виборців у районі.

Кожен йшов на свою виборчу дільницю з певними надіями і сподіваннями. Чого ж саме очікують жителі Борівщини від  нового парламенту, від політичних сил і кандидатів, за яких віддавали свої голоси?

Віктор Іванович Гальцев, пенсіонер:

- Сподіваюсь, що результатом цих виборів стане новий працездатний парламент, завдяки якому ми нарешті дочекаємось довгоочікуваних змін в державі, будуть проведені давно обіцяні реформи і Україна розпочне нарешті рухатись в правильному напрямку до кращого життя.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAАртем Білик, військовослужбовець ЗСУ:

- Від цих виборів я очікую радикальних змін в нашій державі – в політичному, еконо-мічному, соціальному житті  та в усіх інших сферах. Українці зробили свій проєвропейський вибір і новий парламент – це реальна надія його  реалізувати. Якщо це не вийде зараз, то ми вже можемо ніколи не отримати такого шансу.

Ніна Федорівна Борзило, пенсіонерка:

- Я прийшла на ці вибори з надією на мир, на те, що наша Україна возз’єднається в єдину державу і Донбас повністю повернеться до її складу. У мене всі родичі на Донбасі і дуже важко усвідомлювати, що вони можуть бути відокремлені, кинуті там напризволяще. Я дуже сподіваюсь на демократичні сили нового парламенту, які приведуть нас до мирного і якісно нового життя в єдиній неподільній вільній Україні.

Відповідно до ст. 70 Конституції  України  право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Вперше скористатися своїм правом голосу на виборчу дільницю в Борівську ЗОШ №1 прийшов Владислав Тарасенко, якому нещодавно виповнилось 18. Голова дільничної виборчої  комісії  Раїса Гармаш та секретар Тетяна Ковальова урочисто привітали хлопця з першим голосуванням, побажали мирного неба, спокою і впевненості, що ми всі будемо жити в мирній, заможній та успішній державі. На пам’ять про таку знаменну подію в своєму житті Владислав отримав пам’ятний подарунок – картину з мальовничими краєвидами Борівщини.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВладислав Тарасенко, студент:

- Це моє перше голосування і я вважаю, що кожен, хто має право голосу, повинен обов’язково користуватися ним, щоб потім не нарікати на погане життя та політику влади. Я віддав свій голос з надією, що в нашій державі нарешті запанує мир, почнеться економічне піднесення, з’являться нові робочі місця.

За попередніми результатами підрахунку голосів по дільницях одномандатного виборчого округу №177 Борівського району перемагає кандидат в народні депутати Віктор Остапчук, який набрав 40,06% голосів виборців, залишивши позаду основних своїх суперників Андрія Ровчака (28,61% ) та  Олега Лущика  (19%).

В той же час на виборчих дільницях Борівського району чіткі лідируючі позиції займають дві політичні партії: «Опозиційний блок»  (20,83%) менше ніж на один відсоток випереджає «Блок Петра Порошенка» (19,84%). Всі інші політичні сили значно відстають від лідерів. Комуністична партія України набрала близько 9,5% голосів, Радикальна партія Олега Ляшка – 7,64 %, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» - 7,38%, «Відродження» -  6,03%,  «Народний фронт» - 6,02%,    партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» - 4,49%, «Об’єднання «Самопоміч» - 3,53% , «Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)»  - 1,86%, «Свобода» - 1,1%. Решта політичних партій набрали менше 1% голосів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЯкщо проаналізувати результати виборів по Борівському району, в сумі більшість голосів отримали демократичні сили. Борівчани мріють жити в демократичній правовій державі, тому саме на них покладають свої надії  і сподівання щодо щасливого майбутнього України.

Оксана Дудник.