Общество

18 років Міжнародного Руху Червоного Хреста в Україні

18 років Міжнародного Руху Червоного Хреста в Україні

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного   Півмісяця   є найбільшою гуманітарною організацією у світі, метою якої є запобігання та полегшення страждань людей в усьому світі.

 

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного   Півмісяця   є незалежним від урядів країн, в яких знаходяться його національні організації. Він не робить ніякого розділення людей за расовою, релігійною, класовою ознакою або політичними переконаннями. Він лише намагається полегшувати страждання людей і насамперед тих, хто найбільше цього потребує.

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного   Півмісяця   є всесвітнім. Усі національні товариства мають рівний статус в його рамках, рівні обов'язки та права під час надання допомоги.

Національні Товариства Червоного Хреста і Червоного   Півмісяця працюють у 186 країнах. Згідно з Указом Президента України від 28 жовтня   1992р. № 548 - це єдине   Товариство Червоного Хреста, що діє на території всієї країни. З 1993 року Товариство визнане Міжнародним Комітетом Червоного Хреста і прийняте до Міжнародної Федерації Товариств   Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

В Харківській області працюють 3 медико - соціальні центри, 10 кімнат медико - соціальної допомоги, 21 пункт першої допомоги Червоного Хреста,   25 банків одягу. За 2010 рік надано допомоги особам, які постраждали від надзвичайних ситуацій   на суму 27168 грн. в грошовій і на суму 17500 грн. в натуральній формі. Від республіканського Товариства Червоного Хреста України   в 2010р. областю отримано 486200 грн. на реалізацію соціальних програм, а також гуманітарної допомоги від зарубіжних партнерів для медичних закладів міста та області за 5 років на суму 674163 грн.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про Товариство Червоного Хреста України» громадяни України, а також підприємства, установи та організації, розташовані в Україні,   незалежно від форм власності та видів діяльності, надають допомогу Товариству.

В наших умовах формою сприяння діяльності   Товариству Червоного Хреста може бути внесок в формі марок "Членський внесок", вартість   яких складає 5 грн. для дорослого населення і 2 грн. для молоді, яка навчається. Річний внесок складає ціну    всього 2 буханці хліба. Це   не такі вже і великі гроші в порівнянні з тією благородною метою, для якої вони призначені - допомога обездоленим, а може навіть рятування їх життя. Сума членських внесків аж ніяк не впливає на заробітну плату    медсестри   Червоного Хреста і   патронажної сестри. Членські внески нашого району не можуть компенсувати    витрати на утримання навіть однієї з цих двох   посад. Їх утримання проводиться за рахунок тих коштів, які надходять від Міжнародного Червоного Хреста, вони одержані від набагато заможніших людей, ніж ми, в інших країнах.   І вся благодійна допомога  до нас теж надходить від них.

Ви знаєте з телебачення і преси, що в тих країнах, де виникають всілякі негаразди - стихійні лиха, міжнаціональні конфлікти, епідемії хвороб, техногенні катастрофи, які загрожують життю та здоров'ю   людей, - завжди присутній Міжнародний Червоний     Хрест. Це допомога ліками, продуктами харчування, відкриття госпіталів та лікарень   Міжнародного Червоного Хреста. І в цій допомозі є частинка і тих наших людей, які допомагають цій організації.

80% членських внесків залишається в районі, 20% відправляється   в нашу обласну організацію для внесків в республіканське і Міжнародне Товариства Червоного Хреста.   Кошти, які залишаються в районі,   спрямовуються на допомогу тим соціально незахищеним людям, які найбільше    потребують її.

Борівське районне товариство Червоного Хреста України існує з 1 лютого 2011 року. Воно налічує 38 первинних організацій, які об'єднують в своїх лавах 1760 членів товариства. При Борівській районній організації Червоного Хреста є кваліфікована медсестра і патронажна сестра для надання допомоги і патронажу хворих.

Продовжується робота в районі по збору допомоги організації Червоного Хреста у вигляді членських внесків. Переважна більшість установ і організацій району відгукнулась на наш заклик.   Не хотілося про це говорити, але деякі фермерські господарства не приділили цьому питанню достатньої уваги, як і одна із установ. Ми плануємо звернутися до всіх підприємств, установ та організацій району, щоб дати і їм можливість проявити чуйність та милосердя.

Що ж зроблено районною організацією Товариства Червоного Хреста України за 9 місяців свого існування? Може, наша робота здасться декому недостатньою, але, повірте, ми намагалися зробити максимум можливого.

Під медичним і патронажним наглядом знаходиться    близько 30 людей похилого віку. За призначенням лікаря їм робляться уколи, вимірюється тиск, доставляються необхідні ліки. Деяким проблемним сім'ям надана допомога миючими засобами(мило, пральний порошок). Двом інвалідам надана допомога одягом, а одному також і продуктами харчування. Одяг для своїх дітей одержали 4 багатодітні мами району.

Посильна допомога надана також районній лікарні. Хірургічному та терапевтичному відділенням передано 5 візків - ходунків для пересування людей з порушенням функцій опорно - рухового аппарату, надано допомогу дитячому відділенню. Для всіх шкіл району були придбані медичні аптечки першої необхідності.

27 наших підопічних, 10 багатодітних сімей, які опинилися в дуже скрутному становищі,  2 людей, хворих на туберкульоз, а також  людина, хвора на рак, теж отримали допомогу.

В цих заходах нам надали матеріальну допомогу найбільш свідомі підприємці району, як це і прийнято в усьому цивілізованому світі.

Наше представництво   знаходиться в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації в приміщенні селищної ради. Наш телефон для довідок 0953891426. Будемо раді почути ваші думки з приводу нашої роботи.

Звичайно, хотілося б зробити більше. Але для цього потрібні кошти. Не залишайтеся осторонь. Разом з вами ми зможемо надати   допомогу    людям, які найбільше її потребують.

  Антоніна ЩЕРБАК .

   Голова районної організації ТЧХУ.