Авторское, Общество

Конструктивний діалог з чернещанами

конструктивний діалогУ Чернещині відбулася сходка громадян, яку ініціював голова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян. Щоб  жителі села змогли отримати обгрунтовані відповіді та роз`яснення з усіх найболючіших питань, разом з керівником району в село завітали  представники управління соціального захисту РДА, управління Пенсійного фонду України у Борівському ра-йоні, центру зайнятості, районного відділення Харківської філії ПАТ «Укртелеком», газового господарства, району електричних мереж, райлікарні, прокуратури, райвідділу УМВСУ України у Харківській області. У сходці взяли участь також генеральний директор агрофірми «Новий шлях» Олексій Гомон та Чернещинський сільський голова Світлана Вразовська.

Найбільше запитань задавали керівнику газового господарства  Віталію Старікову. Адже проблеми з оплатою за спожитий газ, невідповідністю  показань   лічильників нарахованій оплаті  та інші торкнулися не одного  межканця села. Віталій Анатолійович  пояснив, що контролери  не в змозі в останній день місяця обійти всі оселі, щоб зняти показання лічильників, отже роблять це заздалегідь, а потім в автоматичному режимі здійснюються приблизні нарахування за весь місяць, виходячи з середнього показника. Щоб нарахування оплати за спожитий газ були точними, можна в кінці місяця зателефонувати в газове господарство і передати остаточні показання .

Було також звернення від І.Я Северина, який турбувався про інваліда  першої групи, в оселі якого буцімто була пошкоджена пломба  на газовому лічильнику і тепер його треба повністю замінити. З приводу цього Віталій Кіян  поставив завдання перед керівником газового господарства  в найкоротший термін допомогти вирішити питання заміни приладу обліку споживання газу.

Чернещани  висловлювали також незадоволення  з приводу перебоїв в роботі міжміського зв`язку, інтернету. Цікавилися новим порядком нарахування субсидій,   про який в доступній формі розповіла начальник управління  соціального захисту Оксана Гамора.

конструктивний діалог1Під час сходу громадян надходили пропозиції щодо організації виїзної торгівлі в с. Пролетарське, по-ліпшення харчування дітей у їдальні Чернещинського НВК. (Того ж дня голова РДА Віталій Кіян побував у цій  їдальні, ознайомився з меню, разом з головним лікарем  Любов`ю Вінніковою зробили ряд зауважень  кухарям).

Олексій Гомон, виступаючи на сходці, висловив побажання щодо обкошування узбіч доріг, розщищення їх в зимовий період. Треба, щоб цим питанням опікувались всі сільські ради району, залучався центр зайнятості, проводились суботники.

Начальнику РЕМу  Андрію Чернікову задали запитання про  порядок відшкодування збитків (вийшла з ладу електрична побутова техніка), завданих неста-більністю напруги в електромережі.

На сходці громадян піднімались також питання земельних відносин, медичного обслуговування, забезпечення газом на опалювальний період та ряд інших, на які дано конструктивні відповіді фахівців.

Любов Мухіна.