Разное

Кидалово в Internet

Кидалово в Internet

kidalaЖиття будь-якої люди сьогодення пронизане як найновішими досягненнями, так і найстародавнішими пережитками та атавізмами.
Наприклад, сучасна молодь не уявляє свого життя без Інтернету, а от деяким людям не вистачає розуму зрозуміти, що будь-який таємний та підлий вчинок так чи інакше стане відомим.
Хоча нічого особливо вражаючого в цій статті читач нашої газети і не знайде, однак наступна інформація буде цікава кожному, хто мріє заробити трохи грошей в Інтернеті. Можливо, що у когось виникнуть і якісь унікальні думки.

Так от, будь-хто, шукаючи роботу в реальному житті чи в віртуальному, звернеться в спеціальну установу чи ресурс, де знаходяться відомості про наявні вакансії, щоб підібрати собі достойне. В мережі Інтернет таких ресурсів-сайтів тисячі і знайти можна будь-яку роботу, навіть таку, яка не вимагає особливих здібностей і не вимагає обов’язкової присутності в офісі (тобто можна працювати вдома).
Ясна річ, що життя не проста штука і робота ця буде малооплачуваною, або, що найімовірніше, така спроба підзаробити грошенят обійдеться певними фінансовими втратами. Ось про таку ситуацію і піде детальніше мова.
Опишемо все детально і по пунктах.
На сайті оголошень роботи було знайдено оголошення із вкрай привабливим текстом (російською мовою):
«Работа для: Оператор., от 17 до 60 лет.
Регион : Харьков.
График работы: по совместительству.
Заработная плата от - 500 у.е./мес.
Дополнительная информация:
Требуются 3 Оператора ПК на обработки платежей.
Работа предполагает частичную занятость. Работа удаленная. В теле
письма укажите 1)ФИО 2)Место жительства 3)Возраст.
Контактное лицо: Андрей Николаевич.»
Як бачите – за роботу обіцяють 500 доларів, а вимагають в резюме вказати лише прізвище, ім’я, місце проживання та вік. Уже цей факт має насторожувати кожного при пошуках роботи – неспіврозмірність оплати і вимог.
Ми ж «продовжили» розвідку далі і надіслали резюме із вигаданими даними, у відповідь прийшов текст із загадковою відповіддю.
Спочатку мова йде про систему масових електронних платежів WebMoney (ця система абсолютно легальна і нею користуються мільйони людей), про те, що для роботи необхідно зареєструватися в системі та отримати персональний атестат. Далі детально описується які платежі можна за допомогою WebMoney здійснювати.
Зрозуміло, що кожна людина спочатку насторожено читатиме листа, перевірятиме ледь не кожен факт. Але після другого-третього абзацу втомиться та розпочне сприймати все на віру. На цьому шахраї і грають – сама схема обману знаходиться ледь не в самому кінці.
В листі детально описується майбутня «робота» (цитуємо із перекладом оригінал): «На Ваший робочий рахунок щоденно будуть переводитися кошти а також надходитимуть вказівки, де буде детально розписано, скільки та на які рахунки необхідно переказати гроші (WMZ чи WMR, віртуальні долари чи рублі). Всі перекази, а їх буде від 30 до 50 в день, необхідно здійснити протягом доби. В середньому на переказ буде витрачатися 2-4 хвилини. Роботу можна виконувати вдома і вона передбачає лише часткову зайнятість. Відразу попереджуємо: робота не пов’язана з мережевим маркетингом чи іншими пірамідально-реферальними проектами і пошуками клієнтів на просторах Інтернету.»
Після таких слів розтане кожен і буде готовий кинутися виконувати подальші вказівки, аби отримати цю роботу – роботу мрії!
А шахраї підігрівають ці настрої, стверджуючи, що готові платити $400 із 5-денним робочим тижнем і $500, якщо працювати без вихідних. Заробітня плата при цьому буде виплачуватися 2 рази в місяць на рахунок в системі WebMoney.
І для цього потрібно зовсім небагато – оформити персональний атестат у згадуваній вище системі платежів. В реальному житті для отримання такого атестату в системі WebMoney необхідно спочатку надіслати копії паспорта, ідентифікаційного коду в територіальне відділення компанії, а потім і приїхати туди особисто (це зроблено саме для боротьби із шахрайством, фінансовими махінаціями, боротьби із відмиванням грошей та протистояння тіньовому бізнесу). А от шахраї пропонують дещо іншу схему, а саме заплатити $10 на їхній гаманець у згадуваній системі масових електронних платежів і на Вашу електронну пошту має прийти «активація персонального атестата».

Нижче зразок атестату:

wmid1Цей факт також має насторожити кожного, але ми вирішили йти далі, бо знаємо особливості роботи системи WebMoney, а саме, що там є арбітраж. Тобто, якщо хтось заплатив гроші, а не отримав послугу чи товар, то можна написати скаргу. Її розглянуть модератори та приймуть рішення про заморозку рахунків не виконавця зобов’язань або про повернення коштів. Крім того, в самій системі можна глянути кому належить вказаний номер гаманця, хто ця людина: є на неї скарги чи навпаки – лише подяки за гарну роботу:
Тож ми хотіли дізнатися правду та поглянути як буде далі проходити афера. На зауваження, які будуть гарантії, що «роботодавець» не зникне після отримання $10, прийшли запевнення, що не потрібно хвилюватися й що кошти підуть виключно на оформлення атестату. Необхідність такого одноразового платежу пояснювалася численними фактами недобросовісної поведінки працівників, а саме їх зникнення після кількох днів роботи, коли атестат замовлявся за рахунок фірми-працедавця.
Однак в цьому листі шахрай так і не надав відомостей про свій рахунок в системі WebMoney, а надіслав детальну розповідь про оплату рахунку через обмінник на іншу систему платежів – Egold. Таким чином «фінансовий злодій» замітав сліди перед арбітражем WebMoney та приховував відомості про себе.
Ясна річ, що далі вже не було сенсу проводити експеримент і ми його облишили. На пам’ять залишився лише емейл шахрая – maksim-cheh@mail.ru. Далі спробували через пошукові системи дізнатися – можливо ще десь «світилася» така електронна адреса.

 Спроба не була марною – цю людину проклинає сотні легковірних людей в усьому російськомовному Інтернеті. Більш глибокий аналіз інформації, яку видавали пошукові систему показав, що зараз цей шахрай має свій бізнес в Інтернеті - сайт seo-vk.ru - ресурс, присвячений розробці веб-проектів та просуванню їх в Інтернеті. Можна лише уявити, якими щасливими стають замовники послуг у цього шахрая, адже сайт його виглядає дійсно пристойно.

Шахрай цей виявився не дуже розумним в плані замітання слідів і дізнатися про нього вдалося дуже й дуже багато. Шляхом певних маніпуляцій вдалося навіть знайти його персональну сторінку в соціальній мережі "Вконтакте" - це виявився 21-річний студент із Москви, який промишляє й іншими методами ошуку людей, жадібних до наживи.
Як йому вдалося й сьогодні знаходитися не в застінках тюрми, а на свободі - це питання до правоохоронних органів та жертв афер. Але справа ще й у тому, що $10 - це занадто мала сума для відкриття кримінальної справи.
Ось так в одній людині поєдналися використання сучасних технологій і пережиток із кам'яного віку - бажання покращити своє життя за рахунок всіх інших.